Jump to content
Logo of Van de Zande Makelaardij Waalwijk

Winterdijk 2

5161PH Sprang-Capelle • Noord-Brabant

Available

€ 425.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 10.350

2% transfer tax (€ 8.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 435.350

Purchase price /m²: € 2.724

Photo Gallery

Description

Namens de gemeente Waalwijk bieden wij dit bijzondere perceel aan gelegen aan de Winterdijk 2 (2b) in Sprang Capelle. Vrij wonen op een plek waar rust, ruimte en bereikbaarheid samenkomen. Op een royaal perceel van circa 1.700 m², gelegen in het Slagenlandschap van het beschermde Natura 2000-gebied woon je hier buiten, met uitzicht en vrijheid, terwijl Waalwijk, Tilburg en ’s-Hertogenbosch verrassend dichtbij zijn. De locatie heeft een mooie geschiedenis en is lang in gebruik geweest als paardenhouderij. Nu kun je hier je eigen woondroom realiseren. De woonbestemming is reeds geregeld. Kom kijken en ervaar de potentie van dit prachtige plekje. Lees hieronder de verkoopprocedure en bekijk de presentatie voor een eerste indruk. Maak je woondromen waar De gemeente Waalwijk biedt deze locatie aan met een woonbestemming, waardoor je direct aan de slag kunt met je plannen. Ter inspiratie zijn twee architectonische ideeën uitgewerkt door Marquart Architecten uit Raamsdonkveer. Hier maak je van een unieke plek een thuis dat past bij jouw manier van wonen. Zie plattegrond voor indeling, maatvoering en mogelijkheden. De woning die jarenlang dienst deed als paardenhouderij biedt volop kansen om naar eigen inzicht te moderniseren of uit te breiden. Een korte beschrijving van de indeling. Je komt binnen via de zij-entree met toegang tot de royale stallenschuur, een eenvoudige douche met toilet, de meterkast met zes groepen en krachtstroom en de keuken met voorraadkast. De woonkamer grenst direct aan de keuken en heeft vaste kasten en een trap naar de verdieping. De voorkamer van de woning is momenteel als slaapkamer in gebruik. De verdieping telt een open overloop en twee eenvoudige slaapkamers. Zowel inpandig als buitenom bereik je de aanbouw met meerdere stallen, een toilet en een eenvoudige keuken. Op het terrein staan diverse bijgebouwen met eenvoudige stallen en achter op het perceel zijn twee ruime carports. De cv-ketel is in 2022 vernieuwd. Vrij wonen nabij de stad Je woont hier in het buitengebied van Waalwijk, op een plek die van oudsher wordt gekenmerkt door lange kavels, dijken en open ruimten. Het slagenlandschap vertelt het verhaal van ontginning, landbouw en het leven met water. Vandaag de dag is dit gebied een natuurgebied en het mooie is dat je hier nu vrij woont met letterlijk alle dagelijkse voorzingen nabij zoals winkels, basis en voortgezet onderwijs inclusief tweetalig onderwijs, sportvoorzieningen en goede verbindingen. Waalwijk ligt op 2 minuten rijden en binnen een minuut of 20 ben je in Tilburg of Den Bosch, terwijl ook de Loonse en Drunense Duinen, de Maas en de prachtige Efteling dichtbij zijn. Verkoopprocedure en voorwaarden * Deze woning is op afspraak te bekijken tijdens 2 kijkmomenten. Een afspraak hiervoor kunt u maken via de makelaar * Na deze momenten zal 4 weken gelegenheid geboden worden uw plannen verder te verdiepen * Er wordt gewerkt met een systeem van gesloten biedingen tot de sluitingstermijn * Enkel biedingen die voor de sluitingstermijn binnen zijn doen mee in de verkoop * Het geheel wordt “As is Where is” aangeboden waarmee alle aansprakelijkheid voor meevallers en tegenvallers bij koper gelegd worden. * De gemeente Waalwijk houd zich het recht van gunning voor en zal kijken naar een combinatie van zowel prijs als voorwaarden * Het laatste woord van gunning ligt bij B&W gemeente Waalwijk Algemeen * Vrijstaande woning * 3 slaapkamers * Bouwjaar:1932 * Perceel: 1700m²; * Inhoud: ca.1580m³ * Gebruiksoppervlakte wonen: ca.156 m² Zie meetrapport voor uitwerking * Energielabel: E * Verwarming: Nefit CV HR 2022 * Aanvaarding in overleg Tot slot Een woning ziet, voelt en beleeft u pas echt bij een vrijblijvende bezichtiging. Bel of mail ons voor een afspraak. Wij leiden u graag rond in deze woning. Bij een verkoop wordt als basis gebruik gemaakt van het model van de koopovereenkomst, vastgesteld door de Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goederen NVM, de Consumentenbond en de Vereniging Eigen Huis. In deze koopovereenkomst wordt standaard de verplichting tot het storten van een waarborgsom of het stellen van een bankgarantie door de koper ter grootte van 10% van de koopsom opgenomen. Een koopovereenkomst komt tot stand onder de opschortende voorwaarde dat beide partijen de koopovereenkomst ondertekenen. Partijen kunnen derhalve noch aan een mondelinge overeenkomst, noch aan een schriftelijke bevestiging daarvan, rechten ontlenen. Deze presentatie bestaat uit vrijblijvende informatie en is met de grootste zorg samengesteld, echter aan de inhoud van deze presentatie kunnen geen rechten worden ontleend. Indelingstekeningen en maatvoeringen zijn slechts indicatief, kunnen afwijken van de werkelijke situatie en zijn uitsluitend bedoeld om een indruk te geven van de indeling.

