Aller directement au contenu
Logo de Redres de Bouwkunstmakelaar

Willem van Gentsvaart 28

5161AV Sprang-Capelle • Noord-Brabant

Disponible

€ 775.000 k.k.

Coûts d'achat (estimés): € 17.350

2 % de taxe sur le transfert (€ 15.500) + notaire (€ 1.150) + évaluation (€ 700)

Total incl. TVA.: € 792.350

Prix d'achat /m²: € 4.905

Galerie de photos

Description

RIJKSMONUMENTALE WOONBOERDERIJ MET HERBESTEMMINGSPOTENTIE IN ÉÉN OOGOPSLAG (SAMENVATTING) * Rijksmonumentale woonboerderij circa 1840 * Restauratieproject met ontwikkelmogelijkheden * Circa 5.000 m² eigen grond * Extra landbouwgrond optioneel (circa 4.500 m²) * Verkennend herbestemmingsonderzoek aanwezig * Eerste afstemming met gemeente Waalwijk heeft plaatsgevonden * Onder voorwaarden potentie voor maximaal drie wooneenheden Aan de historische lintbebouwing van Sprang-Capelle, gemeente Waalwijk, ligt deze rijksmonumentale woonboerderij uit circa 1840. Architectuurhistorisch betreft het een karakteristieke kortgevelboerderij met restauratieopgave en concrete mogelijkheden voor herbestemming, splitsing en erfontwikkeling, centraal gelegen in De Langstraat tussen Waalwijk, Tilburg en Breda. De boerderij bestaat uit een voorhuis en een groot achterhuis en verkeert grotendeels nog in oorspronkelijke staat. Historische onderdelen zoals gebinten, bedsteden, schuifvensters met luiken, een kelder met opkamer en oorspronkelijke draagconstructies zijn nog aanwezig. De hoge deel met zichtbare gebintconstructie vormt het ruimtelijke hart van het complex. De schaal en opzet van het achterhuis bieden ruimte voor verdere invulling, passend bij hedendaags wonen binnen monumentale context. Kortgevelboerderijen zoals deze vormen een herkenbaar onderdeel van het historische landschap van De Langstraat. De combinatie van schaal, erfstructuur en monumentale kwaliteit maakt dit type object geschikt voor kopers die verder kijken dan een standaard woonhuis en oog hebben voor restauratie, ruimte en toekomstbestendig gebruik. HERBESTEMMING EN POTENTIE In opdracht van verkoper heeft restauratiearchitectenbureau Moons uit Waalwijk een verkennend herbestemmingsonderzoek uitgevoerd. Daarbij heeft reeds eerste afstemming plaatsgevonden met de gemeente Waalwijk. In dit onderzoek wordt onder voorwaarden uitgegaan van mogelijkheden voor: * restauratie van de bestaande boerderij * splitsing in meerdere wooneenheden * realisatie van een tweede woning in het achterhuis * mogelijke herbouw van een voormalige schuur op het achtererf * potentieel voor maximaal drie wooneenheden op het erf Verdere planvorming en benodigde omgevingsvergunningen dienen nog door koper te worden aangevraagd. Restauratiearchitectenbureau Moons kan desgewenst verdere begeleiding verzorgen. Het object vraagt om restauratie en verdere uitwerking, maar biedt perspectief voor wonen, meer-generatiewonen, wonen en werken of een combinatie van functies binnen monumentale context. PERCEEL EN GROND De huidige aanbieding betreft circa 5.000 m² eigen grond rond de boerderij. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om circa 4.500 m² aansluitende landbouwgrond separaat bij te kopen. Daarmee ontstaat flexibiliteit voor erfuitbreiding, landschappelijke inrichting, hobbymatig agrarisch gebruik of het creëren van meer afstand en privacy rondom het erf. Het achterterrein is momenteel in gebruik als landbouwgrond. RIJKSMONUMENT EN FINANCIERING De boerderij is aangewezen als rijksmonument. Voor restauratie en instandhouding bestaan subsidieregelingen en financieringsmogelijkheden, waaronder de SIM-regeling en financiering via het Nationaal Restauratiefonds. Ook verduurzamingsmaatregelen passend binnen monumentale context behoren in veel gevallen tot de mogelijkheden. Hiermee ontstaat ruimte om historische kwaliteit zorgvuldig te combineren met hedendaags wooncomfort. LOCATIE Sprang-Capelle ligt centraal in Noord-Brabant tussen Waalwijk, Tilburg, Breda en ’s-Hertogenbosch. Via de A59 zijn stedelijke voorzieningen goed bereikbaar, terwijl natuurgebieden zoals de Loonse en Drunense Duinen zich op korte afstand bevinden. De historische lintstructuur en het open landschap geven deze locatie een rustig en landelijk karakter, met voorzieningen en bereikbaarheid binnen handbereik. KORTOM Een rijksmonumentale woonboerderij met restauratieopgave, ontwikkelpotentie en flexibele perceelmogelijkheden, voor kopers die zoeken naar ruimte, erfgoed en perspectief voor de lange termijn. MEER INFORMATIE OF BEZICHTIGING Het volledige herbestemmingsonderzoek van restauratiearchitectenbureau Moons, inclusief eerste afstemming met de gemeente Waalwijk, stellen wij via het Move-account graag beschikbaar aan serieuze belangstellenden. Een bezichtiging ter plaatse behoort vanzelfsprekend tot de mogelijkheden. Graag informeren wij verder over de restauratieopgave, perceelmogelijkheden en de uitgangspunten van het herbestemmingsonderzoek.

