Jump to content
Logo of Ovida makelaars Heerlen

Heerlerweg 117 A

6433HR Hoensbroek • Limburg

Sold

€ 448.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 10.810

2% transfer tax (€ 8.960) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 458.810

Purchase price /m²: € 2.966

Photo Gallery

Description

Aan de rand van Hoensbroek aan de Koumen vijver gelegen onder architectuur gebouwde (Mathieu Bruls) vrijstaand geschakelde woning met o.a.: ruime oprit, garage, woonkamer, woon/leefkeuken, bij-keuken, kantoor ruimte, 3 slaapkamers, badkamer en omsloten tuin met loungehoek en optimale privacy. ENERGIELABEL A en voorzien van 11 zonnepanelen. INDELING Middels ruime voortuin met voldoende parkeergelegenheid toegang tot entree. Hal met doorlopende gesealde siergrindvloer voorzien van vloerverwarming, garderobe, geheel betegelde toiletruimte met duoblok en fonteintje. Vanuit de hal directe toegang tot de werkkamer (3.54 x 2.21 m) met badmeubel voorzien van wastafel. Middels hardglazen deur toegang tot de woonkamer (6.62 x 5.82 m) voorzien van verlaagd spanplafond met inbouwspots. Woon/leef keuken (4.11 x 3.54 m) met witte keukeninstallatie met diverse onder- en bovenkasten en separate ruime 3 deurs servieskast, inbouwapparatuur te weten: inductie kookplaat met variabel kookveld, afzuigkap, vaatwasser, combi-magnetron en koelkast (Siemens apparatuur). Vanuit de keuken en hal te bereiken deels betegelde bij-keuken (3.54 x 3.36 m) met extra opslag onder de verdiepingstrap, witgoedaansluiting en CV installatie (Nefit-eigendom). Vanuit de keuken middels openslaande deuren en woonkamer toegang tot de fraai aangelegde achtertuin (grenzend aan de Koumen vijver) met optimale privacy, diverse terrassen, dubbele zonwering, plantenborders en loungehoek. Vanuit de oprit welke geschikt is voor het stallen van diverse voertuigen/caravan/camper en achtertuin toegang tot de garage (6.62 x 2.98 m) met kantelpoort en stortbak. Eerste verdieping Middels hardhouten trap toegang tot de overloop met vide en 2 lichtkoepels. Portaal met toegang tot de riante ouderslaapkamer. Slaapkamer 1 (5.50 x 5.02 m) voorzien van airco, elektrische vloerverwarming, douchecabine en ruime inloopkast; middels schuifpui, welke is voorzien van een screen toegang tot het terras (5.98 x 1.99 m) met zicht op de tuin en groene omgeving. Slaapkamer 2 (4.10 x 3.54 m) voorzien van airco, en-suite met badkamer en deur naar het balkon. Slaapkamer 3 (3.54 x 2.22 m). Badkamer voorzien van 2 lichtkoepels, bad, douche, 2e toilet en badmeubel met dubbele wastafel. ALGEMEEN Grotendeels voorzien van inbouw rolluiken (deels elektrisch). 11 panelen energielabel A. Gelegen aan de rand van Hoensbroek nabij uitvalswegen. Opbouw (2009) gerealiseerd middel stalen constructie en aluminium buitengevel (optimaal geïsoleerd). Genoemde maten zijn circa maten. Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 448.000

Cost of copper (estimated): € 10.810

2% transfer tax (€ 8.960) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 458.810

2,78%

Yearly

%

€ 22.400

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 448.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, vrijstaande woning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
151 m²
Land area
555 m²
Content
460 m³
Other enclosed space
20 m²
Building bound outdoor space
12 m²
Backyard area
189 m²

Construction and Energy

Year of construction
1992
Construction method
Bestaande bouw
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit (gas gestookt combiketel, eigendom)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
In bosrijke omgeving, in woonwijk en vrij uitzicht
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
gelegen op het noordoosten bereikbaar via achterom
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Garage type
Inpandig
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
28-10-2025
Sale date
25-02-2026

Garage facilities

Elektra en stromend water

Additional features

  • Airconditioning
  • buitenzonwering
  • dakraam
  • natuurlijke ventilatie
  • rolluiken
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 6433

Google Maps

Location of Hoensbroek

Spatial overview of the work area in Hoensbroek

Residential and neighborhood statistics in Hoensbroek

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Hoensbroek. In 2026 were there 18.708 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 200.122.

Residents

18.708

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 200.122

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 27.990

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

1.004

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Hoensbroek
Year Residents
2021 18.871
2022 18.826
2023 18.780
2024 18.786
2025 18.700
2026 18.708

Annual WOZ value

WOZ value per year in Hoensbroek
Year Average WOZ
2021 EUR 151.559
2022 EUR 160.700
2023 EUR 190.615
2024 EUR 185.886
2025 EUR 200.122

Composition of residents

Age build-up

65+: 4.715 0-15: 2.420 15-25: 1.795 25-45: 4.620 45-65: 5.205

Education level

Hoger

2.538

Praktisch

5.579

Middelbaar

5.993

Origin of residents (2025)

Europa

2.885

Nederland

13.180

Buiten Europa

2.635

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 1.888
Appartementen 2.933
Tussenwoningen 3.477
Vrijstaande woningen 655
Twee-onder-één-kap woningen 1.230

Construction period of buildings

Voor 1700 1
1700 tot 1900 31
1900 tot 1925 623
1925 tot 1950 1.594
1950 tot 1970 2.235
1970 tot 1980 1.747
1980 tot 1990 1.157
1990 tot 2000 658
2000 tot 2010 276
2010 tot 2020 197
2020 en later 120

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

2.728

Label E

1.374

Label B

1.367

Label F

1.353

Label D

1.274

Label A

1.092

Label G

1.009

Label A+

62

Label A+++

48

Label A++++

28

Label A++

16

Label A+++++

2

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Hoensbroek
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.173 2.668
2021 1.312 2.685
2022 1.026 2.586
2023 859 2.485
2024 833 2.535

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 943 • Electricity: 2.778

Huurwoning

Gas: 778 • Electricity: 2.082

Koopwoning

Gas: 951 • Electricity: 2.936

Appartement

Gas: 710 • Electricity: 1.858

Tussenwoning

Gas: 816 • Electricity: 2.535

Vrijstaande woning

Gas: 1.372 • Electricity: 3.669

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.050 • Electricity: 2.979

Business activity in Hoensbroek (2025)

Handel en HORECA 310
Nijverheid en energie 295
Zakelijke dienstverlening 245
Overheid, onderwijs en zorg 290
Landbouw, bosbouw en visserij 0
Vervoer, informatie en communicatie 85
Financiele diensten en onroerendgoed 45
Cultuur, recreatie en overige diensten 215

Total number of company establishments: 1.495

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Hoensbroek
Period Crimes
jan 2026 85
jul 2025 73
jun 2025 84
mei 2025 102
mrt 2025 84
mrt 2026 66
nov 2024 76
nov 2025 74
okt 2024 73
okt 2025 87
sep 2024 64
sep 2025 66

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Hoensbroek.

Frequently asked questions about living in Hoensbroek

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Hoensbroek?

Hoensbroek telt in 2026 ongeveer 18.708 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Hoensbroek?

De gemiddelde WOZ-waarde in Hoensbroek is in 2025 circa € 200.122.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Hoensbroek?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Hoensbroek ligt rond € 27.990 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Hoensbroek?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.004 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Hoensbroek?

In Hoensbroek komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 3.477 woningen.

Meer houses in Hoensbroek

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.