Ir directamente al contenido
Logotipo de Redres de Bouwkunstmakelaar

Willem van Gentsvaart 28

5161AV Sprang-Capelle • Noord-Brabant

Disponible

€ 775.000 k.k.

Coste del comprador (estimado): € 17.350

2% de impuesto sobre la transmisión (€ 15.500) + notario (€ 1.150) + valoración (€ 700)

Total incl. k.k.: € 792.350

Precio de compra /m²: € 4.905

Galería de fotos

Descripción

RIJKSMONUMENTALE WOONBOERDERIJ MET HERBESTEMMINGSPOTENTIE IN ÉÉN OOGOPSLAG (SAMENVATTING) * Rijksmonumentale woonboerderij circa 1840 * Restauratieproject met ontwikkelmogelijkheden * Circa 5.000 m² eigen grond * Extra landbouwgrond optioneel (circa 4.500 m²) * Verkennend herbestemmingsonderzoek aanwezig * Eerste afstemming met gemeente Waalwijk heeft plaatsgevonden * Onder voorwaarden potentie voor maximaal drie wooneenheden Aan de historische lintbebouwing van Sprang-Capelle, gemeente Waalwijk, ligt deze rijksmonumentale woonboerderij uit circa 1840. Architectuurhistorisch betreft het een karakteristieke kortgevelboerderij met restauratieopgave en concrete mogelijkheden voor herbestemming, splitsing en erfontwikkeling, centraal gelegen in De Langstraat tussen Waalwijk, Tilburg en Breda. De boerderij bestaat uit een voorhuis en een groot achterhuis en verkeert grotendeels nog in oorspronkelijke staat. Historische onderdelen zoals gebinten, bedsteden, schuifvensters met luiken, een kelder met opkamer en oorspronkelijke draagconstructies zijn nog aanwezig. De hoge deel met zichtbare gebintconstructie vormt het ruimtelijke hart van het complex. De schaal en opzet van het achterhuis bieden ruimte voor verdere invulling, passend bij hedendaags wonen binnen monumentale context. Kortgevelboerderijen zoals deze vormen een herkenbaar onderdeel van het historische landschap van De Langstraat. De combinatie van schaal, erfstructuur en monumentale kwaliteit maakt dit type object geschikt voor kopers die verder kijken dan een standaard woonhuis en oog hebben voor restauratie, ruimte en toekomstbestendig gebruik. HERBESTEMMING EN POTENTIE In opdracht van verkoper heeft restauratiearchitectenbureau Moons uit Waalwijk een verkennend herbestemmingsonderzoek uitgevoerd. Daarbij heeft reeds eerste afstemming plaatsgevonden met de gemeente Waalwijk. In dit onderzoek wordt onder voorwaarden uitgegaan van mogelijkheden voor: * restauratie van de bestaande boerderij * splitsing in meerdere wooneenheden * realisatie van een tweede woning in het achterhuis * mogelijke herbouw van een voormalige schuur op het achtererf * potentieel voor maximaal drie wooneenheden op het erf Verdere planvorming en benodigde omgevingsvergunningen dienen nog door koper te worden aangevraagd. Restauratiearchitectenbureau Moons kan desgewenst verdere begeleiding verzorgen. Het object vraagt om restauratie en verdere uitwerking, maar biedt perspectief voor wonen, meer-generatiewonen, wonen en werken of een combinatie van functies binnen monumentale context. PERCEEL EN GROND De huidige aanbieding betreft circa 5.000 m² eigen grond rond de boerderij. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om circa 4.500 m² aansluitende landbouwgrond separaat bij te kopen. Daarmee ontstaat flexibiliteit voor erfuitbreiding, landschappelijke inrichting, hobbymatig agrarisch gebruik of het creëren van meer afstand en privacy rondom het erf. Het achterterrein is momenteel in gebruik als landbouwgrond. RIJKSMONUMENT EN FINANCIERING De boerderij is aangewezen als rijksmonument. Voor restauratie en instandhouding bestaan subsidieregelingen en financieringsmogelijkheden, waaronder de SIM-regeling en financiering via het Nationaal Restauratiefonds. Ook verduurzamingsmaatregelen passend binnen monumentale context behoren in veel gevallen tot de mogelijkheden. Hiermee ontstaat ruimte om historische kwaliteit zorgvuldig te combineren met hedendaags wooncomfort. LOCATIE Sprang-Capelle ligt centraal in Noord-Brabant tussen Waalwijk, Tilburg, Breda en ’s-Hertogenbosch. Via de A59 zijn stedelijke voorzieningen goed bereikbaar, terwijl natuurgebieden zoals de Loonse en Drunense Duinen zich op korte afstand bevinden. De historische lintstructuur en het open landschap geven deze locatie een rustig en landelijk karakter, met voorzieningen en bereikbaarheid binnen handbereik. KORTOM Een rijksmonumentale woonboerderij met restauratieopgave, ontwikkelpotentie en flexibele perceelmogelijkheden, voor kopers die zoeken naar ruimte, erfgoed en perspectief voor de lange termijn. MEER INFORMATIE OF BEZICHTIGING Het volledige herbestemmingsonderzoek van restauratiearchitectenbureau Moons, inclusief eerste afstemming met de gemeente Waalwijk, stellen wij via het Move-account graag beschikbaar aan serieuze belangstellenden. Een bezichtiging ter plaatse behoort vanzelfsprekend tot de mogelijkheden. Graag informeren wij verder over de restauratieopgave, perceelmogelijkheden en de uitgangspunten van het herbestemmingsonderzoek.

