Jump to content
Logo of Veenstra Makelaars & Taxateurs

Frederik Hendriklaan 90

8448MN Heerenveen • Fryslân

Under consideration

€ 470.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 11.250

2% transfer tax (€ 9.400) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 481.250

Purchase price /m²: € 3.534

Photo Gallery

Description

Instapklaar, modern en verrassend ruim wonen in Skoatterwâld! In de geliefde en kindvriendelijke wijk Skoatterwâld staat deze goed onderhouden 2/1-kapwoning uit 2002 met eigen parkeerplaats, carport en een zonnige achtertuin op het zuidwesten. Met 133m² woonoppervlakte, vier slaapkamers en de mogelijkheid voor een vijfde kamer is dit een ideale gezinswoning op een perceel van 235m². De woning is volledig geïsoleerd, voorzien van HR++ glas en beschikt over energielabel A. In 2021 zijn 18 zonnepanelen geplaatst en de cv-ketel is in 2020 vervangen. Kortom, een comfortabel en toekomstbestendig thuis op een prachtige locatie nabij de bossen van Oranjewoud. Begane grond Via de zij-entree kom je binnen in de hal met garderobe, meterkast en toilet met fonteintje. De woonkamer is heerlijk licht en beschikt over een charmant erkertje en een praktische trapkast. De klassieke parketvloer met bies is geschuurd en gelakt, wat zorgt voor een frisse en verzorgde uitstraling. De halfopen keuken is gesitueerd aan de achterzijde en voorzien van een inductiekookplaat, afzuigkap (2022), vaatwasser en koelkast. De oven is aanwezig maar momenteel defect. Vanuit de keuken geven de openslaande deuren direct toegang tot de achtertuin. Aansluitend bevindt zich de bijkeuken met extra bergruimte en een deur naar buiten. Eerste verdieping De overloop biedt toegang tot drie slaapkamers van circa 7m², 9m² en 13m² welke allen voorzien zijn van horren. De nette badkamer beschikt over een douchecabine, ligbad, wastafel en tweede toilet. Tweede verdieping De zolderverdieping is verrassend ruim. Op de overloop is ruimte voor één of twee werkplekken, ideaal voor thuiswerken. Hier bevinden zich tevens de witgoedaansluitingen, de cv-ketel, de WTW-installatie en de omvormer van de zonnepanelen. Achter de knieschotten is praktische bergruimte aanwezig. Daarnaast is hier de vierde slaapkamer gerealiseerd, met extra zolderruimte erboven. Dankzij de ruimte en indeling is het mogelijk om hier nog een extra kamer te creëren. Tuin De brede en diepe achtertuin ligt gunstig op het zuidwesten, waardoor je hier volop van de zon geniet. In 2016 is een veranda geplaatst en de overkapping is voorzien van screens. Achterin de tuin staat een houten schuurtje en er is een carport voor één auto met aangrenzende houten berging. Ligging & omgeving De woning ligt in een rustige, moderne en kindvriendelijke woonomgeving in Skoatterwâld. Aan de rand van de wijk wandel je zo de bossen van Oranjewoud in. Voorzieningen zoals scholen, speelgelegenheden en uitvalswegen zijn uitstekend bereikbaar. Een fijne plek om te wonen met het gezin. Bijzonderheden • 2/1-kapwoning met 133m² woonoppervlakte • Perceel van 235m² • Energielabel A en 18 zonnepanelen uit 2021 • Vier slaapkamers met mogelijkheid tot vijf • Carport met eigen parkeerplaats en houten berging • VvE-bijdrage €5,- per maand • Kleuren op de gevel zijn vrijgegeven en mogen gewijzigd worden Ben je op zoek naar een moderne, energiezuinige gezinswoning op een toplocatie? Maak dan snel een afspraak voor een bezichtiging. Je bent van harte welkom!

Mortgage berekenen

€ 470.000

Cost of copper (estimated): € 11.250

2% transfer tax (€ 9.400) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 481.250

2,78%

Yearly

%

€ 23.500

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 470.000 k.k.
Status
Under consideration
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
133 m²
Land area
235 m²
Content
476 m³
Building bound outdoor space
21 m²
External storage space
13 m²
Backyard area
90 m²

Construction and Energy

Year of construction
2002
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel en warmte terugwininstallatie
Warm water
Cv-ketel
Boiler
ATAG (gas gestookt combiketel uit 2020, eigendom)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Mandelig

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
Gelegen op het zuidwesten bereikbaar via achterom
Salvage
Vrijstaande houten berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Carport

Planning

Available since
06-03-2026

Bathroom facilities

Douche, ligbad, toilet, en wastafel

Additional features

  • Dakraam
  • glasvezelkabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 8448

Google Maps

Map of Heerenveen

Explore Heerenveen and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Heerenveen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Heerenveen. In 2025 were there 31.305 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 304.000.

Residents

31.305

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 304.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.000

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

1.450

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Heerenveen
Year Residents
2021 29.795
2022 30.220
2023 30.680
2024 31.070
2025 31.305

Annual WOZ value

WOZ value per year in Heerenveen
Year Average WOZ
2021 EUR 221.000
2022 EUR 244.000
2023 EUR 287.000
2024 EUR 297.000
2025 EUR 304.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 7.230 0-15: 4.660 15-25: 3.605 25-45: 7.660 45-65: 8.145

Education level

Hoger

7.110

Praktisch

5.760

Middelbaar

9.910

Origin of residents (2025)

Europa

1.940

Nederland

24.930

Buiten Europa

4.430

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 2.159
Appartementen 5.421
Tussenwoningen 4.086
Vrijstaande woningen 2.526
Twee-onder-één-kap woningen 1.927

Construction period of buildings

Voor 1700 2
1700 tot 1900 265
1900 tot 1925 446
1925 tot 1950 935
1950 tot 1970 2.760
1970 tot 1980 2.368
1980 tot 1990 1.453
1990 tot 2000 1.449
2000 tot 2010 1.773
2010 tot 2020 1.263
2020 en later 708

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

5.659

Label C

3.786

Label B

2.964

Label D

1.085

Label G

921

Label E

868

Label F

434

Label A+++

420

Label A+

404

Label A++

206

Label A++++

89

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Heerenveen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.130 2.430
2021 1.250 2.480
2022 980 2.340
2023 820 2.240
2024 790 2.330

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 890 • Electricity: 2.320

Huurwoning

Gas: 670 • Electricity: 1.740

Koopwoning

Gas: 950 • Electricity: 2.720

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.560

Tussenwoning

Gas: 780 • Electricity: 2.200

Vrijstaande woning

Gas: 1.190 • Electricity: 3.540

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 960 • Electricity: 2.580

Business activity in Heerenveen (2025)

Handel en HORECA 780
Nijverheid en energie 500
Zakelijke dienstverlening 1.150
Overheid, onderwijs en zorg 805
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 325
Financiele diensten en onroerendgoed 215
Cultuur, recreatie en overige diensten 445

Total number of company establishments: 4.245

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Heerenveen
Period Crimes
jan 2025 124
jan 2026 88
jul 2025 104
jun 2025 113
mei 2025 107
mrt 2025 157
nov 2024 122
nov 2025 133
okt 2024 116
okt 2025 142
sep 2024 70
sep 2025 112

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Heerenveen.

Frequently asked questions about living in Heerenveen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Heerenveen?

Heerenveen telt in 2025 ongeveer 31.305 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen is in 2025 circa € 304.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen ligt rond € 32.000 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Heerenveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.450 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Heerenveen?

In Heerenveen komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 5.421 woningen.

Meer houses in Heerenveen

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.