Direkt zum Inhalt
Logo von Hofrijck Rentmeesters

Rosinkweg 35

7547PS Enschede • Overijssel

Verfügbar

€ 1.250.000 k.k.

Kosten Kupfer (geschätzt): € 26.850

2 % Übertragungssteuer (€ 25.000) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamt inkl. MwSt.: € 1.276.850

Kaufpreis /m²: € 4.340

Fotoalbum

Beschreibung

Monumentale pracht op de Usseler Es. Wonen op een plek waar historie, rust en luxe samenkomen? Op de idyllische Usseler Es, te midden van eeuwenoude eiken en glooiende weilanden, staat deze adembenemende woonboerderij uit 1788. Volledig verbouwd in 2014 en in 2023 opnieuw tot in perfectie gerenoveerd met gebruik van de beste materialen. Elk detail ademt kwaliteit en karakter. De originele houten gebinten uit 1788 zijn nog volledig aanwezig en vormen het hart van de woning – een prachtig staaltje ambacht dat de ziel van het huis bewaart en tegelijkertijd harmonieus samengaat met hedendaags wooncomfort. De stijlvolle woonboerderij (288 m²) ligt op een royaal perceel van 3.575 m² en wordt omringd door drie charmante bijgebouwen, een fraai aangelegde tuin, een originele Bentheimer waterput én een boomhut voor de kleintjes. Binnen ervaar je direct de warme sfeer, het vakmanschap en de perfecte afwerking. De luxe woonkeuken met Belgisch hardsteen, moderne badkamers, een infraroodsauna én een sfeervolle woonkamer met houtkachel die is gekoppeld aan het cv-systeem, zorgen voor comfort in elk seizoen. Voor autoliefhebbers is dit een droomlocatie: de schuren en garages bieden volop ruimte voor het stallen en onderhouden van oldtimers of een privécollectie. Ook geschikt als werkplaats, kantoor, atelier, gastenverblijf of mantelzorgwoning. Bezichtigen is verliefd worden. Bijzonderheden: • Gemeentelijk monument • Originele gebinten uit 1788 nog volledig aanwezig • Hoogwaardige renovatie (2014 & 2023) • Houtkachel aangesloten op cv-installatie • Volledig geïsoleerd, vloerverwarming, airco • Alarmsysteem, glasvezel, krachtstroom • Drie multifunctionele bijgebouwen • Schuren en garages perfect voor oldtimers • Landelijk wonen met stadscomfort Indeling woonboerderij: Begane grond: zijentree met trapopgang naar verdieping en toegang tot toiletruimte met wandcloset en wastafel werk-/slaapkamer sfeervolle en royale woonkamer met openslaande terrasdeuren en schouw voorzien van houtkachel prachtige woon-/eetkeuken met kastenwanden, eiland, aanrechtbladen van Belgisch hardsteen en voorzien van inbouwapparatuur: 5-pits inductiekookplaat, combi-oven, vaatwasser, koffiezetapparaat, twee koelkasten, vrieskast en afzuigschouw hal grote hobbyruimte met houten deuren, barretje, infrarood sauna en doucheruimte met stortdouche Verdieping: overloop met vlizotrap naar zoldervliering twee slaapkamers waarvan één slaapkamer met bedstede wasruimte met aansluitingen wasmachine/droger op hoogte inloopkast cq garderoberuimte luxe badkamer met ligbad, doucheruimte met stortdouche, wandcloset en wastafelmeubel met twee wasbakken ouderslaapkamer met kastenwand en loggia Het bijgebouw dat het dichtst bij de weg staat bestaat uit een grote ruimte, een berging met trapopgang naar de zoldervliering, een toiletruimte met toilet en wastafel en een ontspanningskamer. Technische gegevens: De boerderij is traditioneel gebouwd in 1788, opgetrokken uit steensmetselwerk (een trasraam van Bentheimer platen) met houten topgevels en gebinten als dragers van de constructie. Het zadeldak is gedekt met keramische dakpannen. Met de zeer grote verbouwing in 2014 zijn spouwmuren aangebracht en is de woonboerderij optimaal geïsoleerd: muur-, dak- en vloerisolatie en de hardhouten kozijnen, deuren en ramen zijn geheel voorzien van isolerende beglazing. Het metselwerk aan de buitenkant heeft een prachtige knipvoeg en de dakgoten en hemelwaterafvoeren zijn van koper. De begane grond van de woonboerderij is nagenoeg geheel voorzien van vloerverwarming (de badkamer op de verdieping is ook voorzien van vloerverwarming) en verder zijn er radiatoren voor de (bij)verwarming van de woonboerderij, aangestuurd via een Remeha combi-ketel welke tevens zorgt voor de warmwatervoorziening van de woonboerderij. De woonboerderij heeft gas-, elektra-, water- en glasvezelaansluitingen en voor de riolering is er een IBA systeem geïnstalleerd. Het bijgebouw dat het dichtst bij de weg staat is opgetrokken uit steen en hout en het geïsoleerde dak is gedekt met keramische dakpannen. Het tweede bijgebouw is opgetrokken uit steen en hout en het geïsoleerde dak is gedekt met keramische dakpannen. Ook de wanden van deze vakwerkschuur zijn geïsoleerd en de ramen zijn voorzien van isolerende beglazing. Het derde bijgebouw is een nieuw bijgebouw, opgetrokken uit hout met gebinten als dragers van de constructie en het dak is gedekt met keramische dakpannen. De vloer van dit bijgebouw is bestraat met oude waaltjes. Bestemming: Het perceel heeft volgens het vigerende bestemmingsplan Usseler Es West de enkelbestemming wonen met bouwvlak. De bestemmingsplankaart met voorschriften is toegevoegd aan de verkoopbrochure.