Hipoteca berekenen

€ 775.000

Coste del comprador (estimado): € 17.350

2% de impuesto sobre la transmisión (€ 15.500) + notario (€ 1.150) + valoración (€ 700)

Total de compra (incl. gastos de envío): € 792.350

3,04%

Anualmente

%

€ 38.750

Disponible directamente

Hipoteca estimada

Gasto mensual bruto indicativo

Basado en anualidad y plazo de 30 años

Costo mensual neto indicativo

i

Aviso legal: esta calculadora de hipoteca es una indicación simplificada basada en suposiciones generales. No se pueden derivar derechos de los resultados mostrados. Contado con 10-interés anual (zonder NHG), determinado automáticamente en función del límite de precio de la pregunta € 470.000. Fuente: 10-jaars rente uit mortgage_rates (16-05-2026 03:45). Se ha tomado en cuenta un 80% de hipoteca del valor de mercado para el caso de no ser NHG.

Alle características

Básico

Precio de consulta
€ 775.000 k.k.
Estado
Disponible
Tipo de oferta
koop
Uso de vivienda
permanente bewoning
Tipo de vivienda
Woonboerderij, vrijstaande woning

Índice

Habitaciones
4 habitaciones
Pisos
2 woonlagen en een kelder

Áreas y volúmenes

Superficie construida
158 m²
Área del lote
5000 m²
Contenido
1824 m³
Otra zona interior
251 m²

Construcción y energía

Año de construcción
1840
Método de construcción
Bestaande bouw
Etiqueta energética
NIET BESCHIKBAAR

Catastral y VvE

Situación de propiedad
Volle eigendom

Espacio exterior y aparcamiento

Espacio exterior
Landelijk gelegen en vrij uitzicht
Jardín
Tuin rondom
Aparcar
Op eigen terrein

Planificación

Ofrecido desde
15-05-2026

Mapas

Mapa de códigos postales

Mapa de códigos postales para 5161

Mapas de Google

Ubicación de Sprang-Capelle

Explora Sprang-Capelle y las zonas circundantes

Estadísticas de vivienda y vecindario en Sprang-Capelle

Ver vista de datos actuales sobre residentes, desarrollo WOZ, stock de viviendas, consumo energético, actividad empresarial y seguridad en Sprang-Capelle. En 2025 había 9.950 habitantes. El valor medio de la WOZ en 2025 es EUR 404.195.

