Direct naar de inhoud
Logo van Verver Jet Winters Makelaars | Qualis

Ds. Petersenstraat 31

9641EM Veendam • Groningen

Beschikbaar

€ 624.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 14.330

2% overdrachtsbelasting (€ 12.480) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 638.330

Koopprijs /m²: € 2.391

Fotogalerij

Omschrijving

Robuust en karaktervol jaren '30 vrijstaand herenhuis met een mooie hoekligging in het centrum van Veendam. Het huis beschikt over 261m² woonoppervlak -inclusief de verbouwde garage- en is vanaf 2021 grondig onder handen genomen: volledig gerenoveerd en verduurzaamd wat heeft geresulteerd in energielabel A! De vrijstaande garage is volledig verbouwd tot studio/ werkkamer met verwarming, HR++glas, dak- en muurisolatie en voldoende stopcontacten. De garage beschikt over een geïsoleerde elektrische segmentdeur: dus ook nog steeds geschikt voor auto, motor, fietsen en opslag. Indeling: entree met nieuwe voordeur (driepuntssluiting) vestibule, centrale hal. Woonkamer circa 38m² met een erker en openslaande deuren naar het naastgelegen overdekte terrasje. Op de begane grond vind u ook een slaapkamer met wastafel en het toilet met wastafel en douche (dus ook te gebruiken als badkamer beneden). De keuken beschikt over een vaatwasser, elektrische kookplaat en inbouwkasten. Via de keuken kunt u naar de kelder maar ook naar de zeer royale bijkeuken (21m²!) In de bijkeuken vindt u een wastafel, de cv-opstelling en is plaats voor de wasmachine en droger, boven de bijkeuken een kleine zolderruimte. Via de bijkeuken komt u bij de tweede ingang/zijdeur met vestibule met granito vloer en vernieuwde groepenkast. Eerste verdieping: via een statige bordestrap -met fraaie glas-in-lood ramen- komt u op de ruime overloop van deze verdieping. Hier bevinden zich vier slaapkamers met inbouwkasten. Een slaapkamer heeft een balkon met openslaande deuren. Een andere slaapkamer biedt toegang tot het dakterras op het noordwesten. Tweede badkamer met toilet, douchecabine, nieuw wastafelmeubel en handdoekradiator. Tweede verdieping: een grote multifunctionele geïsoleerde ruimte onder de schuine kap met twee keer een dakkapel en een groot dakraam. Bijzonderheden: - bouwjaar 1936; - woonoppervlak 261m²; - grondig gerenoveerd en verduurzaamd vanaf 2021; - energielabel A, 10 zonnepanelen; - eigen oprit met laadpaal en afsluitbaar hek; - schilderwerk binnen en buiten met Sikkens verf door schildersbedrijf; - alle elektra vernieuwd, nieuwe groepenkast van 6 groepen naar 20; - gehele cv-installatie vernieuwd (leidingwerk, radiatoren, cv-ketel); - 2x nieuwe voordeur, nieuwe openslaande deuren, alle binnendeuren vervangen; - 6x nieuwe aluminium markiezen; - nieuw hekwerk om het huis: - alle zinkwerk (goten, hwa, dakjes dakkapellen) vervangen....en dit is nog niet alles wat gedaan is...

Hypotheek berekenen

€ 624.000

Kosten koper (geschat): € 14.330

2% overdrachtsbelasting (€ 12.480) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 638.330

3,04%

Jaarlijks

%

€ 31.200

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (15-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 624.000 k.k.
Status
Beschikbaar
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
Herenhuis, vrijstaande woning

Indeling

Kamers
7 kamers
Slaapkamers
6 slaapkamers
Badkamers
2 badkamers en 1 apart toilet
Vloeren
3 woonlagen

