Jump to content
Logo of Pooters Makelaardij - Pro Housing

van Akenweg 113

6218HL Maastricht • Limburg

Sold

€ 475.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 11.350

2% transfer tax (€ 9.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 486.350

Purchase price /m²: € 3.492

Photo Gallery

Description

DEZE WONING WORDT AANGEBODEN DOOR POOTERS MAKELAARDIJ Unieke kans om prachtig en rustig te kunnen wonen aan de rand van Oud-Caberg! Royale en sfeervolle 2-onder-1-kapwoning met een gebruiksoppervlakte wonen van maar liefst 136m², een nieuw energielabel C en een fantastisch vrij uitzicht aan de voorzijde. Dit object beschikt o.a. over 5 ruime slaapkamers, een gezellige living, gesloten keuken, garage, oprit voor 2 auto's op eigen terrein en een gezellige, zonnige achtertuin. Het pand is rustig gelegen aan de Van Akenweg 113, aan de rand van de Maastrichtse woonwijk Oud-Caberg. De ligging van de woning is uiterst gunstig ten opzichte van winkelcentra, basisschool, kinderopvang, openbaar vervoer, natuurgebied en andere benodigdheden. Ook het centrum van Maastricht en de grens van België (Lanaken) is snel en goed bereikbaar. Kortom deze woning moet u gezien hebben, de omgeving biedt u voor nu en voor de toekomst een prettig woon- en leefklimaat. INDELING: Begane Grond: Ruime entree/hal (ca. 9m²) met moderne en uitgebreide meterkast (10 automatische groepen, 3 aardlekschakelaars, extra fornuisgroep en slimme meters), toilet, trapkast, trapopgang naar de eerste verdieping en toegang tot de woonkamer en de keuken. Het toilet (ca. 1,5m²) is geheel betegeld en voorzien van een wandcloset en een fonteintje. Ruime doorzonwoonkamer (ca. 34m²), voorzien van een donkere vloer, met schuifpui naar de achtertuin en toegang tot de keuken. De zitkamer is aan de voorzijde van de woning gelegen en beschikt over een sfeervolle gashaard (recent gecontroleerd). Vanaf de bank heeft men een prachtig vrij uitzicht over de landerijen richting België. De eetkamer is aan de achterzijde gesitueerd. De woonkamer geniet veel lichtinval vanwege de grote ramenpartijen. Gesloten keuken (ca. 9m²) in lijnopstelling voorzien van een laminaatvloer met een tegel-look, boven- en onderkasten en de volgende apparatuur: 4-pits gaskookplaat, afzuigkap, oven, koelkast, diepvries, vaatwasser en een spoelbak. Ook via de keuken is de achtertuin te bereiken. Ruime garage (ca. 17m²) voorzien van licht, elektra en een elektrische sectionaalpoort. De sectionaalpoort (uit 2025) is via een smartphone-app te bedienen. De gehele begane grond is voorzien van kunststof kozijnen met grotendeels isolerende HR++ beglazing. In de entree, woonkamer en keuken ligt een laminaatvloer met een tegel-look. De wand tussen keuken en woonkamer kan verwijderd worden, waardoor een open keuken met eiland gerealiseerd kan worden. Eerste Verdieping: Ruime overloop met toegang tot vier slaapkamers, de badkamer en de trapopgang naar de tweede verdieping. De slaapkamers (resp. ca. 9,5m², 12m², 12m² en 6,5m²) zijn allen voorzien van nette laminaatvloeren en kunststof kozijnen met isolerende HR++ beglazing. De badkamer (ca. 4m²) is geheel betegeld en voorzien van een ligbad met bubbelfunctie, douchecabine, wandcloset, wastafel met onderkast, spiegel en een handdoekradiator. Het geheel is netjes afgewerkt met een verlaagd plafond voorzien van inbouwspots. De gehele eerste verdieping beschikt over kunststof kozijnen met isolerende HR++ beglazing. Tweede Verdieping: Middels vaste trap te bereiken zolderverdieping. De zolder wordt momenteel multifunctioneel gebruikt als logeerruimte, sportruimte, speelruimte en studeerkamer. Deze ruimte heeft een gebruiksoppervlakte wonen van ca. 26,5m² en is voorzien van maar liefst 2 dakramen voor de benodigde lichtinval. Tevens is op deze verdieping een aparte technische ruimte (ca. 2,5m²) met de witgoedaansluitingen en de opstelling van de Cv-installatie (merk: Bosch, HR+ combi, eigendom & bouwjaar 2010) aanwezig. Ook is er nog ruim voldoende opbergruimte in de opbergvakken onder het dakschuin, het dak is geheel geïsoleerd. Tuin: Ruime achtertuin (ca. 9,5m x 6,25m = ca. 59m²) gesitueerd op het zuidwesten. De tuin is deels betegeld, beschikt over een plantenborder, stukje kunstgras en een handmatig bedienbaar zonnescherm. Vanuit de achtertuin heeft men toegang tot de garage. De voortuin heeft enkele plantenborders, een gazon en er is een oprit voor twee auto's op eigen terrein. Onder het gazon liggen kunststof roosters, speciaal gekozen voor parkeerdoeleinden. Zo bieden de parkeerplaatsen een duurzame, groene oplossing voor verharde oppervlakken, met goede waterafvoer. Zowel de voor- als achtertuin zijn voorzien van verlichting en een buitenkraan. Naast de voordeur is er ruimte om fietsen te stallen. Nadere bijzonderheden: - Ruime en sfeervolle 2-onder-1-kapwoning met een fantastisch vrij uitzicht aan de voorzijde; - Woonoppervlakte van ca. 136m²; - Perceeloppervlakte bedraagt 248m²; - Doorzonwoonkamer van ca. 34m²; - Ruime keuken; - Vijf slaapkamers; - De woonkamer en twee slaapkamers voorzijde hebben ochtendzon (noordoost). De eetkamer en de andere twee slaapkamers hebben middagzon (zuidwest); - Vaste trap naar de zolderverdieping; - Cv-installatie (Bosch, HR+ combi, eigendom & bouwjaar 2010); - Grotendeels voorzien van kunststof kozijnen; - Grotendeels voorzien van isolerende HR++ beglazing; - Ruime garage met elektrische sectionaaploort. De sectionaalpoort (uit 2025) is via een smartphone-app te bedienen; - Energielabel C, geldig tot 15-5-2035; - Er is een oprit voor twee auto's op eigen terrein. Onder het gazon liggen kunststof roosters, speciaal gekozen voor parkeerdoeleinden. Zo bieden de parkeerplaatsen een duurzame, groene oplossing voor verharde oppervlakken, met goede waterafvoer. - Ligging aan de rand van de wijk Oud Caberg; - Alle vermelde afmetingen zijn indicatief en kunnen afwijken van de werkelijkheid; Omgeving: Deze ruime gezinswoning is gelegen in de wijk Oud-Caberg. De wijk kenmerkt zich door de centrale ligging ten opzichte van het centrum van Maastricht, als ook ten opzichte van uitvalswegen richting autosnelweg Eindhoven - Heerlen - Luik. Voorzieningen als winkels, scholen, en openbaar vervoer zijn gelegen in de directe omgeving, evenals uitvalswegen richting de grens van België (Smeermaas). Ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper, wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat koper en verkoper de koopovereenkomst hebben getekend ("schriftelijkheidsvereiste"). De termijn die wordt opgenomen voor eventuele (overeengekomen) ontbindende voorwaarden (bv. Financiering) is in de regel 4 tot 6 weken na het sluiten van de mondelinge wilsovereenkomst. De waarborgsom/bankgarantie is 10% van de koopsom. De koper dient deze 2 weken ná het vervallen van de ontbindende voorwaarden bij de desbetreffende notaris te deponeren. Koper is te allen tijde gerechtigd voor eigen rekening een bouwkundige keuring te (laten) verrichten dan wel andere adviseurs te raadplegen teneinde een goed inzicht te verkrijgen over de staat van onderhoud. Bovenstaande vrijblijvende informatie is door Pooters Makelaardij met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Echter aanvaardt Pooters Makelaardij geen enkele aansprakelijkheid voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Oppervlakten en maten zijn indicatief.

