Jump to content
Logo of Het Betere Boerenerf, makelaars in woonboerderijen

Oosterveen 35

7711BN Nieuwleusen • Overijssel

Available

€ 1.395.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 29.750

2% transfer tax (€ 27.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 1.424.750

Purchase price /m²: € 5.110

Photo Gallery

Description

Aan de rand van Nieuwleusen bevindt zich deze karakteristieke woonboerderij op een ruim perceel van meer dan 18.000 m², ideaal voor paardenliefhebbers dankzij de ongekende mogelijkheden. In 2010 is een imposante manege gebouwd, compleet met paardenboxen, een binnenbak, zadelkamer, poetsplaats en extra stalruimte. Daarnaast beschikt het perceel over een buitenbak, paddocks, een stapmolen, longeercirkel, een tweede schuur met stalruimte en een authentiek bakhuis. Het aangrenzende weiland beslaat bijna 1 hectare, perfect voor het houden van paarden. Het woonhuis oorspronkelijk gebouwd rond 1920 heeft een charmante uitstraling en is door de jaren heen deels gemoderniseerd. Rond 2000 is het achterhuis omgebouwd tot een sfeervolle woonkamer met eetgedeelte, meerdere zithoeken en een woonkeuken. In het voorhuis bevinden zich twee slaapkamers, waarvan één momenteel als fitnessruimte wordt gebruikt, maar die ook geschikt is als thuiskantoor. Daarnaast is er een praktische bijkeuken en zijn er twee provisiekelders, waarvan er één in gebruik is. Eventueel kan de bijkeuken omgebouwd worden tot badkamer, zodat de woning levensloopbestendig te maken is. Op de bovenverdieping bevinden zich drie slaapkamers, een berging en een complete badkamer. Vanaf de overloop heeft u toegang tot de zolderverdieping en een fraai uitzicht op de gebintconstructie van het achterhuis. De woning wordt omringd door een verzorgde tuin, aangelegd met sierbestrating, gazon, borders, bomen en meerdere terrassen. Vanuit de tuin is er een prachtig uitzicht op de omliggende landerijen. Alle benodigde paardenfaciliteiten zijn aanwezig op het perceel, voor verdere details zie het kopje 'Bijgebouwen & Paardenfaciliteiten'. Perceeloppervlakte 18.106 m². Globale indeling woning Begane grond: De entree biedt een garderobe en een trapopgang. Daarnaast is er een toilet en een wasruimte; de woonkamer is gelegen in het voormalige achterhuis, naast de woonkeuken; tussenruimte met spoelblok verbindt de verschillende kamers; slaapkamer I is voorzien van vaste kasten; bijkeuken biedt eveneens toegang tot de kelder. Verder is er een multifunctionele ruimte, die momenteel als fitnessruimte wordt gebruikt, maar ook geschikt is als extra slaapkamer of kantoor. Verdieping: Overloop met vide met fraai zicht op het achterhuis; hal met berging voorzien van technische ruimte; badkamer; slaapkamer II; slaapkamer III; slaapkamer IV. Bijgebouwen & Paardenfaciliteiten - Manege met binnenbak De manege, gebouwd in 2010, heeft een afmeting van circa 35,80 x 25,40 meter en een totale oppervlakte van ongeveer 910 m². Het biedt alles waar een paardenliefhebber van kan dromen. Er zijn 15 paardenboxen, waarvan drie met een afmeting van 3,40 x 5,04 meter en de overige boxen zijn 3,40 x 3,45 meter. De paardenboxen zijn voorzien van zelfdrinkers met een rondpompsysteem met verwarming. Daarnaast is er een verwarmde kantine met een keukenopstelling, een zadelkamer en een poetsplaats voorzien van warm water. Boven de rechter rij paardenboxen bevindt zich een ruime hooiopslag. De manege beschikt tevens over een binnenbak van ongeveer 30- x 15 meter. Aan de voorzijde bevindt zich een kapschuur, ideaal voor het stallen van bijvoorbeeld paardentrailers of een trekker. - Schuur met stalruimte De schuur heeft een afmeting van circa 13,57 x 8,93 meter en een oppervlakte van ongeveer 121 m². Het ruime gebouw is ingericht met zes paardenboxen en twee kleinere boxen, geschikt voor bijvoorbeeld een shetlander. Aan de voorzijde bevindt zich een werkplaats. De schuur is verouderd en heeft renovatie nodig. De verkopers hadden plannen om de schuur te herbouwen en aan de achterzijde een mooie overkapping te realiseren, met uitzicht op de eigen tuin en de omliggende landerijen. - Buitenbak en paddocks Prachtige rijbaan van ongeveer 42- x 27 meter ook zijn er meerdere paddocks, een stapmolen en een longeercirkel aanwezig. Aangrenzend is ongeveer 9.000 m² weiland aanwezig. Installaties: • Verwarming en warm water worden geleverd door twee c.v.-gas combiketels van Intergas. • Het achterhuis is volledig uitgerust met vloerverwarming, terwijl het voorhuis wordt verwarmd via radiatoren. • Er zijn 80 zonnepanelen geïnstalleerd met een vermogen van 415 Wp per paneel, wat een gemiddelde jaarlijkse opbrengst van ongeveer 35.000 kWh oplevert. • De woning is aangesloten op het gemeentelijk riool. Bestemming: Op het perceel rust de bestemming ‘Agrarisch’. Meer informatie kunt u vinden bij de gemeente, op Het Omgevingsloket of de website van Het Betere Boerenerf. Algemeen: • Woonoppervlakte ca. 273 m², overig inpandige ruimte ca. 43 m², inhoud woning ca. 1.179 m³, externe bergruimte ca. 1.044 m². • Een echt paardenobject. • Energielabel A++. ‘Kortom, een karakteristieke woonboerderij met vele mogelijkheden voor paardenliefhebbers. Bekijk daarom de foto’s op internet, in onze brochure en maak voor het verkrijgen van een juiste indruk van indeling en sfeer een afspraak voor een bezichtiging.’ Aanvaarding in overleg.

