Jump to content
Logo of Janssen & Van Dijk Garantiemakelaars

Schrijverspark 87 02

3901PD Veenendaal • Utrecht

Under consideration

€ 284.500 k.k.

Cost of copper (estimated): € 7.540

2% transfer tax (€ 5.690) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 292.040

Purchase price /m²: € 4.589

Photo Gallery

Description

Instapklaar 4-kamerappartement met groen uitzicht én centrale ligging! Op de tweede woonlaag van de verzorgde Erasmusflat ligt dit praktisch ingedeelde 4-KAMER APPARTEMENT met een grote berging (15m2), moderne keuken en badkamer (2016) en een fijne, lichte woonkamer met toegang tot het balkon. De slimme indeling met drie (slaap)kamers maakt het geheel extra flexibel: ideaal voor wie naast wonen ook ruimte zoekt voor werken, logeren of hobby’s. De ligging is een groot pluspunt: groen en rustig, maar toch op loopafstand van het centrum met winkels, horeca, sportvoorzieningen en het station binnen handbereik. Ook de uitvalswegen zijn snel bereikbaar. Nieuwsgierig geworden? Plan gerust een bezichtiging en ervaar zelf de fijne sfeer en mogelijkheden van dit appartement. Indeling De beveiligde hoofdentree is voorzien van een bellen- en brievenbussentableau. Via het trappenhuis bereik je de 2e woonlaag, waar wij nummer 87-02 te koop aanbieden. Via het overdekte portaal kom je binnen in de entreehal met intercom. Vanuit hier heb je toegang tot de keuken, de toiletruimte, de slaapkamer en de woonkamer. Aan de galerijzijde bevindt zich de moderne keuken (2016), uitgevoerd in een praktische wandopstelling aan drie zijden. De keuken is voorzien van witte fronten, een beton ciré werkblad en diverse inbouwapparatuur, waaronder een koel-/vriescombinatie, vaatwasser, magnetron, oven, 4-pits gas-op-glas kookplaat en een afzuigkap. Ook tref je hier de aansluiting voor de wasmachine en de opstelling van de HR-combiketel (Nefit Proline Nxt uit 2016), die beiden keurig uit het zicht zijn weggewerkt in de keukenkastjes. Vanuit de keuken is de badkamer via een praktische schuifdeur bereikbaar, wat zorgt voor een ruimtebesparende en efficiënte indeling. De badkamer is uitgevoerd met een inloopdouche voorzien van regen- en handdouche, een glazen douchewand, wastafelmeubel met spiegelkast en een handdoekenradiator. De combinatie van witte wandtegels en een antracietkleurige beton ciré vloer geeft het geheel een moderne uitstraling. Verder beschikt het appartement over een separate toiletruimte en een praktische meterkast/voorraadkast. De lichte woonkamer profiteert van een grote raampartij en een deur naar het balkon, waardoor er veel daglicht binnenvalt en je een prettig uitzicht hebt. De aanwezige schouw met natuurstenen plateau zorgt voor een sfeervol accent in de ruimte. Direct grenzend aan de woonkamer bevinden zich twee (slaap)kamers van ca. 6m2, ideaal te gebruiken als werk-, kast- of logeerruimte. De grootste slaapkamer (ca. 11m2) is bereikbaar via de hal en beschikt eveneens over een deur naar het balkon. Het balkon is verzorgd afgewerkt met kunststof vlonderdelen en biedt een mooi uitzicht op het groen, waardoor je hier heerlijk kunt genieten van het buitenleven. Afwerking Het gehele appartement is voorzien van een nette laminaatvloer, die drempelloos is doorgelegd. De wanden zijn afgewerkt met spachtelputz of een lichte structuur en daarmee allemaal te sauzen. Berging In de onderbouw bevindt zich de berging van ca. 5m2. Deze is goed toegankelijk en voorzien van elektra en verlichting. Oppervlakten Woonkamer: ca. 24m2 Keuken: ca. 5m2 Slaapkamer I: ca. 11m2 Slaapkamer II: ca. 6m2 Slaapkamer III: ca. 6m2 Badkamer: ca. 2m2 Balkon: ca. 4m2 Berging: ca. 15m2 Appartementencomplex Het appartement is gelegen in de verzorgde ‘Erasmus’flat. Het complex beschikt over een afgesloten hoofdentree met bellen- en brievenbussentableau en in de onderbouw heeft ieder appartement een eigen berging. In de directe omgeving van het gebouw is ruim voldoende parkeergelegenheid aanwezig. Om parkeeroverlast van bezoekers van het winkelcentrum te voorkomen, geldt hier een parkeervergunning. Deze vergunning kost € 77,20 per jaar voor de 1e bewonersparkeervergunning; een 2e bewonersparkeervergunning kost € 139,04 per jaar en een 3e vergunning kost € 197,29 per jaar. Bezoekers kunnen ook gebruik maken van de parkeergelegenheid in zone A (maximaal 250 uur per jaar per adres à € 1,19 per uur) middels een parkeerapp die uitsluitend te gebruiken is door de bewoner (bron: website gemeente Veenendaal). Omgeving De ligging is verrassend groen én centraal. Je woont hier op korte afstand van het gezellige centrum van Veenendaal, met een uitgebreid aanbod aan winkels, horecagelegenheden en culturele voorzieningen. Even een boodschap doen of spontaan een terrasje pakken? Je loopt er zo naartoe. Ook voor sport en ontspanning zit je hier goed. In de directe omgeving vind je diverse sportaccommodaties, zoals hockey-, tennis- en voetbalvelden en meerdere sportscholen. Het nabijgelegen stadspark biedt volop ruimte om te wandelen, hardlopen of gewoon even te genieten van het groen. Daarnaast is de bereikbaarheid uitstekend. Station Veenendaal-Centrum ligt op circa vijf minuten fietsen en via de Rondweg-Oost zijn de autosnelwegen A12, A30 en A15 snel en eenvoudig bereikbaar.

Mortgage berekenen

€ 284.500

Cost of copper (estimated): € 7.540

2% transfer tax (€ 5.690) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 292.040

2,78%

Yearly

%

€ 14.225

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 284.500 k.k.
Status
Under consideration
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Galerijflat (appartement)

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
1 woonlaag
Located on
2e woonlaag

Areas and volumes

Living area
62 m²
Content
204 m³
Building bound outdoor space
5 m²
External storage space
15 m²

Construction and Energy

Year of construction
1963
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Insulation
Grotendeels dubbelglas
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
HR-cv-combiketel (gas gestookt combiketel uit 2016, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in centrum
Parking
Openbaar parkeren en parkeervergunningen

Planning

Available since
29-04-2026

Bathroom facilities

Inloopdouche en wastafelmeubel

Maps

Postal code map

Postcode map for 3901

Google Maps

Veenendaal on the map

Geographic orientation and real estate agent density in Veenendaal

Residential and neighborhood statistics in Veenendaal

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Veenendaal. In 2026 were there 70.799 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 394.000.

Residents

70.799

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 394.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.400

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

2.223

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Veenendaal
Year Residents
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

Annual WOZ value

WOZ value per year in Veenendaal
Year Average WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Education level

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Origin of residents (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Veenendaal
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 860 • Electricity: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Electricity: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Electricity: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Electricity: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Electricity: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Electricity: 3.160

Business activity in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Total number of company establishments: 9.020

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Veenendaal
Period Crimes
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Veenendaal.

Frequently asked questions about living in Veenendaal

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer houses in Veenendaal

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.