Jump to content
Logo of Makelaar Idee B.V. Groningen | Winschoten | Assen

Tussenklappen Oostzijde 4

9649ED Muntendam • Groningen

Sold

€ 299.500 k.k.

Cost of copper (estimated): € 7.840

2% transfer tax (€ 5.990) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 307.340

Purchase price /m²: € 1.983

Photo Gallery

Description

Deze karakteristieke en ruime 2-onder-1-kapwoning is fraai gelegen aan het diep. De woning is de afgelopen jaren smaakvol gemoderniseerd maar met behoud van diverse authentieke elementen zoals de fraaie raamlijsten en klassieke paneeldeuren. De woning beschikt over drie slaapkamers, een serre en een fijne tuin op het oosten die volop privacy biedt. De goede isolatie en 9 zonnepanelen resulteren in een energielabel B. De ligging is zeer praktisch: op loopafstand van het centrum van Muntendam en op 5 minuten rijden van Veendam. Daarnaast ben je via de nabijgelegen N33 en A7 snel in Groningen, Assen en Winschoten. Deze bijzonder sfeervolle woning is zeker een bezichtiging waard. Klik op de 3d-tour om de woning alvast van binnen te bekijken! Indeling: Via de entree aan de zijkant kom je in de hal met hier het toilet, de meterkast en toegang tot de eetkamer. In de eetkamer bevindt zich een trapkast, toegang tot de keuken aan de rechterzijde, deur naar een tweede hal en doorgang naar de woonkamer aan de voorzijde. De stijlvolle, moderne keuken is uitgerust met een inductiekookplaat, downdraft-afzuiging, combi-oven, koelkast en vaatwasser. Aan de keuken grenst een ruime bijkeuken met hier de witgoedaansluitingen en deur naar de achtertuin. De woonkamer aan de voorzijde beschikt over een houtkachel en fraaie raamlijsten. Aan de woonkamer grenst de serre. Deze is voorzien van zonwerend HR++ glas. Via de hal bij de eetkamer is er toegang tot de ruime badkamer. Deze is uitgerust met een douchecabine, ligbad, toilet en wastafel. Eerste verdieping: De overloop op de eerste verdieping biedt toegang tot drie slaapkamers. De slaapkamer aan de voorzijde is ca. 13m² groot en beschikt over een dakkapel en toegang tot een bergruimte. De middelste kamer (ca. 7m²) is eveneens voorzien van een dakkapel (waarvan de gevelbekleding recent vernieuwd is). De slaapkamer aan de achterzijde is ca. 20m² groot en voorzien van twee dakramen. Tuin: De zijtuin bestaat uit een gazon met zitplaats, borders en is omgeven door een haag. Een doorgang leidt naar de achtertuin. Deze is gelegen op het oosten en bestaat uit een veranda met pergola, gazon en toegang tot de houten garage. Bijzonderheden: * Karakteristieke 2-onder-1-kapwoning; * Drie slaapkamers; * Fraai gemoderniseerd; * Geïsoleerde serre met zonwerend glas; * 9 zonnepanelen; * Energielabel B; * Mooie ligging aan Meedenerdiep, dichtbij uitvalswegen. Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 299.500

Cost of copper (estimated): € 7.840

2% transfer tax (€ 5.990) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 307.340

2,78%

Yearly

%

€ 14.975

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 299.500 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
151 m²
Land area
435 m²
Content
551 m³
Other enclosed space
6 m²
External storage space
13 m²
Backyard area
121 m²

Construction and Energy

Year of construction
1872
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, HR-glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel en houtkachel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remeha Avanta (gas gestookt combiketel uit 2011, eigendom)
Energy label
B

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan vaarwater, in woonwijk, landelijk gelegen en vrij uitzicht
Garden
Achtertuin en zijtuin
Garden location
gelegen op het oosten bereikbaar via achterom
Parking
Openbaar parkeren
Garage type
Vrijstaande houten garage
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
21-10-2025
Sale date
21-02-2026

Bathroom facilities

Douche, ligbad, toilet, en wastafel

Additional features

  • Dakraam
  • glasvezelkabel
  • natuurlijke ventilatie
  • rookkanaal
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 9649

Google Maps

View Muntendam on the map

Spatial overview of the work area in Muntendam

Residential and neighborhood statistics in Muntendam

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Muntendam. In 2025 were there 4.900 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 262.000.

Residents

4.900

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 262.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 28.300

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

99

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Muntendam
Year Residents
2021 4.805
2022 4.775
2023 4.895
2024 4.900
2025 4.900

Annual WOZ value

WOZ value per year in Muntendam
Year Average WOZ
2021 EUR 170.000
2022 EUR 187.000
2023 EUR 215.000
2024 EUR 244.000
2025 EUR 262.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 1.205 0-15: 665 15-25: 525 25-45: 1.085 45-65: 1.420

Education level

Hoger

540

Praktisch

1.320

Middelbaar

1.900

Origin of residents (2025)

Europa

270

Nederland

4.375

Buiten Europa

260

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 282
Appartementen 227
Tussenwoningen 391
Vrijstaande woningen 712
Twee-onder-één-kap woningen 633

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 53
1900 tot 1925 103
1925 tot 1950 133
1950 tot 1970 528
1970 tot 1980 588
1980 tot 1990 249
1990 tot 2000 243
2000 tot 2010 169
2010 tot 2020 65
2020 en later 58

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

610

Label C

551

Label B

384

Label D

250

Label G

213

Label F

115

Label E

71

Label A+

15

Label A++

6

Label A+++

4

Label A++++

3

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Muntendam
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.460 2.740
2021 1.620 2.710
2022 1.240 2.510
2023 1.030 2.470
2024 990 2.610

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.060 • Electricity: 1.990

Huurwoning

Gas: 950 • Electricity: 1.820

Koopwoning

Gas: 1.080 • Electricity: 2.890

Appartement

Gas: 700 • Electricity: 1.660

Tussenwoning

Gas: 1.010 • Electricity: 2.060

Vrijstaande woning

Gas: 1.200 • Electricity: 3.230

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 930 • Electricity: 2.310

Business activity in Muntendam (2025)

Handel en HORECA 60
Nijverheid en energie 65
Zakelijke dienstverlening 60
Overheid, onderwijs en zorg 50
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 30
Financiele diensten en onroerendgoed 15
Cultuur, recreatie en overige diensten 60

Total number of company establishments: 365

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Muntendam
Period Crimes
jan 2025 8
jan 2026 5
jul 2025 11
jun 2025 7
mei 2025 8
mrt 2025 9
nov 2024 11
nov 2025 7
okt 2024 12
okt 2025 6
sep 2024 7
sep 2025 9

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Muntendam.

Frequently asked questions about living in Muntendam

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Muntendam?

Muntendam telt in 2025 ongeveer 4.900 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Muntendam?

De gemiddelde WOZ-waarde in Muntendam is in 2025 circa € 262.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Muntendam?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Muntendam ligt rond € 28.300 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Muntendam?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 99 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Muntendam?

In Muntendam komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 712 woningen.

Meer houses in Muntendam

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.