Mortgage berekenen

€ 425.000

Cost of copper (estimated): € 10.350

2% transfer tax (€ 8.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 435.350

2,78%

Yearly

%

€ 21.250

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 425.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, vrijstaande woning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 apart toilet
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
156 m²
Land area
1700 m²
Content
1580 m³
Other enclosed space
270 m²
Building bound outdoor space
153 m²
External storage space
18 m²
Backyard area
1 m²

Construction and Energy

Year of construction
1932
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Gedeeltelijk dubbel glas
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit HRC24/Cw3 (gas gestookt combiketel uit 2022, eigendom)
Energy label
E

Outdoor space and parking

Outdoor space
Buiten bebouwde kom, landelijk gelegen, open ligging en vrij uitzicht
Garden
Achtertuin, voortuin en zijtuin
Garden location
Gelegen op het zuidoosten bereikbaar via achterom
Salvage
Aangebouwde stenen berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Aangebouwde stenen garage, carport en parkeerplaats
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
12-05-2026

Garage facilities

Elektra

Maps

Postal code map

Postcode map for 5161

Google Maps

Location of Sprang-Capelle

Explore Sprang-Capelle and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Sprang-Capelle

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Sprang-Capelle. In 2025 were there 9.950 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 404.195.

Residents

9.950

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 404.195

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.258

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

316

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Sprang-Capelle
Year Residents
2021 9.775
2022 9.730
2023 9.990
2024 10.075
2025 9.950

Annual WOZ value

WOZ value per year in Sprang-Capelle
Year Average WOZ
2021 EUR 288.701
2022 EUR 313.592
2023 EUR 364.353
2024 EUR 371.174
2025 EUR 404.195

Composition of residents

Age build-up

65+: 2.160 0-15: 1.450 15-25: 1.130 25-45: 2.215 45-65: 3.000

Education level

Hoger

1.160

Praktisch

1.660

Middelbaar

2.530

Origin of residents (2025)

Europa

785

Nederland

8.530

Buiten Europa

635

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 695
Appartementen 386
Tussenwoningen 1.111
Vrijstaande woningen 1.491
Twee-onder-één-kap woningen 630

Construction period of buildings

Voor 1700 5
1700 tot 1900 125
1900 tot 1925 189
1925 tot 1950 369
1950 tot 1970 875
1970 tot 1980 911
1980 tot 1990 851
1990 tot 2000 592
2000 tot 2010 149
2010 tot 2020 151
2020 en later 148

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

1.221

Label A

873

Label B

856

Label D

421

Label G

411

Label F

230

Label E

135

Label A+

58

Label A+++

36

Label A++

12

Label A++++

3

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Sprang-Capelle
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.273 3.273
2021 1.463 3.320
2022 1.125 3.140
2023 954 2.975
2024 937 3.085

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 810 • Electricity: 2.495

Huurwoning

Gas: 774 • Electricity: 2.233

Koopwoning

Gas: 1.046 • Electricity: 3.333

Appartement

Gas: 876 • Electricity: 2.240

Tussenwoning

Gas: 754 • Electricity: 2.466

Vrijstaande woning

Gas: 1.236 • Electricity: 3.844

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.021 • Electricity: 3.011

Business activity in Sprang-Capelle (2025)

Handel en HORECA 255
Nijverheid en energie 310
Zakelijke dienstverlening 300
Overheid, onderwijs en zorg 170
Landbouw, bosbouw en visserij 50
Vervoer, informatie en communicatie 75
Financiele diensten en onroerendgoed 75
Cultuur, recreatie en overige diensten 120

Total number of company establishments: 1.360

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Sprang-Capelle
Period Crimes
jan 2025 35
jan 2026 34
jul 2025 11
jun 2025 20
mei 2025 36
mrt 2025 32
nov 2024 26
nov 2025 25
okt 2024 21
okt 2025 20
sep 2024 35
sep 2025 39

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Sprang-Capelle.

Frequently asked questions about living in Sprang-Capelle

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Sprang-Capelle?

Sprang-Capelle telt in 2025 ongeveer 9.950 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Sprang-Capelle?

De gemiddelde WOZ-waarde in Sprang-Capelle is in 2025 circa € 404.195.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Sprang-Capelle?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Sprang-Capelle ligt rond € 32.258 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Sprang-Capelle?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 316 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Sprang-Capelle?

In Sprang-Capelle komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 1.491 woningen.

Meer houses in Sprang-Capelle

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.