Hypothek berekenen

€ 1.250.000

Kosten Kupfer (geschätzt): € 26.850

2 % Übertragungssteuer (€ 25.000) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamtkauf (inkl. USt.): € 1.276.850

3,04%

Jährlich

%

€ 62.500

Direkt verfügbar

Schätzliche Hypothek

Indikative Brutomonatsrate

Basierend auf Annuität und 30 Jahren Laufzeit

Indikative Nettokosten pro Monat

i

Haftungsausschluss: Diese Hypothekenberechnung ist eine vereinfachte Orientierung basierend auf allgemeinen Annahmen. Es können keine Rechte aus den angezeigten Ergebnissen abgeleitet werden. Berechnet mit 10-Zinssatz (zonder NHG), automatisch basierend auf der Preiskante des Angebots € 470.000. Quelle: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45). Bei nicht-NHG wird in dieser Indikation von einem 80%igen Hypothekarwert der Marktwert ausgegangen.

Alle Eigenschaften

Grundlagen

Gesuchter Preis
€ 1.250.000 k.k.
Status
Verfügbar
Angebotstyp
koop
Wohnung verwenden
permanente bewoning
Wohnungstyp
Woonboerderij, vrijstaande woning

Indelung

Zimmer
5 Zimmer
Schlafzimmer
4 Schlafzimmer
Badezimmer
1 badkamer en 1 apart toilet
Böden
2 woonlagen

Oberflächen und Volumen

Wohnfläche
288 m²
Fläche des Grundstücks
3575 m²
Inhalt
1247 m³
Sonstiger Innenraum
14 m²
Gebäude mit Außenbereich
7 m²
Externe Berghalle
273 m²

Bau und Energie

Baujahr
1788
Bauweise
Bestaande bouw
Dachtyp
Zadeldak
Isolierung
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heizung
Cv-ketel, houtkachel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warmes Wasser
Cv-ketel
Energieausweis
NIET BESCHIKBAAR

Außenbereich und Parken

Außenbereich
Aan rustige weg, beschutte ligging, buiten bebouwde kom, in bosrijke omgeving, landelijk gelegen en vrij uitzicht
Garten
Tuin rondom en zonneterras
Bergung
Vrijstaande houten berging
Parken
Op eigen terrein
Garagenart
Vrijstaande houten garage en vrijstaande stenen garage
Garagekapazität
6 Auto(s)

