Jump to content
Logo of Jos van der Linden Makelaardij & Taxaties

Wageningseberg 56

3524LR Utrecht • Utrecht

€ 395.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 9.750

2% transfer tax (€ 7.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 404.750

Purchase price /m²: € 4.937

Photo Gallery

Description

INLEIDING Op een rustige en groene locatie in de Utrechtse wijk Lunetten ligt dit verzorgde 3-kamer appartement op de tweede verdieping van een goed onderhouden appartementencomplex. De woning biedt een comfortabele woonoppervlakte van circa 80 m² met een lichte woonkamer, moderne open keuken, twee slaapkamers en een balkon op het westen. De woning ligt aan het einde van de galerij, wat zorgt voor extra rust en geen langslopend voetverkeer. De woning beschikt over energielabel A, een gezonde en actieve VvE. Met het Beatrixpark op enkele passen lopen bereikbaar en zowel Amelisweerd als het centrum van Utrecht op slechts 10 minuten fietsen, is dit een ideale uitvalsbasis. INDELING WONING Begane grond: Verzorgde en afgesloten centrale entree met bellentableau, modern intercomsysteem en automatische deuropener. In de hal bevinden zich het trappenhuis en de lift, die toegang bieden tot de verdiepingen én tot de individuele bergingen in de onderbouw. De eigen berging beschikt over elektra. Tweede verdieping: Aan het einde van de galerij, waar je geen voorbijgangers meer verwacht, bevindt zich de voordeur van dit appartement, een rustige, beschutte plek met een gevoel van privacy zodra je binnenkomt. Je komt binnen in een ruime hal die toegang biedt tot de eerste slaapkamer, momenteel in gebruik als werkkamer en hobbyruimte. In deze gang bevindt zich ook de modern uitgevoerde meterkast. Vervolgens bereik je de badkamer, die in 2019 stijlvol is vernieuwd. De ruimte beschikt over een instapdouche, een grote spiegel boven een ruim wastafelmeubel, een wandradiator en een fraai weggewerkte wasmachineopstelling in het meubel. Aan het eind van de hal kom je in de royale woonkamer, die baadt in het licht dankzij de grote raamopeningen. De open keuken (2020/2021) sluit hier direct op aan en is voorzien van een inbouwkoelkast, combimagnetron-oven, 4-pits inductiekookplaat, afzuigkap en veel kastruimte. Vanuit de woonkamer is het deels overdekte balkon op het westen toegankelijk, een fijne plek om te ontspannen in de middag- en avondzon. Via een kleinere binnenhal, bereikbaar vanuit de woonkamer, heb je opnieuw toegang tot de badkamer (dubbele toegang) en tot een separaat toilet met fonteintje. Achter deze toiletruimte bevindt zich een praktische bergkast (technische ruimte) met de opstelling van de cv-ketel en mechanische ventilatie. Tot slot bereik je vanuit deze hal ook de grootste van de twee slaapkamers, gelegen aan de rustige achterzijde van het appartement. LIGGING EN OMGEVING Lunetten is een rustige en groene wijk aan de zuidoostkant van Utrecht. Het appartementencomplex is gebouwd in 1992 en ligt op een prettige locatie met zowel natuur als stad binnen handbereik. Aan het eind van de straat ligt het Beatrixpark, waar je kunt wandelen, picknicken of schaatsen in het winterseizoen. Ook Rhijnauwen en natuurgebied Amelisweerd zijn makkelijk per fiets bereikbaar. De wijk beschikt over een eigen winkelcentrum met meerdere supermarkten, diverse sportvoorzieningen én een eigen NS-station. Hiermee ben je binnen enkele minuten in het centrum van Utrecht. Daarnaast zijn busverbindingen en de uitvalswegen A12 en A27 snel en gemakkelijk bereikbaar. Kortom: hier geniet je van het beste van twee werelden; een rustige, groene leefomgeving met de gemakken van de stad om de hoek. NAMENS DE VERKOPER(S) “Wij hebben hier ruim 15 jaar met veel plezier gewoond. De rust, het groen en de goede bereikbaarheid maken dit een fijne plek. Wat wij vooral gaan missen is het uitzicht op het groen en het licht in huis dankzij de ligging aan het einde van de galerij.” OPPERVLAKTEN Voor de oppervlakten en verdere maatvoering verwijzen wij u graag naar het meetrapport, op te vragen door contact met ons op te nemen. Aan de plattegronden kunnen geen rechten worden ontleend omdat deze zijn opgesteld ter indicatie en voor promotionele doeleinden. RECENTE VERBOUWINGEN EN VERBETERINGEN +Badkamer vernieuwd in 2019 +Keuken geplaatst in circa 2020/2021 +CV-ketel Remeha Avanta uit 2015 (eigendom, onderhoud via Feenstra) +Mechanische ventilatie vervangen en onderhouden in 2023 +Aluminium kozijnen met HR+ beglazing en ventilatieroosters +Moderne meterkast BIJZONDERHEDEN +Energielabel A, geldig tot 2035 +Gezonde VvE, bijdrage €239,- p.m., professioneel beheerd door Atrium +Balkon op het westen +Eigen berging in de onderbouw met elektra +Eeuwigdurend afgekochte erfpacht (AV1989) +Glasvezelaansluiting in aanleg (verwacht: aug/sept 2025) +VvE werkt aan een toekomstgericht verduurzamingsplan +Gratis parkeren (invoering betaald parkeren door gemeente verwacht, maar nog niet ingevoerd) +Oplevering in overleg

