Jump to content
Logo of Stap Makelaars

Engelen van Pijlsweertstraat 2 BS

3513GE Utrecht • Utrecht

Sold subject to confirmation

€ 450.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 10.850

2% transfer tax (€ 9.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 460.850

Purchase price /m²: € 5.488

Photo Gallery

Description

Licht, ruimte en een zonnig balkon in geliefd Pijlsweerd Stap binnen in deze charmante bovenwoning met een fijne indeling, drie slaapkamers en een zonnig balkon op het zuidwesten. Dankzij de hoekligging en de extra ramen geniet de woning van een prettige lichtinval. Met een woonoppervlakte van circa 82 m², verdeeld over twee woonlagen, een praktische vliering, een separate stenen berging achter het complex en een centrale ligging in geliefd Pijlsweerd, is dit een appartement dat veel woonwensen moeiteloos samenbrengt. Daarnaast beschikt de woning over dubbel glas, dakisolatie en een HR-combiketel uit 2025. Omgeving De woning is gelegen in de populaire wijk Pijlsweerd, op korte afstand van het historische centrum van Utrecht. In de directe omgeving vind je een mooie mix van een levendige omgeving en een fijne plek om te wonen. Op loop- en fietsafstand liggen diverse winkels, supermarkten, cafés en restaurants, evenals het sfeervolle Zijdebalen met gezellige koffietentjes en eetgelegenheden. Ook het Noordse Park, scholen en kinderopvang bevinden zich in de buurt. Utrecht Centraal en het centrum met onder andere TivoliVredenburg zijn snel te bereiken, zowel te voet als met de fiets of het openbaar vervoer. Daarnaast zijn de uitvalswegen richting de snelwegen goed bereikbaar. Parkeren kan in de straat met een vergunning of via betaald parkeren. Begane grond Eigen entree op de begane grond, bereikbaar via de gemeenschappelijke voortuin, met trapopgang naar de woonverdiepingen. Achter het complex bevindt zich een separate stenen berging. Eerste verdieping De eerste verdieping is prettig ingedeeld en biedt een fijne leefruimte met veel daglicht. Vanuit de hal, met toegang tot het separate toilet, komt u in de woon- en eetkamer. Deze ruimte is royaal van opzet en krijgt dankzij de grote raampartijen en de extra zijramen een aangename, lichte uitstraling. De wanden zijn strak en licht afgewerkt en in combinatie met de houtlook laminaatvloer in een warme, natuurlijke tint ontstaat een verzorgd en rustig geheel. Er is volop plek voor zowel een comfortabele zithoek als een volwaardige eethoek. Aan de achterzijde bevindt zich de dichte keuken. Deze is uitgevoerd in een lichte kleurstelling en voorzien van een gasfornuis, afzuigkap, oven, koelkast en vaatwasser, wat zorgt voor een nette en functionele opzet. Vanuit de keuken is er toegang tot het balkon, waar u prettig buiten kunt zitten. Tweede verdieping De tweede verdieping is praktisch ingedeeld en beschikt over drie goed bemeten slaapkamers, een overloop en de badkamer. De kamers zijn stuk voor stuk licht van uitstraling dankzij de ramen aan meerdere zijden en zijn netjes afgewerkt met lichte wandafwerking en een laminaatvloer in een zachte grijstint. Dit zorgt voor een rustige, verzorgde basis die eenvoudig naar eigen smaak is in te richten. De grootste slaapkamer is royaal van opzet en biedt volop ruimte voor een tweepersoonsbed en aanvullende kastruimte. De andere twee kamers zijn eveneens goed bruikbaar als slaap-, werk- of kinderkamer. Daarbij zorgen de vaste kastruimtes op deze verdieping voor praktische bergruimte en extra gebruiksgemak. De badkamer is compact en functioneel ingericht en voorzien van een douche en wastafelmeubel. Het aanwezige raam zorgt voor natuurlijke ventilatie en daglicht. Vliering Tot slot beschikt de woning over een praktische bergvliering, bereikbaar via een vlizotrap. Een fijne extra ruimte voor het opbergen van spullen die u graag uit het zicht maar wel binnen handbereik houdt. Bijzonderheden • charmante bovenwoning op een fijne hoeklocatie; • woonoppervlakte circa 82 m²; • drie slaapkamers; • balkon op het zuidwesten; • praktische bergvliering, bereikbaar via een vlizo-opgang; • separate stenen berging achter het complex; • bouwjaar 1951; • voorzien van dubbel glas en dakisolatie; • verwarming en warm water via HR-combiketel uit 2025; • energielabel E, geldig tot 05-01-2036; • actieve en gezonde VvE, maandelijkse bijdrage € 272,-; • erfpacht is eeuwigdurend afgekocht; • oplevering in overleg, desgewenst op korte termijn mogelijk; • in de koopakte worden een ouderdomsclausule en asbestclausule opgenomen; • kettingbeding / anti-speculatiebeding van toepassing. Interesse in deze woning? Neem uw eigen NVM-aankoopmakelaar mee. Een overzicht van collega NVM makelaars vindt u op Funda.