Prêt immobilier berekenen

€ 775.000

Coûts d'achat (estimés): € 17.350

2 % de taxe sur le transfert (€ 15.500) + notaire (€ 1.150) + évaluation (€ 700)

Total d'achat (y.c. t.t.): € 792.350

3,04%

Annuellement

%

€ 38.750

Disponible immédiatement

Hypothèque estimée

Frais mensuels bruts indicatifs

Basé sur l'annuité et une durée de 30 ans

Indicative charge mensuelle net

i

Avertissement : ce calcul de prêt immobilier est une indication simplifiée basée sur des hypothèses générales. Il ne peut être fait aucun recours sur les résultats affichés. Compté avec 10-taux annuel (zonder NHG), déterminé automatiquement sur la base de la limite des prix d'offre € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (16-05-2026 03:45). Pour les non-NHG, il a été tenu compte d'un prêt hypothécaire de 80 % de la valeur du marché dans cette indication.

Alle caractéristiques

Base

Prix demandé
€ 775.000 k.k.
Statut
Disponible
Type d'offre
koop
Utilisation du logement
permanente bewoning
Type de logement
Woonboerderij, vrijstaande woning

Plan

Chambres
4 chambres
Parquets
2 woonlagen en een kelder

Surfaces et volumes

Superficie habitable
158 m²
Superficie du terrain
5000 m²
Contenu
1824 m³
Autre espace intérieur
251 m²

Bâtiment et énergie

Année de construction
1840
Mode de construction
Bestaande bouw
Label\u00e9nergie
NIET BESCHIKBAAR

Cadastral et VvE

Situation de propriété
Volle eigendom

Espace extérieur et parking

Espace extérieur
Landelijk gelegen en vrij uitzicht
Jardin
Tuin rondom
Parkieren
Op eigen terrein

Planification

Proposé depuis
15-05-2026

Cartes

Carte postale

Carte postale pour 5161

Google Maps

Localisation de Sprang-Capelle

Explorez Sprang-Capelle et les environs

Chiffres de logement et de quartier dans Sprang-Capelle

Voir les données actuelles sur la population, l'évolution du WOZ, le stock de logements, la consommation d'énergie, l'activité économique et la sécurité dans Sprang-Capelle. En 2025 étaient 9.950 habitants. La valeur moyenne WOZ dans 2025 est EUR 404.195.

Résidents

9.950

Dernière année: 2025

Moyenne WOZ

EUR 404.195

Dernière année: 2025

Revenu moyen par personne.