Mortgage berekenen

€ 395.000

Cost of copper (estimated): € 9.750

2% transfer tax (€ 7.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 404.750

2,78%

Yearly

%

€ 19.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 395.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
appartement, galerijflat (appartement)

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
1 woonlaag
Located on
2e woonlaag

Areas and volumes

Living area
80 m²
Content
235 m³
Building bound outdoor space
6 m²
External storage space
8 m²

Construction and Energy

Year of construction
1992
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Plat dak
Insulation
Dakisolatie, HR-glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remeha (gas gestookt combiketel uit 2015, eigendom)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Gemeentelijke erfpacht
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
In woonwijk
Salvage
Box
Parking
Openbaar parkeren

Planning

Available since
02-06-2025
Sale date
30-06-2025

Bathroom facilities

Douche, wastafel, en wastafelmeubel

Additional features

  • Lift
  • mechanische ventilatie
  • en natuurlijke ventilatie

Maps

Postal code map

Postcode map for 3524

Google Maps

View Utrecht on the map

Explore Utrecht and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Utrecht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Utrecht. In 2025 were there 325.510 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 474.416.

Residents

325.510

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 474.416

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 38.255

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

25.985

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Utrecht
Year Residents
2021 308.685
2022 310.610
2023 316.460
2024 323.020
2025 325.510

Annual WOZ value

WOZ value per year in Utrecht
Year Average WOZ
2021 EUR 349.277
2022 EUR 381.193
2023 EUR 442.579
2024 EUR 435.454
2025 EUR 474.416

Composition of residents

Age build-up

65+: 34.935 0-15: 47.675 15-25: 50.910 25-45: 126.675 45-65: 65.345

Education level

Hoger

148.860

Praktisch

45.840

Middelbaar

67.680

Origin of residents (2025)

Europa

37.515

Nederland

186.915

Buiten Europa

101.045

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 9.446
Appartementen 108.137
Tussenwoningen 42.981
Vrijstaande woningen 1.447
Twee-onder-één-kap woningen 1.459

Construction period of buildings

Voor 1700 1.395
1700 tot 1900 4.901
1900 tot 1925 14.863
1925 tot 1950 14.280
1950 tot 1970 10.893
1970 tot 1980 3.310
1980 tot 1990 4.560
1990 tot 2000 4.670
2000 tot 2010 7.747
2010 tot 2020 5.731
2020 en later 2.458

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

47.799

Label C

25.699

Label B

17.523

Label D

13.066

Label F

12.655

Label G

11.728

Label E

11.306

Label A+

9.677

Label A++

5.013

Label A+++

4.232

Label A++++

725

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Utrecht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 664 2.253
2021 740 2.328
2022 572 2.170
2023 484 2.028
2024 468 2.042

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 791 • Electricity: 2.601

Huurwoning

Gas: 421 • Electricity: 1.821

Koopwoning

Gas: 587 • Electricity: 2.316

Appartement

Gas: 368 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 700 • Electricity: 2.361

Vrijstaande woning

Gas: 1.325 • Electricity: 3.953

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 898 • Electricity: 3.142

Business activity in Utrecht (2025)

Handel en HORECA 7.105
Nijverheid en energie 3.650
Zakelijke dienstverlening 17.065
Overheid, onderwijs en zorg 11.615
Landbouw, bosbouw en visserij 45
Vervoer, informatie en communicatie 6.690
Financiele diensten en onroerendgoed 1.850
Cultuur, recreatie en overige diensten 7.705

Total number of company establishments: 55.750

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Utrecht
Period Crimes
jan 2025 1.938
jan 2026 2.042
jul 2025 2.284
jun 2025 2.296
mei 2025 2.085
mrt 2025 2.095
nov 2024 2.183
nov 2025 2.313
okt 2024 2.124
okt 2025 2.340
sep 2024 1.881
sep 2025 2.221

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Utrecht.

Frequently asked questions about living in Utrecht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Utrecht?

Utrecht telt in 2025 ongeveer 325.510 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht is in 2025 circa € 474.416.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht ligt rond € 38.255 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Utrecht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 25.985 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Utrecht?

In Utrecht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 108.137 woningen.

Meer houses in Utrecht

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.