Jump to content
Logo of Ginkel Bemmelen NVM Makelaars

Van Maerlantstraat 21

3906EL Veenendaal • Utrecht

Sold

€ 495.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 11.750

2% transfer tax (€ 9.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 506.750

Purchase price /m²: € 3.897

Photo Gallery

Description

Een huis waar je met plezier binnenstapt: Van Maerlantstraat 21 is een verrassend ruime tussenwoning met een heerlijk lichte uitbouw, vier slaapkamers en een zonnige tuin op het zuidoosten. Met 127 m² aan wooncomfort, een fijne keuken, een moderne badkamer en volop lichtinval is dit de ideale basis voor wie lekker wil wonen in Veenendaal-West. Alles klopt hier – van de ruimte tot de sfeer. Veenendaal-West is zo’n wijk waar het dagelijks leven net wat makkelijker aanvoelt. Winkelcentrum De Ellekoot ligt letterlijk om de hoek, ideaal voor vers brood, bloemetje of al je andere dagelijkse boodschappen. Ook scholen, sportclubs en andere voorzieningen liggen op loop- of fietsafstand. Het NS-station is prettig dichtbij voor wie de trein naar werk of stad pakt. En wie houdt van buiten zijn, zit hier helemaal goed: aan het eind van het fietspad begint het bos. Perfect voor een ontspannen wandeling, een stevige hardloopsessie of een mooie fietstocht door het groen. Deze woning heeft een eigen website. Neem een kijkje op vanmaerlantstraat21.nl voor meer informatie. Specificaties • Bouwjaar: 1992 • Woonoppervlakte: ca. 127?m² • Perceeloppervlakte: 141?m² • Energielabel: C Indeling Begane grond Je komt binnen in een verzorgde hal met ruimte voor jassen en schoenen. Hier vind je ook de meterkast, het toilet met fonteintje en de trap naar de eerste verdieping. Via een stijlvolle taatsdeur stap je door naar de woonkamer, een mooi detail dat direct een gevoel van openheid en verbinding creëert. De woonkamer bevindt zich in het hart van de woning en voelt warm en uitnodigend aan. Dankzij de uitbouw aan de achterzijde is er een mooie open ruimte ontstaan, waar je met gemak een fijne zithoek en een ruime eettafel kwijt kunt. De openslaande deuren en de grote dakramen in de eetkamer zorgen voor veel lichtinval en een prettig uitzicht op de tuin. Een ideale plek voor samen zijn en ontspanning. Extra handig: aan de achterzijde is nog een tweede hal met de achterdeur, waardoor je in de koudere maanden geen last hebt van kou of tocht in de woonruimte. De keuken ligt aan de voorzijde van de woning en is uitgevoerd in een praktische hoekopstelling met veel werk- en opbergruimte, ideaal voor wie graag kookt of bakt. Dankzij de halfhoge muur blijf je tijdens het koken in contact met de woonkamer, terwijl je toch een duidelijke scheiding hebt tussen de ruimtes. De keuken is uitgerust met een oven, vaatwasser, koelkast en een inductiekookplaat, alles wat je nodig hebt om direct aan de slag te kunnen. Eerste verdieping Op de eerste verdieping bevinden zich twee ruime slaapkamers, één aan de voorzijde en één aan de achterzijde. Oorspronkelijk waren dit drie kamers, dus als je liever een extra slaapkamer hebt: geen probleem, dit is eenvoudig weer aan te passen. De kamer aan de achterzijde beschikt tevens over een vaste kast. Op de gehele verdieping ligt een mooie PVC-vloer die zorgt voor een rustige en verzorgde uitstraling. De badkamer is in 2008 vernieuwd en stijlvol gehouden in rustige, neutrale kleuren. Hier vind je een comfortabele inloopdouche met regendouche, een designradiator, modern wastafelmeubel en een tweede toilet. Alles klopt. Tweede verdieping Via de voorzolder met dakkapel bereik je nog twee slaapkamers, beide voorzien van een eigen dakkapel en rolluiken. Zowel op de voorzolder als in de slaapkamers is er extra bergruimte achter de knieschotten, handig voor koffers, kerstspullen of voorraad. De verdieping is netjes afgewerkt met een laminaatvloer en biedt volop mogelijkheden. Tuin De achtertuin ligt op het zuidoosten en is grotendeels bestraat, perfect voor wie houdt van een onderhoudsvriendelijke buitenruimte. Liever wat meer groen? Met plantenbakken of potten voeg je eenvoudig kleur en levendigheid toe. Er is volop ruimte voor een fijne loungeset of buitentafel, en achterin staat een vrijstaande stenen berging voor fietsen en gereedschap. Dankzij de achterom is de tuin ook praktisch bereikbaar. Goed om te weten: • Voor deze woning is energielabel C afgeven; • Nefit Ecoline CV-installatie aanwezig (2006, eigendom); • Dak- en muurisolatie aanwezig; • Aanvaarding in overleg. Een frisse, verzorgde en verrassend ruime tussenwoning op een top locatie in Veenendaal-West. Licht, lucht, ruimte en alles wat je nodig hebt op loopafstand. Ben je nieuwsgierig geworden? Bel ons gerust voor een bezichtiging, dan laten we je graag alle fijne plekjes van dit huis zien. Ons kantoor staat voor je klaar! Hoewel deze verkooptekst met de grootst mogelijke zorg is samengesteld, kan de makelaar geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele per abuis opgenomen onjuiste of onvolledige informatie. Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 495.000

Cost of copper (estimated): € 11.750

2% transfer tax (€ 9.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 506.750

3,04%

Yearly

%

€ 24.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 495.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, tussenwoning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
3 woonlagen

Areas and volumes

Living area
127 m²
Land area
141 m²
Content
449 m³
Building bound outdoor space
1 m²
External storage space
6 m²
Backyard area
48 m²

Construction and Energy

Year of construction
1992
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie en muurisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit (2006, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
gelegen op het zuidoosten bereikbaar via achterom
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren

Planning

Available since
31-10-2025
Sale date
25-02-2026

Bathroom facilities

Inloopdouche, toilet, wastafel, en wastafelmeubel

Additional features

  • Dakraam
  • natuurlijke ventilatie
  • rolluiken
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 3906

Google Maps

Veenendaal on the map

Geographic orientation and real estate agent density in Veenendaal

Residential and neighborhood statistics in Veenendaal

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Veenendaal. In 2026 were there 70.799 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 394.000.

Residents

70.799

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 394.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.400

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

2.223

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Veenendaal
Year Residents
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

Annual WOZ value

WOZ value per year in Veenendaal
Year Average WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Education level

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Origin of residents (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Veenendaal
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 860 • Electricity: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Electricity: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Electricity: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Electricity: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Electricity: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Electricity: 3.160

Business activity in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Total number of company establishments: 9.020

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Veenendaal
Period Crimes
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Veenendaal.

Frequently asked questions about living in Veenendaal

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer houses in Veenendaal

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.