Direct naar de inhoud
Logo van Pro Housing

Maastrichter Smedenstraat

6211GL Maastricht • Limburg

Beschikbaar

€ 745 p/m

Huurprijs /m²: € 41

Fotogalerij

Omschrijving

Ben jij op zoek naar een comfortabele en gezellige studentenkamer op een absolute toplocatie? Dan is deze ruime en modern afgewerkte kamer precies wat je zoekt. De woning is zeer centraal gelegen in het hart van de stad en beschikt over maar liefst 7 studentenkamers, verdeeld over meerdere verdiepingen. Dankzij de ruime gezamenlijke voorzieningen en de fijne sfeer is dit een ideale woonplek voor studenten die comfortabel willen wonen op een levendige locatie. Indeling:Begane grond: Via de gezamenlijke entree bereik je de hal met trappenhuis naar de verschillende verdiepingen. Eerste verdieping: Op deze verdieping bevindt zich de grote gedeelde keuken, voorzien van voldoende kastruimte en apparatuur om uitgebreid te koken of samen te eten met huisgenoten. Vanuit de overloop is er toegang tot het ruime dakterras waar je heerlijk kunt ontspannen. Ook bevindt zich op deze verdieping twee slaapkamers. Op deze verdieping bevinden zich drie studentenkamers en een gezamenlijke badkamer. De aangeboden woonruimte bestaat uit twee aparte kamers, wat zorgt voor extra comfort en flexibiliteit. Eén kamer bevindt zich op de eerste verdieping en kan uitstekend dienen als slaapkamer. De tweede kamer ligt op de tweede verdieping en is ideaal in te richten als studeer-, woon- of kledingkamer. Dankzij deze praktische indeling beschik je over meer leefruimte en privacy dan bij een standaard studentenkamer. Derde verdieping Ook deze verdieping beschikt over 3 studentenkamers en een badkamer met de wasmachine. Vierde verdieping Op deze verdieping bevindt zich de gezamenlijke woonkamer, een gezellige ruimte waar bewoners kunnen ontspannen en samen kunnen eten. De woonkamer is ingericht met onder andere een eettafel en biedt een fijne plek om medebewoners te ontmoeten na een studie- of werkdag. Extra informatie Wasmachine aanwezig voor gezamenlijk gebruik Grote gezamenlijke keuken en ruime woonkamer Heerlijk dakterras 2 gedeelde badkamers Gelegen op een uitstekende locatie midden in het centrum Winkels, openbaar vervoer, horeca en universiteit/hogeschool op korte afstandEen ideale woonruimte voor studenten die centraal, comfortabel en in een gezellige omgeving willen wonen.

Alle kenmerken

Basis

Huurprijs
€ 745 p/m
Status
Beschikbaar
Aanbod type
huur
Type woning
Kamer

Indeling

Kamers
3 kamers
Slaapkamers
3 slaapkamers

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
18 m²

Buitenruimte en parkeren

Tuin
Niet aanwezig
Berging
Niet aanwezig

Planning

Aangeboden sinds
12-05-2026

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 6211

Google Maps

Geografisch overzicht Maastricht

Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Maastricht

Woon- en buurtcijfers in Maastricht

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Maastricht. In 2026 waren er 126.026 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 313.000.

Inwoners

126.026

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 313.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 32.900

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

7.537

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Maastricht
Jaar Inwoners
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Maastricht
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Opleidingsniveau

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Herkomst inwoners (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Bouwperiode van panden

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

15.755

Label A

13.753

Label B

10.777

Label D

6.853

Label G

6.274

Label E

5.553

Label F

5.314

Label A+

1.868

Label A+++

1.155

Label A++

762

Label A++++

196

Label A+++++

5

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Maastricht
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Elektriciteit: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Elektriciteit: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Elektriciteit: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Elektriciteit: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Elektriciteit: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Elektriciteit: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Elektriciteit: 2.970

Bedrijvigheid in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 14.555

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Maastricht
Periode Misdrijven
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Maastricht.

Veelgestelde vragen over wonen in Maastricht

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer woningen in Maastricht

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.