Jump to content
Logo of Kingma & Walinga makelaars en taxateurs

Jetze Veldstraweg 14

8513CH Ouwsterhaule • Fryslân

Sold

€ 260.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 7.050

2% transfer tax (€ 5.200) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 267.050

Purchase price /m²: € 2.708

Photo Gallery

Description

LET OP: * Tot en met 5 december 2025 wordt deze woning gereserveerd voor huurders van sociale huurwoningen in De Fryske Marren en Sud West Fryslân. Huurt u momenteel een sociale huurwoning in bovenstaande gemeente(s) en heeft u interesse in deze woning? Neem dan contact met ons (Kingma & Walinga makelaars en taxateurs) op voor het inplannen van een afspraak en de verkoopvoorwaarden. * Wanneer u geen huurder bent van een van bovengenoemde verhuurders, maar toch interesse heeft in deze woning kunt u zich bij ons (Kingma & Walinga makelaars en taxateurs) via e-mail inschrijven. Wij zullen dan na 5 december 2025 contact met u opnemen en/of een bezichtiging inplannen. * Bij meerdere koop-gegadigden volgt een inschrijving met een minimum van € 260.000,-- k.k. * Verkoop geschiedt onder voorbehoud gunning verkoper. * Bijzondere bepalingen Stichting Dynhus zijn van toepassing, voor eigen gebruik aan te wenden; wat inhoud dat o.a. verhuur niet is toegestaan en dat doorverkoop binnen 12 maanden eveneens niet is toegestaan! * Akte dient te worden gepasseerd via een "huisnotaris" van Stichting Dynhus. Algemeen Aan de Jetze Veldstraweg 14 in Ouwsterhaule direct nabij Joure staat deze hoekwoning met carport, bijkeuken en een tuin met vrij uitzicht over de weilanden. De woning is voorzien van 8 zonnepanelen, heeft een lichte woonkamer en een open keuken. Een fijn huis met mogelijkheden op een rustige plek met praktische voorzieningen in de omgeving. Wonen in Ouwsterhaule en voorzieningen in de buurt Ouwsterhaule is een rustig dorp in de gemeente De Fryske Marren, centraal gelegen tussen Joure, Sint Nicolaasga en Heerenveen. De omgeving is landelijk en groen, met volop mogelijkheden om te wandelen en fietsen. Voorzieningen zoals winkels, scholen en sportverenigingen zijn te vinden in de nabijgelegen dorpen Joure, Oudehaske en Sint Nicolaasga. Dankzij de ligging nabij de A6 en A7 zijn ook grotere plaatsen goed bereikbaar. Indeling van de woning Begane grond: Entree met hal, toilet, meterkast en kastruimte. Doorzon woonkamer met veel lichtinval. Open keuken voorzien van inductiekookplaat en oven als inbouwapparatuur. Vanuit de keuken toegang tot de aangebouwde bijkeuken met wasmachine- en drogeraansluiting en een achterom naar de tuin. Eerste verdieping: Overloop, drie slaapkamers en een badkamer met douchecabine, tweede toilet en wastafelmeubel. Tweede verdieping: Vaste trap naar zolder met dakraam. Hier bevindt zich ook de ventilatiebox. Buitenruimte: De achtertuin ligt op het noordwesten en biedt een vrij uitzicht over de weilanden. Aan de voorzijde bevinden zich een carport en oprit met ruimte voor meerdere auto’s. Bijzonderheden • C.V.-ketel (Nefit Proline-HCR-CW3 van 2011) • 8 zonnepanelen • Begane grond: deels beton- en deels houten vloer, houten kozijnen met dubbel glas, radiatoren verwarming • Eerste verdieping: betonvloer, houten kozijnen met dubbel glas, radiatoren verwarming • Vrij uitzicht Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 260.000

Cost of copper (estimated): € 7.050

2% transfer tax (€ 5.200) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 267.050