EUR 32.258

Source : TousLesChiffres

Délits (année en cours)

316

Total enregistré

Démographie et développement WOZ

Résidents par an

Inhabitants per year in Sprang-Capelle
Année Résidents
2021 9.775
2022 9.730
2023 9.990
2024 10.075
2025 9.950

Valeur WOZ par an

Valeur WOZ par an en Sprang-Capelle
Année Moyenne WOZ
2021 EUR 288.701
2022 EUR 313.592
2023 EUR 364.353
2024 EUR 371.174
2025 EUR 404.195

Composition des résidents

Construition d'âge

65+: 2.160 0-15: 1.450 15-25: 1.130 25-45: 2.215 45-65: 3.000

Niveau d'enseignement

Hoger

1.160

Praktisch

1.660

Middelbaar

2.530

Origine des habitants (2025)

Europa

785

Nederland

8.530

Buiten Europa

635

Stock de logements et périodes de construction

Types de logements

Hoekwoningen 695
Appartementen 386
Tussenwoningen 1.111
Vrijstaande woningen 1.491
Twee-onder-één-kap woningen 630

Période de construction des bâtiments

Voor 1700 5
1700 tot 1900 125
1900 tot 1925 189
1925 tot 1950 369
1950 tot 1970 875
1970 tot 1980 911
1980 tot 1990 851
1990 tot 2000 592
2000 tot 2010 149
2010 tot 2020 151
2020 en later 148

Énergie et durabilité

Répartition des étiquettes énergétiques

Étiquette C

1.221

Étiquette A

873

Étiquette B

856

Étiquette D

421

Étiquette G

411

Étiquette F

230

Étiquette E

135

Étiquette A+

58

Étiquette A+++

36

Étiquette A++

12

Étiquette A++++

3

Étiquette A+++++

0

Consommation moyenne d'énergie par an

Consommation moyenne d'énergie par an en Sprang-Capelle
Année Gaz (m3) Électricité (kWh)
2020 1.273 3.273
2021 1.463 3.320
2022 1.125 3.140
2023 954 2.975
2024 937 3.085

Consommation par type de logement

Hoekwoning

Gaz: 810 • Électricité: 2.495

Huurwoning

Gaz: 774 • Électricité: 2.233

Koopwoning

Gaz: 1.046 • Électricité: 3.333

Appartement

Gaz: 876 • Électricité: 2.240

Tussenwoning

Gaz: 754 • Électricité: 2.466

Vrijstaande woning

Gaz: 1.236 • Électricité: 3.844

Twee-onder-één-kap woning

Gaz: 1.021 • Électricité: 3.011

Activité dans Sprang-Capelle (2025)

Handel en HORECA 255
Nijverheid en energie 310
Zakelijke dienstverlening 300
Overheid, onderwijs en zorg 170
Landbouw, bosbouw en visserij 50
Vervoer, informatie en communicatie 75
Financiele diensten en onroerendgoed 75
Cultuur, recreatie en overige diensten 120

Nombre total d'établissements: 1.360

Données récentes sur les crimes

Données récentes sur les crimes dans Sprang-Capelle
Période Délits
jan 2025 35
jan 2026 34
jul 2025 11
jun 2025 20
mei 2025 36
mrt 2025 32
nov 2024 26
nov 2025 25
okt 2024 21
okt 2025 20
sep 2024 35
sep 2025 39

Ces chiffres donnent un aperçu indicatif des tendances de sécurité dans l'environnement résidentiel de Sprang-Capelle.

Questions fréquemment posées sur le logement dans Sprang-Capelle

Réponses courtes basées sur les chiffres actuels de la zone, pratique pour une comparaison rapide de l'environnement de logement.

Hoeveel inwoners heeft Sprang-Capelle?

Sprang-Capelle telt in 2025 ongeveer 9.950 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Sprang-Capelle?

De gemiddelde WOZ-waarde in Sprang-Capelle is in 2025 circa € 404.195.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Sprang-Capelle?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Sprang-Capelle ligt rond € 32.258 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Sprang-Capelle?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 316 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Sprang-Capelle?

In Sprang-Capelle komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 1.491 woningen.

Meer maisons in Sprang-Capelle

Voir plus d'habitations dans cette ville.

Obtenir des devis gratuits et sans engagement

Comparez plusieurs courtiers et choisissez la meilleure correspondance.