Inhabitantes

9.950

Último año: 2025

Promedio WOZ

EUR 404.195

Último año: 2025

Ingreso promedio por persona

EUR 32.258

Fuente: AlleCijfers

Delitos (año actual)

316

Total registrado

Demografía y desarrollo WOZ

Habitantes por año

Habitantes por año en Sprang-Capelle
Año Inhabitantes
2021 9.775
2022 9.730
2023 9.990
2024 10.075
2025 9.950

Valor WOZ por año

Valor WOZ por año en Sprang-Capelle
Año Promedio WOZ
2021 EUR 288.701
2022 EUR 313.592
2023 EUR 364.353
2024 EUR 371.174
2025 EUR 404.195

Composición de los residentes

Edad

65+: 2.160 0-15: 1.450 15-25: 1.130 25-45: 2.215 45-65: 3.000

Nivel académico

Hoger

1.160

Praktisch

1.660

Middelbaar

2.530

Origen de los residentes (2025)

Europa

785

Nederland

8.530

Buiten Europa

635

"Woningvoorraad en bouwperiodes"

Tipos de viviendas

Hoekwoningen 695
Appartementen 386
Tussenwoningen 1.111
Vrijstaande woningen 1.491
Twee-onder-één-kap woningen 630

Período de construcción del edificio

Voor 1700 5
1700 tot 1900 125
1900 tot 1925 189
1925 tot 1950 369
1950 tot 1970 875
1970 tot 1980 911
1980 tot 1990 851
1990 tot 2000 592
2000 tot 2010 149
2010 tot 2020 151
2020 en later 148

Energía y sostenibilidad

Distribución de etiquetas energéticas

Etiqueta C

1.221

Etiqueta A

873

Etiqueta B

856

Etiqueta D

421

Etiqueta G

411

Etiqueta F

230

Etiqueta E

135

Etiqueta A+

58

Etiqueta A+++

36

Etiqueta A++

12

Etiqueta A++++

3

Etiqueta A+++++

0

Consumo medio de energía por año

Consumo energético medio anual en Sprang-Capelle
Año Gas (m3) Electricidad (kWh)
2020 1.273 3.273
2021 1.463 3.320
2022 1.125 3.140
2023 954 2.975
2024 937 3.085

Consumo por tipo de vivienda

Hoekwoning

Gas: 810 • Electricidad: 2.495

Huurwoning

Gas: 774 • Electricidad: 2.233

Koopwoning

Gas: 1.046 • Electricidad: 3.333

Appartement

Gas: 876 • Electricidad: 2.240

Tussenwoning

Gas: 754 • Electricidad: 2.466

Vrijstaande woning

Gas: 1.236 • Electricidad: 3.844

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.021 • Electricidad: 3.011

Actividad empresarial en Sprang-Capelle (2025)

Handel en HORECA 255
Nijverheid en energie 310
Zakelijke dienstverlening 300
Overheid, onderwijs en zorg 170
Landbouw, bosbouw en visserij 50
Vervoer, informatie en communicatie 75
Financiele diensten en onroerendgoed 75
Cultuur, recreatie en overige diensten 120

Número total de establecimientos empresariales: 1.360

Últimos datos delictivos

Últimos datos de delitos en Sprang-Capelle
Periodo Delitos
jan 2025 35
jan 2026 34
jul 2025 11
jun 2025 20
mei 2025 36
mrt 2025 32
nov 2024 26
nov 2025 25
okt 2024 21
okt 2025 20
sep 2024 35
sep 2025 39

Estos números dan una imagen indicativa de las tendencias de seguridad en el entorno residencial de Sprang-Capelle.

Preguntas frecuentes sobre vivir en Sprang-Capelle

Respuestas cortas basadas en cifras actuales de la zona, útil para una comparación rápida del entorno residencial.

Hoeveel inwoners heeft Sprang-Capelle?

Sprang-Capelle telt in 2025 ongeveer 9.950 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Sprang-Capelle?

De gemiddelde WOZ-waarde in Sprang-Capelle is in 2025 circa € 404.195.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Sprang-Capelle?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Sprang-Capelle ligt rond € 32.258 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Sprang-Capelle?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 316 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Sprang-Capelle?

In Sprang-Capelle komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 1.491 woningen.

Meer viviendas in Sprang-Capelle

Ver más viviendas en este lugar.

Recibir ofertas gratuitas y sin compromiso

Compare múltiples agentes inmobiliarios y elija la mejor coincidencia.