Jump to content
Logo of Zonnenberg Makelaardij B.V. | Member Baerz & Co

Buurtlaan oost 137

3902DA Veenendaal • Utrecht

Sold

€ 625.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 14.350

2% transfer tax (€ 12.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 639.350

Purchase price /m²: € 5.208

Photo Gallery

Description

Ruimte, comfort en flexibiliteit in één woning Aan de Buurtlaan Oost 137 in Veenendaal staat deze verrassend ruime en sfeervolle gezinswoning van circa 120 m², waar karakter moeiteloos samengaat met een volledig gemoderniseerd en uitstekend geïsoleerd wooncomfort. De woning is voorzien van een moderne technische installatie, inclusief warmte-terugwinsysteem, en op iedere verdieping comfortabele vloerverwarming. Ook de aangrenzende, volledig geïsoleerde garage biedt extra mogelijkheden: zo kan deze eenvoudig worden betrokken bij de woning en worden omgevormd tot bijvoorbeeld een slaapkamer met badkamer, kantoorruimte of mantelzorgvoorziening. Met drie goed bemeten slaapkamers (een vierde slaapkamer is eenvoudig te realiseren), een lichte woonkamer met haard, een stijlvolle keuken en een verzorgde achtertuin is dit een plek waar comfort en functionaliteit prachtig samenkomen. De woning ligt in een rustige en groene woonwijk waar alles binnen handbereik is. Scholen bevinden zich op korte afstand, evenals diverse sportclubs, speeltuinen en voorzieningen voor het hele gezin. Voor de dagelijkse boodschappen kunt u terecht bij supermarkten en buurtwinkels in de nabije omgeving. Ook qua bereikbaarheid zit u hier uitstekend: bushaltes liggen op loopafstand en het treinstation is gemakkelijk per fiets aan te rijden. Daarnaast bereikt u via de nabijgelegen uitvalswegen moeiteloos steden als Arnhem en Utrecht, wat deze locatie aantrekkelijk maakt voor zowel woon- als werkverkeer. Entree Via de verzorgde voortuin en de ruime oprit, waar u met gemak meerdere auto’s kwijt kunt, bereikt u de voordeur. Ook de garage is direct vanaf de oprit te bereiken. Eenmaal binnen stapt u de hal in die toegang biedt tot het toilet, de trapopgang en de woonkamer. Het vormt een prettige binnenkomst. Woonkamer De woonkamer is ruim opgezet en wordt gekenmerkt door grote raampartijen die zorgen voor een aangename hoeveelheid daglicht en een open, uitnodigende sfeer. Centraal in de ruimte staat de sfeervolle houtkachel, die niet alleen warmte biedt maar ook een gezellige blikvanger vormt. De indeling leent zich uitstekend voor zowel een comfortabele zithoek als een royale eettafel. Via de schuifdeur loopt u direct de achtertuin in, waardoor binnen en buiten op natuurlijke wijze met elkaar verbonden zijn. Keuken Aansluitend aan de woonkamer ligt de moderne leefkeuken. De L-opstelling biedt veel praktische ruimte. Daarnaast heeft de keuken een landelijke uitstraling. U beschikt over een inductiekookplaat met afzuigkap, oven, vaatwasser, spoelbak en koelkast. De vele kastjes en lades zorgen voor prettig opberggemak. Bovendien is er ruimte voor een kleine eettafel. 1e verdieping Vanaf de hal leidt de vaste trap naar de eerste verdieping, waar twee slaapkamers en de badkamer liggen. De overloop vormt het hart van deze verdieping en verbindt de ruimtes op een logische en rustige manier. Slaapkamers De slaapkamers zijn stuk voor stuk licht, comfortabel en praktisch ingedeeld. Dankzij de goede afmetingen en de nette afwerking zijn de ruimtes eenvoudig in te richten als slaapkamer, werkruimte of hobbykamer. De ingebouwde kastruimte zorgt voor een opgeruimde uitstraling en optimaal gebruik van de beschikbare vierkante meters. De prettige lichtinval geeft de kamers een rustige en aangename sfeer. Sanitair De modern ingerichte badkamer is volledig betegeld en straalt een frisse, eigentijdse stijl uit. U beschikt hier over een ruime douche met glazen wand, een zwevend toilet en een verzorgde wastafel met spiegel. Het geheel is strak afgewerkt en is een fijne plek om de dag te starten of af te sluiten. 2e verdieping De vaste trap naar de tweede verdieping brengt u naar een royale zolderkamer. De hoogte onder de kap is verrassend goed, waardoor de ruimte veelzijdig te gebruiken is: als werkplek, één of twee slaapkamers, logeerkamer of creatieve studio. Op deze verdieping zijn twee praktische bergingen weggewerkt, ideaal voor het opbergen van seizoensspullen. Buitenruimte De achtertuin is een fijne plek met een combinatie van groen en bestrating. Dit maakt de tuin onderhoudsvriendelijk én sfeervol. Er is voldoende ruimte voor meerdere zithoeken en dankzij het overkapte terras kunt u hier vrijwel het hele jaar door buiten zitten. De tuin is bereikbaar vanuit de woonkamer, keuken, garage en achterom via de groenstrook, wat zorgt voor veel gebruiksgemak. Garage De aangebouwde garage is volledig geïsoleerd, wat de ruimte bijzonder veelzijdig maakt. Hierdoor is het mogelijk om de garage te benutten voor verschillende woonwensen: van het creëren van een levensloopbestendig woondeel of mantelzorgunit tot het realiseren of uitbreiden van een kantoor aan huis. Daarnaast is de garage zowel via de oprit als de achtertuin toegankelijk en voorzien van een witgoedaansluiting, waardoor ook praktisch gebruik – zoals opslag of stalling – optimaal wordt ondersteund. Algemene gegevens - Type woning: twee-onder-één-kap - Bouwjaar: 1940 - Verbouwjaar: 2019 - 2025 - Aantal kamers: 4 - Aantal slaapkamers: 3 (mogelijk 4) - Aantal badkamers: 1 - Parkeerruimte: 6 op eigen terrein - Aanwezig: dakkapel/geïsoleerde garage - Ligging tuin: noord - Tuin bereik: via de garage en via de woning Technische gegevens - Warmwatervoorziening: Remeha tzerra cw5 (2019) - Verwarmvoorziening: Remeha tzerra cw5 (2019) - Vloerverwarming: volledig incl. de garage - Zonnepanelen: 19 stuks - Houtkachel - Voorzieningen: Douche WTW/buitenzonwering/kelderkast - Mechanische ventilatie: aanwezig - WTW: Itho - Isolatie: dak/spouw/vloer volledig - Dubbel glas: geheel HR - Glasvezel kabel, TV kabel - Kozijnen: hout/kunststof WILT U EVEN BINNEN KIJKEN? Voor meer informatie omtrent deze woning, kunt u contact opnemen met ons kantoor in Veenendaal op telefoonnummer 0318-559600. U bent van harte welkom! De beste indruk van deze woning krijgt u natuurlijk tijdens een bezichtiging. Wij proberen onze bezichtigingen altijd in samenspraak met verkoper en koper te plannen en nemen ruim de tijd, zodat u op uw gemak de woning kan bekijken en ervaren. N.B. Aan de samenstelling van deze gegevens is maximale zorg besteed. Aan onvolkomenheden in de vermelde gegevens en tekeningen kunnen geen rechten en aanspraken worden ontleend. Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 625.000