Mortgage berekenen

€ 450.000

Cost of copper (estimated): € 10.850

2% transfer tax (€ 9.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 460.850

2,78%

Yearly

%

€ 22.500

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 450.000 k.k.
Status
Sold subject to confirmation
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Bovenwoning (appartement)

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een kelder
Located on
1e woonlaag

Areas and volumes

Living area
82 m²
Content
292 m³
Other enclosed space
1 m²
Building bound outdoor space
2 m²
External storage space
4 m²

Construction and Energy

Year of construction
1951
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Dwarskap bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie en dubbel glas
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
HR (gas gestookt combiketel uit 2025, eigendom)
Energy label
E

Land Registry and VvE

Property situation
Gemeentelijke erfpacht
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in woonwijk
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Betaald parkeren

Planning

Available since
17-03-2026

Bathroom facilities

Douche, wastafel, en wastafelmeubel

Additional features

  • Glasvezelkabel en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 3513

Google Maps

View Utrecht on the map

Explore Utrecht and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Utrecht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Utrecht. In 2025 were there 325.510 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 474.416.

Residents

325.510

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 474.416

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 38.255

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

25.985

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Utrecht
Year Residents
2021 308.685
2022 310.610
2023 316.460
2024 323.020
2025 325.510

Annual WOZ value

WOZ value per year in Utrecht
Year Average WOZ
2021 EUR 349.277
2022 EUR 381.193
2023 EUR 442.579
2024 EUR 435.454
2025 EUR 474.416

Composition of residents

Age build-up

65+: 34.935 0-15: 47.675 15-25: 50.910 25-45: 126.675 45-65: 65.345

Education level

Hoger

148.860

Praktisch

45.840

Middelbaar

67.680

Origin of residents (2025)

Europa

37.515

Nederland

186.915

Buiten Europa

101.045

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 9.446
Appartementen 108.137
Tussenwoningen 42.981
Vrijstaande woningen 1.447
Twee-onder-één-kap woningen 1.459

Construction period of buildings

Voor 1700 1.395
1700 tot 1900 4.901
1900 tot 1925 14.863
1925 tot 1950 14.280
1950 tot 1970 10.893
1970 tot 1980 3.310
1980 tot 1990 4.560
1990 tot 2000 4.670
2000 tot 2010 7.747
2010 tot 2020 5.731
2020 en later 2.458

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

47.799

Label C

25.699

Label B

17.523

Label D

13.066

Label F

12.655

Label G

11.728

Label E

11.306

Label A+

9.677

Label A++

5.013

Label A+++

4.232

Label A++++

725

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Utrecht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 664 2.253
2021 740 2.328
2022 572 2.170
2023 484 2.028
2024 468 2.042

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 791 • Electricity: 2.601

Huurwoning

Gas: 421 • Electricity: 1.821

Koopwoning

Gas: 587 • Electricity: 2.316

Appartement

Gas: 368 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 700 • Electricity: 2.361

Vrijstaande woning

Gas: 1.325 • Electricity: 3.953

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 898 • Electricity: 3.142

Business activity in Utrecht (2025)

Handel en HORECA 7.105
Nijverheid en energie 3.650
Zakelijke dienstverlening 17.065
Overheid, onderwijs en zorg 11.615
Landbouw, bosbouw en visserij 45
Vervoer, informatie en communicatie 6.690
Financiele diensten en onroerendgoed 1.850
Cultuur, recreatie en overige diensten 7.705

Total number of company establishments: 55.750

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Utrecht
Period Crimes
jan 2025 1.938
jan 2026 2.042
jul 2025 2.284
jun 2025 2.296
mei 2025 2.085
mrt 2025 2.095
nov 2024 2.183
nov 2025 2.313
okt 2024 2.124
okt 2025 2.340
sep 2024 1.881
sep 2025 2.221

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Utrecht.

Frequently asked questions about living in Utrecht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Utrecht?

Utrecht telt in 2025 ongeveer 325.510 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht is in 2025 circa € 474.416.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht ligt rond € 38.255 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Utrecht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 25.985 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Utrecht?

In Utrecht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 108.137 woningen.

Meer houses in Utrecht

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.