Jump to content
Logo of Feenstra ERA Makelaars

Nieuwe Rijksweg 1 h

9481AN Vries • Drenthe

Sold subject to confirmation

€ 595.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 13.750

2% transfer tax (€ 11.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 608.750

Purchase price /m²: € 2.633

Photo Gallery

Description

PENTHOUSE MET PRIVÉ LIFT TOT AAN DE WONING - ZEER ROYAAL MET 226 M2 WOONOPPERVLAK DAKTERRAS RUIM 70 M2 - PRACHTIGE LOCATIE IN DORPSCENTRUM – EIGEN GARAGE EN BERGING Dit zeer royale penthouse beschikt over een woonkamer, woonkeuken, bijkeuken, drie slaapkamers en twee badkamers en 226 m2 gebruiksoppervlakte wonen en ruim 70 m2 dakterras. De woning is zeer markant gelegen, goed onderhouden en beschikt over een (privé) lift, eigen garage en een eigen berging. Ligging Het appartementencomplex ligt markant en heerlijk ruim op de hoek van de Nieuwe Rijksweg en de Tynaarlosestraat in het authentieke brinkdorp Vries. Vries beschikt over goede winkelvoorzieningen, een uitgebreid verenigingsleven en uitstekende sportvoorzieningen. Bovendien ligt Vries zeer aantrekkelijk nabij de A28 en de fietssnelweg. Bovendien ligt het penthouse aan de bus route tussen Groningen en Assen met een bushalte nagenoeg voor de deur. Appartementencomplex “Quatre Bras” Het complex bestaat uit 8 appartementen gelegen op de 1e en 2e woonlaag en een penthouse gelegen op de 2e, 3e en 4e woonlaag. De entree van het complex bevindt zich aan de Tynaarlosestraat. Hier ligt de hoofdentree met video intercom, lift en trappenhuis. Hier bevindt zich ook de toegang naar het terrein met de eigen garage met naastgelegen schuurruimte en de carports van de andere appartementen. Het complex dateert van 2003 en is onder architectuur van Team 4 Architecten uit Groningen gebouwd. Het gebouw ademt de stijl van de tegenoverliggende voormalige school en schoolmeesterswoning. Dit maakt de directe omgeving tot een fraai architectonisch geheel. Verkoopinformatie Van deze woning is een eigen website beschikbaar met documenten, plattegronden, foto’s, video en een virtuele 360 tour. Download daarvoor op Funda de digitale brochure. Na het inplannen van een afspraak ontvangt u een inlogcode om de volledige website te kunnen bekijken. Wilt u de woning bezichtigen en de inlogcode ontvangen vraag dan een bezichtiging aan op Funda of bel met Feenstra ERA Makelaars – 050-5347066 voor een afspraak. We leiden u graag rond. Bereikbaarheid van het penthouse Het penthouse bevindt zich op de 2e, 3e en 4e woonlaag. Op de tweede woonlaag bevindt zich de bezoekers entree. Met een vaste binnentrap zijn de bovengelegen 3e en 4e woonlaag te bereiken. Als eigenaar kan de lift worden bedient tot aan de eigenaarsentree op de 3e woonlaag. Op deze wijze hoeft de binnentrap niet de worden gebruikt. Indeling appartement 1e woonlaag/1e verdieping: gasten-/hoofdentree met trapopgang naar gang op de 2e woonlaag. 2e woonlaag/2e verdieping: hier bevindt zich de speciaal voor de eigenaar te bereiken privéentree met een eigen toegang tot de centrale ruime hal waaraan zich verschillende vertrekken bevinden zoals de toiletruimte met hangtoilet en fonteintje en welke toegang geeft tot het dakterras. De ruime woonkamer heeft een vide en dubbele deuren naar het grote dakterras. De woonkamer heeft een heerlijke lichtinval door de grote raampartij op het zuiden. Dubbele suitedeuren geven toegang tot de woonkeuken. Deze heeft een frans balkon en weids uitzicht op en over de Nieuwe Rijksweg. De L-vormige keukeninrichting heeft lades en een ingebouwde inductie kookplaat, afzuigkap, oven, combi oven-magnetron, koelkast en vaatwasser. De woonkamer en woonkeuken hebben in een totaal een oppervlak van 58 m². De bijkeuken is v.v. de c.v.opstelling en van een wasmachine en wasdroger aansluiting. De ouderslaapkamer van 22 m2 heeft een garderobe inloopkast en een badkamer met ligbad, inloopdouche, wastafelmeubel, hangtoilet en designradiator. De tweede slaapkamer 16m² heeft een badkamer met douchecabine, wastafel en designradiator. 3e woonlaag/3e verdieping: grote overloop met aansluitend een open vide/werk/ontspanningsruimte met open vide naar de woonkamer en een 3e slaap/logeerkamer 23m² met dakraam. Kenmerken - gebruiksoppervlakte wonen: 226 m2 - gebouw gebonden buitenruimte: 78 m2 - inhoud: 747 m3 - kamers: 4 - bouwjaar: 2003 Vereniging van Eigenaren - actieve VvE - ingeschreven in KvK - Meerjaren Onderhoudsplan / MJOP - periodieke bijdrage € 348,-- per maand Verduurzaming en energielabel - c.v. met een Vaillant eco tec plus uit 2023 - airconditioning - warmwater via c.v.ketel - WTW installatie - muur- en dakisolatie - geheel voorzien van isolerende beglazing - 14 zonnepanelen - energielabel A Bijzonderheden - zonwering met o.a. screens

