Jump to content
Logo of Weusthuis Makelaardij

Sibculoseweg 78

7676PD Westerhaar-Vriezenveensewijk • Overijssel

Available

€ 1.145.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 24.750

2% transfer tax (€ 22.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 1.169.750

Purchase price /m²: € 4.731

Photo Gallery

Description

Ben je op zoek naar een plek waar ruimte, rust en modern wooncomfort samenkomen? Dan is de Sibculoseweg 78 in Westerhaar precies wat je zoekt. Dit gemoderniseerde, vrijstaande en volledig onderkelderde landhuis staat op een perceel van ruim 1 hectare. Met een woonoppervlakte van meer dan 240 m² biedt het alle mogelijkheden om te wonen, werken en ontspannen. De royale woonkamer met houtkachel sluit naadloos aan op de lichte serre, een fijne plek om het hele jaar door gezellig te dineren of te borrelen met vrienden en familie. De keuken uit 2021 is modern en praktisch ingericht en grenst aan de bijkeuken met toegang tot de tuin. Daarnaast zijn er multifunctionele kamers die zich uitstekend lenen voor een werkplek of hobbyruimte. Op de eerste verdieping vind je vier ruime slaapkamers en een complete badkamer, wat dit huis ook voor gezinnen zeer geschikt maakt. Het landhuis, gebouwd in 1984, is opgetrokken met hoogwaardige materialen en in de afgelopen jaren grondig gemoderniseerd. Hierdoor kun je direct genieten van eigentijds wooncomfort. Buiten vind je een diepe tuin met volop privacy, een overkapping en diverse bijgebouwen. Dankzij het ruime perceel en de vele extra ruimtes biedt dit landhuis bovendien alle mogelijkheden voor werken aan huis, het uitoefenen van een hobby of het houden van kleindieren. Hier woon je in alle rust, met volop vrijheid om je woonwensen waar te maken. Westerhaar staat bekend als een gemoedelijk dorp in de gemeente Twenterand. Het dorp staat bekend om zijn groene omgeving, landelijke karakter en hechte gemeenschap. Voor dagelijkse voorzieningen hoef je niet ver: er zijn diverse winkels, een supermarkt, basisscholen en sportvoorzieningen aanwezig. Ook is er een rijk verenigingsleven, waardoor er altijd iets te beleven valt. Interesse in dit object? Aarzel dan niet om contact op te nemen! Indeling: Begane grond: De overdekte entree komt uit in de ruime hal, waar zich het toilet, de meterkast, de trap naar de eerste verdieping en de trap naar de kelder bevinden. Vanuit de hal is er toegang tot zowel de multifunctionele kamer als de woonkamer. De woonkamer is royaal opgezet en voorzien van airconditioning en een gezellige houtkachel. Via een glazen schuifpui is de woonkamer verbonden met de serre. Deze serre beschikt eveneens over een houtkachel en is daardoor ideaal als eetkamer of tweede zithoek. Vanuit hier geven dubbele openslaande deuren toegang tot de overkapping in de achtertuin. Aansluitend aan de woonkamer ligt de halfopen keuken uit 2021, stijlvol afgewerkt en voorzien van diverse inbouwapparatuur. De keuken grenst aan de praktische bijkeuken, die eveneens toegang biedt tot de overkapping. Eerste verdieping: Vanaf de overloop zijn alle vier de slaapkamers en de badkamer bereikbaar. De moderne badkamer is strak afgewerkt en beschikt over een toilet, dubbele wastafel en een inloopdouche. De slaapkamers zijn elk stijlvol ingericht en bieden genoeg ruimte.  Souterrain: Het souterrain is bereikbaar via een vaste trap vanuit de hal op de begane grond. Deze kelder is voorzien van een granieten vloer en hier bevindt zich een praktische extra bijkeuken met witgoedaansluiting, een keukenblok en airconditioning. Daarnaast is er een extra ruimte aanwezig die voor verschillende doeleinden gebruikt kan worden. Het souterrain beschikt verder over een ingebouwde garage met automatische deuren, ideaal om de auto veilig en droog te parkeren. Buiten: Het landhuis beschikt over een lange oprit met aan het einde een toegangspoort. Achter het huis strekt zich een royale tuin uit met een overkapping die aan de woning grenst. Een fijne plek om te genieten van lange zomeravonden of gezellig te borrelen met vrienden en familie. Verder vind je hier een vrijstaande berging en een garage, beide voorzien van water en elektra. Aan de berging grenst een carport, terwijl de garage voldoende ruimte biedt om de auto binnen te parkeren. Op het dak van de garage liggen bovendien 28 zonnepanelen, die bijdragen aan een duurzame energievoorziening. Bijzonderheden: * Bouwjaar 1984; * Woonoppervlak ca. 242 m²; * Perceeloppervlak 10.112 m²; * Inhoud ca. 913 m³; * Verwarming en warmwater middels HR-combiketel: Remeha, 2021; * Energielabel: C; * 28 zonnepanelen aanwezig; * Gelegen op een rustige en weidse plek; * Modern en stijlvol ingericht; * Souterrain met garage; * Vrijstaande berging en garage met veel ruimte; * Aanvaarding in overleg; * Bij koop is een waarborgsom/bankgarantie vereist van 10% van de koopsom. Jouw makelaar voor dit object: Robbin Groeneveld