Cost of copper (estimated): € 14.350

2% transfer tax (€ 12.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 639.350

3,04%

Yearly

%

€ 31.250

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 625.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, geschakelde 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
3 woonlagen

Areas and volumes

Living area
120 m²
Land area
349 m²
Content
578 m³
Other enclosed space
43 m²
Building bound outdoor space
11 m²
Backyard area
80 m²

Construction and Energy

Year of construction
1940
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, HR-glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel, houtkachel, gehele vloerverwarming en warmte terugwininstallatie
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remeha tzerra cw5 (gas gestookt combiketel uit 2019, eigendom)
Energy label
A+

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan drukke weg
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
gelegen op het noorden bereikbaar via achterom
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Garage type
Aangebouwde houten garage
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
05-12-2025
Sale date
28-02-2026

Bathroom facilities

Inloopdouche, toilet, vloerverwarming, en wastafelmeubel

Garage facilities

Elektra, verwarming en stromend water

Additional features

  • Balansventilatie
  • buitenzonwering
  • glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • natuurlijke ventilatie
  • rookkanaal
  • schuifpui
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 3902

Google Maps

Veenendaal on the map

Geographic orientation and real estate agent density in Veenendaal

Residential and neighborhood statistics in Veenendaal

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Veenendaal. In 2026 were there 70.799 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 394.000.

Residents

70.799

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 394.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.400

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

2.223

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Veenendaal
Year Residents
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

Annual WOZ value

WOZ value per year in Veenendaal
Year Average WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Education level

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Origin of residents (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Veenendaal
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 860 • Electricity: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Electricity: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Electricity: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Electricity: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Electricity: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Electricity: 3.160

Business activity in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Total number of company establishments: 9.020

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Veenendaal
Period Crimes
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Veenendaal.

Frequently asked questions about living in Veenendaal

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer houses in Veenendaal

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.