Mortgage berekenen

€ 595.000

Cost of copper (estimated): € 13.750

2% transfer tax (€ 11.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 608.750

3,04%

Yearly

%

€ 29.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 595.000 k.k.
Status
Sold subject to confirmation
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Penthouse (appartement)

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
2 badkamers en 1 apart toilet
Floors
3 woonlagen
Located on
3e woonlaag

Areas and volumes

Living area
226 m²
Content
747 m³
Building bound outdoor space
78 m²
External storage space
24 m²

Construction and Energy

Year of construction
2003
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Vaillant eco tec plus (gas gestookt combiketel uit 2023, eigendom)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
In centrum
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Vrijstaande stenen garage
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
28-11-2025
Sale date
12-04-2026

Bathroom facilities

2 douches, ligbad, toilet, wastafelmeubel, en wastafel

Garage facilities

Elektra

Additional features

  • Airconditioning
  • buitenzonwering
  • dakraam
  • frans balkon
  • glasvezelkabel
  • lift
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 9481

Google Maps

Geographical overview Vries

View the location and discover the brokers in this region

Residential and neighborhood statistics in Vries

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Vries. In 2025 were there 4.180 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 365.000.

Residents

4.180

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 365.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 35.200

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

81

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Vries
Year Residents
2021 4.045
2022 4.045
2023 4.125
2024 4.210
2025 4.180

Annual WOZ value

WOZ value per year in Vries
Year Average WOZ
2021 EUR 266.000
2022 EUR 296.000
2023 EUR 337.000
2024 EUR 347.000
2025 EUR 365.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 1.355 0-15: 500 15-25: 360 25-45: 795 45-65: 1.170

Education level

Hoger

1.070

Praktisch

810

Middelbaar

1.140

Origin of residents (2025)

Europa

205

Nederland

3.710

Buiten Europa

270

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 335
Appartementen 161
Tussenwoningen 432
Vrijstaande woningen 644
Twee-onder-één-kap woningen 419

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 44
1900 tot 1925 76
1925 tot 1950 128
1950 tot 1970 414
1970 tot 1980 452
1980 tot 1990 439
1990 tot 2000 218
2000 tot 2010 57
2010 tot 2020 20
2020 en later 126

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

603

Label A

359

Label B

355

Label D

169

Label G

143

Label F

101

Label E

76

Label A++++

51

Label A+++

30

Label A++

22

Label A+

21

Label A+++++

1

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Vries
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.560 2.790
2021 1.770 2.850
2022 1.380 2.630
2023 1.130 2.470
2024 1.060 2.620

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.010 • Electricity: 1.870

Huurwoning

Gas: 920 • Electricity: 1.900

Koopwoning

Gas: 1.200 • Electricity: 2.680

Appartement

Gas: 790 • Electricity: 2.000

Tussenwoning

Gas: 920 • Electricity: 1.810

Vrijstaande woning

Gas: 1.410 • Electricity: 3.170

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.120 • Electricity: 2.730

Business activity in Vries (2025)

Handel en HORECA 70
Nijverheid en energie 45
Zakelijke dienstverlening 105
Overheid, onderwijs en zorg 110
Landbouw, bosbouw en visserij 15
Vervoer, informatie en communicatie 20
Financiele diensten en onroerendgoed 20
Cultuur, recreatie en overige diensten 55

Total number of company establishments: 445

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Vries
Period Crimes
jan 2025 8
jan 2026 4
jul 2025 12
jun 2025 12
mei 2025 5
mrt 2025 7
nov 2024 7
nov 2025 5
okt 2024 7
okt 2025 8
sep 2024 5
sep 2025 8

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Vries.

Frequently asked questions about living in Vries

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Vries?

Vries telt in 2025 ongeveer 4.180 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Vries?

De gemiddelde WOZ-waarde in Vries is in 2025 circa € 365.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Vries?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Vries ligt rond € 35.200 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Vries?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 81 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Vries?

In Vries komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 644 woningen.

Meer houses in Vries

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.