2,78%

Yearly

%

€ 13.000

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 260.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, hoekwoning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
96 m²
Land area
224 m²
Content
420 m³
Other enclosed space
12 m²
Backyard area
100 m²

Construction and Energy

Year of construction
1971
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit (gas gestookt combiketel uit 2011, eigendom)
Energy label
E

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en vrij uitzicht
Garden
Achtertuin, voortuin en zijtuin
Garden location
gelegen op het noordwesten bereikbaar via achterom
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Op eigen terrein

Planning

Available since
07-11-2025
Sale date
26-02-2026

Bathroom facilities

Douche, toilet, en wastafelmeubel

Maps

Postal code map

Postcode map for 8513

Google Maps

Geographical overview Ouwsterhaule

Discover where agents are active in Ouwsterhaule

Residential and neighborhood statistics in Ouwsterhaule

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Ouwsterhaule. In 2025 were there 360 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 337.000.

Residents

360

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 337.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 26.700

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

3

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Ouwsterhaule
Year Residents
2021 350
2022 345
2023 345
2024 360
2025 360

Annual WOZ value

WOZ value per year in Ouwsterhaule
Year Average WOZ
2021 EUR 237.000
2022 EUR 260.000
2023 EUR 298.000
2024 EUR 314.000
2025 EUR 337.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 55 0-15: 70 15-25: 40 25-45: 95 45-65: 95

Education level

Hoger

80

Praktisch

50

Middelbaar

140

Origin of residents (2025)

Europa

5

Nederland

345

Buiten Europa

5

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 10
Tussenwoningen 9
Vrijstaande woningen 68
Twee-onder-één-kap woningen 56

Construction period of buildings

Voor 1700 1
1700 tot 1900 14
1900 tot 1925 11
1925 tot 1950 8
1950 tot 1970 21
1970 tot 1980 26
1980 tot 1990 11
1990 tot 2000 33
2000 tot 2010 20
2010 tot 2020 1
2020 en later 3

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

36

Label A

35

Label B

22

Label G

22

Label D

8

Label F

8

Label E

7

Label A+

1

Label A++

0

Label A+++

0

Label A++++

0

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Ouwsterhaule
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.390 3.080
2021 1.550 3.140
2022 1.250 3.080
2023 1.060 2.920
2024 1.010 3.020

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.050 • Electricity: 2.520

Huurwoning

Gas: 860 • Electricity: 2.160

Koopwoning

Gas: 1.100 • Electricity: 3.100

Tussenwoning

Gas: 790 • Electricity: 1.710

Vrijstaande woning

Gas: 1.180 • Electricity: 3.330

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 920 • Electricity: 2.720

Business activity in Ouwsterhaule (2025)

Handel en HORECA 0
Nijverheid en energie 10
Zakelijke dienstverlening 10
Overheid, onderwijs en zorg 5
Landbouw, bosbouw en visserij 10
Vervoer, informatie en communicatie 5
Financiele diensten en onroerendgoed 0
Cultuur, recreatie en overige diensten 5

Total number of company establishments: 45

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Ouwsterhaule
Period Crimes
jan 2025 0
jan 2026 0
jul 2025 2
jun 2025 0
mei 2025 0
mrt 2025 1
nov 2024 0
nov 2025 0
okt 2024 0
okt 2025 0
sep 2024 0
sep 2025 0

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Ouwsterhaule.

Frequently asked questions about living in Ouwsterhaule

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Ouwsterhaule?

Ouwsterhaule telt in 2025 ongeveer 360 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Ouwsterhaule?

De gemiddelde WOZ-waarde in Ouwsterhaule is in 2025 circa € 337.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Ouwsterhaule?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Ouwsterhaule ligt rond € 26.700 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Ouwsterhaule?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 3 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Ouwsterhaule?

In Ouwsterhaule komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 68 woningen.

Meer houses in Ouwsterhaule

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.