Mortgage berekenen

€ 1.395.000

Cost of copper (estimated): € 29.750

2% transfer tax (€ 27.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 1.424.750

3,04%

Yearly

%

€ 69.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 1.395.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Woonboerderij, vrijstaande woning

Index

Rooms
6 rooms
Bedrooms
5 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
273 m²
Land area
18106 m²
Content
1179 m³
Other enclosed space
43 m²
External storage space
1044 m²

Construction and Energy

Year of construction
1920
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen en riet
Insulation
Dakisolatie, gedeeltelijk dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Intergas HR34 (gas gestookt combiketel uit 2011, eigendom)
Energy label
A++

Land Registry and VvE

Property situation
Eigendom belast met opstal

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg, in centrum en landelijk gelegen
Garden
Tuin rondom
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Op eigen terrein

Planning

Available since
29-10-2024

Bathroom facilities

Douche, toilet, wastafel, en wastafelmeubel

Additional features

  • Dakraam
  • glasvezelkabel
  • natuurlijke ventilatie
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 7711

Google Maps

Location of Nieuwleusen

Explore Nieuwleusen and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Nieuwleusen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Nieuwleusen. In 2026 were there 9.813 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 434.000.

Residents

9.813

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 434.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 31.300

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

121

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Nieuwleusen
Year Residents
2021 9.300
2022 9.400
2023 9.515
2024 9.560
2025 9.740
2026 9.813

Annual WOZ value

WOZ value per year in Nieuwleusen
Year Average WOZ
2021 EUR 316.000
2022 EUR 342.000
2023 EUR 383.000
2024 EUR 412.000
2025 EUR 434.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 2.220 0-15: 1.580 15-25: 1.165 25-45: 2.290 45-65: 2.550

Education level

Hoger

1.650

Praktisch

1.960

Middelbaar

3.540

Origin of residents (2025)

Europa

400

Nederland

8.850

Buiten Europa

495

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 436
Appartementen 586
Tussenwoningen 679
Vrijstaande woningen 1.535
Twee-onder-één-kap woningen 980

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 280
1900 tot 1925 64
1925 tot 1950 133
1950 tot 1970 704
1970 tot 1980 792
1980 tot 1990 587
1990 tot 2000 492
2000 tot 2010 378
2010 tot 2020 347
2020 en later 277

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

1.115

Label C

911

Label B

832

Label D

413

Label G

363

Label F

195

Label A+++

167

Label E

102

Label A++

50

Label A+

49

Label A++++

32

Label A+++++

2

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Nieuwleusen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.460 3.040
2021 1.610 3.140
2022 1.250 2.970
2023 1.010 2.860
2024 970 2.950

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 870 • Electricity: 2.430

Huurwoning

Gas: 750 • Electricity: 2.050

Koopwoning

Gas: 1.100 • Electricity: 3.160

Appartement

Gas: 630 • Electricity: 2.110

Tussenwoning

Gas: 770 • Electricity: 2.290

Vrijstaande woning

Gas: 1.260 • Electricity: 3.540

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.040 • Electricity: 2.810

Business activity in Nieuwleusen (2025)

Handel en HORECA 225
Nijverheid en energie 215
Zakelijke dienstverlening 210
Overheid, onderwijs en zorg 155
Landbouw, bosbouw en visserij 85
Vervoer, informatie en communicatie 75
Financiele diensten en onroerendgoed 70
Cultuur, recreatie en overige diensten 120

Total number of company establishments: 1.155

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Nieuwleusen
Period Crimes
jan 2026 6
jul 2025 16
jun 2025 5
mei 2025 8
mrt 2025 11
mrt 2026 12
nov 2024 10
nov 2025 7
okt 2024 9
okt 2025 8
sep 2024 14
sep 2025 13

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Nieuwleusen.

Frequently asked questions about living in Nieuwleusen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Nieuwleusen?

Nieuwleusen telt in 2026 ongeveer 9.813 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Nieuwleusen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Nieuwleusen is in 2025 circa € 434.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Nieuwleusen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Nieuwleusen ligt rond € 31.300 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Nieuwleusen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 121 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Nieuwleusen?

In Nieuwleusen komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 1.535 woningen.

Meer houses in Nieuwleusen

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.