Mortgage berekenen

€ 1.145.000

Cost of copper (estimated): € 24.750

2% transfer tax (€ 22.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 1.169.750

3,04%

Yearly

%

€ 57.250

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 1.145.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Landhuis, vrijstaande woning

Index

Rooms
8 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
242 m²
Land area
10112 m²
Content
913 m³
Other enclosed space
29 m²
Building bound outdoor space
35 m²
External storage space
150 m²

Construction and Energy

Year of construction
1984
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Samengesteld dak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, HR-glas, kierdichting, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel en houtkachel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remeha (gas gestookt combiketel uit 2021, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg, beschutte ligging, buiten bebouwde kom, landelijk gelegen, open ligging en vrij uitzicht
Garden
Tuin rondom
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Carport, inpandig en parkeerkelder
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
23-09-2025

Bathroom facilities

Douche, dubbele wastafel, en toilet

Garage facilities

Elektra en stromend water

Additional features

  • Airconditioning
  • dakraam
  • glasvezelkabel
  • natuurlijke ventilatie
  • rookkanaal
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 7676

Google Maps

Map of Westerhaar-Vriezenveensewijk

Explore Westerhaar-Vriezenveensewijk and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Westerhaar-Vriezenveensewijk

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Westerhaar-Vriezenveensewijk. In 2026 were there 4.201 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 311.187.

Residents

4.201

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 311.187

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 24.855

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

88

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Westerhaar-Vriezenveensewijk
Year Residents
2021 4.240
2022 4.215
2023 4.215
2024 4.200
2025 4.150
2026 4.201

Annual WOZ value

WOZ value per year in Westerhaar-Vriezenveensewijk
Year Average WOZ
2021 EUR 215.117
2022 EUR 236.204
2023 EUR 279.136
2024 EUR 298.712
2025 EUR 311.187

Composition of residents

Age build-up

65+: 905 0-15: 700 15-25: 510 25-45: 995 45-65: 1.145

Education level

Hoger

270

Praktisch

1.330

Middelbaar

1.350

Origin of residents (2025)

Europa

140

Nederland

3.875

Buiten Europa

135

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 318
Appartementen 205
Tussenwoningen 430
Vrijstaande woningen 596
Twee-onder-één-kap woningen 366

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 3
1900 tot 1925 25
1925 tot 1950 140
1950 tot 1970 514
1970 tot 1980 385
1980 tot 1990 264
1990 tot 2000 174
2000 tot 2010 122
2010 tot 2020 79
2020 en later 148

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

458

Label B

280

Label A

261

Label D

217

Label F

163

Label E

122

Label A+

118

Label G

89

Label A++++

83

Label A+++

29

Label A++

10

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Westerhaar-Vriezenveensewijk
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.411 3.262
2021 1.644 3.293
2022 1.302 3.102
2023 1.064 2.966
2024 1.029 3.048

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.005 • Electricity: 2.491

Huurwoning

Gas: 970 • Electricity: 2.394

Koopwoning

Gas: 1.149 • Electricity: 3.511

Appartement

Gas: 666 • Electricity: 1.964

Tussenwoning

Gas: 955 • Electricity: 2.402

Vrijstaande woning

Gas: 1.239 • Electricity: 3.770

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 997 • Electricity: 2.927

Business activity in Westerhaar-Vriezenveensewijk (2025)

Handel en HORECA 75
Nijverheid en energie 115
Zakelijke dienstverlening 60
Overheid, onderwijs en zorg 50
Landbouw, bosbouw en visserij 5
Vervoer, informatie en communicatie 10
Financiele diensten en onroerendgoed 20
Cultuur, recreatie en overige diensten 40

Total number of company establishments: 380

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Westerhaar-Vriezenveensewijk
Period Crimes
jan 2026 7
jul 2025 7
jun 2025 7
mei 2025 9
mrt 2025 8
mrt 2026 8
nov 2024 11
nov 2025 5
okt 2024 4
okt 2025 5
sep 2024 6
sep 2025 6

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Westerhaar-Vriezenveensewijk.

Frequently asked questions about living in Westerhaar-Vriezenveensewijk

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Westerhaar-Vriezenveensewijk?

Westerhaar-Vriezenveensewijk telt in 2026 ongeveer 4.201 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Westerhaar-Vriezenveensewijk?

De gemiddelde WOZ-waarde in Westerhaar-Vriezenveensewijk is in 2025 circa € 311.187.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Westerhaar-Vriezenveensewijk?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Westerhaar-Vriezenveensewijk ligt rond € 24.855 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Westerhaar-Vriezenveensewijk?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 88 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Westerhaar-Vriezenveensewijk?

In Westerhaar-Vriezenveensewijk komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 596 woningen.

Meer houses in Westerhaar-Vriezenveensewijk

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.