Mortgage berekenen

€ 475.000

Cost of copper (estimated): € 11.350

2% transfer tax (€ 9.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 486.350

3,04%

Yearly

%

€ 23.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 475.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
6 rooms
Bedrooms
5 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
3 woonlagen

Areas and volumes

Living area
136 m²
Land area
248 m²
Content
480 m³
External storage space
17 m²
Backyard area
59 m²

Construction and Energy

Year of construction
1971
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie en HR-glas
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Bosch, HR+ combi (gas gestookt combiketel uit 2010, eigendom)
Energy label
C

Outdoor space and parking

Outdoor space
In woonwijk en vrij uitzicht
Garden
Achtertuin
Garden location
gelegen op het zuidwesten bereikbaar via achterom
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Garage type
Aangebouwde stenen garage
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
03-06-2025
Sale date
20-07-2025

Bathroom facilities

Douche, ligbad, toilet, wastafel, en wastafelmeubel

Garage facilities

Elektra

Additional features

  • Buitenzonwering
  • dakraam
  • natuurlijke ventilatie
  • schuifpui
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 6218

Google Maps

Geographical overview Maastricht

Geographic orientation and real estate agent density in Maastricht

Residential and neighborhood statistics in Maastricht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Maastricht. In 2026 were there 126.026 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 313.000.

Residents

126.026

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 313.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.900

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

7.537

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Maastricht
Year Residents
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Annual WOZ value

WOZ value per year in Maastricht
Year Average WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Education level

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Origin of residents (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Construction period of buildings

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

15.755

Label A

13.753

Label B

10.777

Label D

6.853

Label G

6.274

Label E

5.553

Label F

5.314

Label A+

1.868

Label A+++

1.155

Label A++

762

Label A++++

196

Label A+++++

5

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Maastricht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Electricity: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Electricity: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Electricity: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Electricity: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Electricity: 2.970

Business activity in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Total number of company establishments: 14.555

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Maastricht
Period Crimes
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Maastricht.

Frequently asked questions about living in Maastricht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer houses in Maastricht

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.