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
261 m²
Perceeloppervlakte
396 m²
Inhoud
980 m³
Overige inpandige ruimte
13 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
30 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1936
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Samengesteld dak bedekt met pannen
Isolatie
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie, vloerisolatie, volledig geïsoleerd en voorzetramen
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel en elektrische boiler
Cv ketel
Gas gestookt combiketel, eigendom
Energielabel
A

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom

Buitenruimte en parkeren

Tuin
Tuin rondom
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Vrijstaande stenen garage
Garage capaciteit
1 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
15-05-2026

Badkamer voorzieningen

2 douches, 2 toiletten, wastafel, en wastafelmeubel

Garage voorzieningen

Elektrische deur, elektra, verwarming en stromend water

Extra kenmerken

  • Alarminstallatie
  • buitenzonwering
  • dakraam
  • mechanische ventilatie
  • en zonnepanelen

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 9641

Google Maps

Geografisch overzicht Veendam

Verken Veendam en de omliggende gebieden

Woon- en buurtcijfers in Veendam

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Veendam. In 2025 waren er 21.765 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 225.071.

Inwoners

21.765

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 225.071

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 17.743

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

810

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Veendam
Jaar Inwoners
2021 21.525
2022 21.585
2023 21.670
2024 21.615
2025 21.765

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Veendam
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 155.344
2022 EUR 169.657
2023 EUR 202.058
2024 EUR 212.369
2025 EUR 225.071

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 5.460 0-15: 3.030 15-25: 2.435 25-45: 4.925 45-65: 5.895

Opleidingsniveau

Hoger

3.030

Praktisch

5.030

Middelbaar

7.480

Herkomst inwoners (2025)

Europa

985

Nederland

18.080

Buiten Europa

2.695

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 1.610
Appartementen 2.697
Tussenwoningen 2.712
Vrijstaande woningen 2.269
Twee-onder-één-kap woningen 1.432

Bouwperiode van panden

Voor 1700 0
1700 tot 1900 440
1900 tot 1925 688
1925 tot 1950 801
1950 tot 1970 2.745
1970 tot 1980 2.486
1980 tot 1990 956
1990 tot 2000 780
2000 tot 2010 530
2010 tot 2020 184
2020 en later 222

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

2.997

Label A

1.850

Label B

1.850

Label D

1.536

Label G

1.209

Label F

518

Label E

514

Label A+++

174

Label A+

146

Label A++

87

Label A++++

63

Label A+++++

2

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Veendam
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.425 2.578
2021 1.602 2.563
2022 1.241 2.380
2023 1.037 2.349
2024 985 2.482

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.100 • Elektriciteit: 2.240

Huurwoning

Gas: 918 • Elektriciteit: 1.866

Koopwoning

Gas: 1.133 • Elektriciteit: 2.632

Appartement

Gas: 671 • Elektriciteit: 1.549

Tussenwoning

Gas: 1.010 • Elektriciteit: 2.057

Vrijstaande woning

Gas: 1.412 • Elektriciteit: 3.221

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.094 • Elektriciteit: 2.473

Bedrijvigheid in Veendam (2025)

Handel en HORECA 450
Nijverheid en energie 375
Zakelijke dienstverlening 390
Overheid, onderwijs en zorg 350
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 105
Financiele diensten en onroerendgoed 85
Cultuur, recreatie en overige diensten 235

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 2.060

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Veendam
Periode Misdrijven
jan 2025 76
jan 2026 53
jul 2025 78
jun 2025 81
mei 2025 64
mrt 2025 84
nov 2024 55
nov 2025 77
okt 2024 108
okt 2025 68
sep 2024 86
sep 2025 62

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Veendam.

Veelgestelde vragen over wonen in Veendam

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Veendam?

Veendam telt in 2025 ongeveer 21.765 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veendam?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veendam is in 2025 circa € 225.071.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veendam?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veendam ligt rond € 17.743 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veendam?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 810 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veendam?

In Veendam komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 2.712 woningen.

Meer woningen in Veendam

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.