Planung

Seit dem Angebot
12-05-2026

Badezimmer Ausstattung

Dubbele wastafel, inloopdouche, ligbad, toilet, vloerverwarming, en wastafelmeubel

Garagen Einrichtungen

Elektra

Zusätzliche Merkmale

  • Airconditioning
  • alarminstallatie
  • en glasvezelkabel

Karten

Postkarten

Postkarten für 7547

Google Karten

Betrachten Sie Enschede auf der Karte

Räumliche Übersicht des Arbeitsgebiets in Enschede

Wohn- und Viertelzahlen in Enschede

Anzeigen Sie aktuelle Standortdaten zu Einwohnern, WOZ-Entwicklung, Wohnungsbestand, Energieverbrauch, Betriebsaktivitäten und Sicherheit in Enschede. In 2026 waren da 162.683 Einwohner. Der durchschnittliche WOZ-Wert in 2025 ist EUR 301.000.

Einwohner

162.683

Letztes Jahr: 2026

Durchschnittliche WOZ

EUR 301.000

Letztes Jahr: 2025

Durchschnittliches Einkommen pro Person

EUR 29.800

Quelle : AlleZahlen

Verbrechen (Dieses Jahr)

10.530

Gesamt registriert

Demografie und WOZ-Entwicklung

Einwohner pro Jahr

Einwohner pro Jahr in Enschede
Jahr Einwohner
2022 160.640
2023 161.235
2024 161.738
2025 162.317
2026 162.683

Wert pro Jahr

Wert pro Jahr in Enschede
Jahr Durchschnittliche WOZ
2021 EUR 210.000
2022 EUR 235.000
2023 EUR 283.000
2024 EUR 296.000
2025 EUR 301.000

Zusammensetzung der Bewohner

Altersaufbau

65+: 30.850 0-15: 21.778 15-25: 25.987 25-45: 43.705 45-65: 40.363

Ausbildungsstufe

Hoger

31

Praktisch

27

Middelbaar

42

Herkunft der Einwohner (2025)

Europa

18.494

Nederland

106.224

Buiten Europa

37.599

Wohnungsbestand und Bauperioden

Wohnungstypen

Hoekwoningen 11.737
Appartementen 29.859
Tussenwoningen 21.591
Vrijstaande woningen 6.863
Twee-onder-één-kap woningen 9.615

Bauphase der Gebäude

Voor 1700 6
1700 tot 1900 703
1900 tot 1925 4.318
1925 tot 1950 10.777
1950 tot 1970 13.122
1970 tot 1980 7.857
1980 tot 1990 6.541
1990 tot 2000 6.749
2000 tot 2010 4.882
2010 tot 2020 2.911
2020 en later 1.906

Energie und Nachhaltigkeit

Energieetikett-Verteilung

Bezeichnung C

20.140

Bezeichnung A

19.703

Bezeichnung B

12.937

Bezeichnung G

7.092

Bezeichnung D

6.813

Bezeichnung E

5.566

Bezeichnung F

4.262

Bezeichnung A+

1.877

Bezeichnung A+++

1.576

Bezeichnung A++

1.052

Bezeichnung A++++

451

Bezeichnung A+++++

19

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr in Enschede
Jahr Gas (m3) Strom (kWh)
2020 1.020 2.720
2021 1.150 2.780
2022 900 2.610
2023 750 2.480
2024 740 2.530

Verbrauch pro Wohntyp

Hoekwoning

Gas: 870 • Strom: 2.700

Huurwoning

Gas: 620 • Strom: 2.040

Koopwoning

Gas: 900 • Strom: 2.950

Appartement

Gas: 510 • Strom: 1.820

Tussenwoning

Gas: 730 • Strom: 2.590

Vrijstaande woning

Gas: 1.270 • Strom: 4.020

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.040 • Strom: 2.870

Betriebsaktivität in Enschede (2025)

Handel en HORECA 3.795
Nijverheid en energie 2.085
Zakelijke dienstverlening 4.220
Overheid, onderwijs en zorg 3.270
Landbouw, bosbouw en visserij 180
Vervoer, informatie en communicatie 1.445
Financiele diensten en onroerendgoed 890
Cultuur, recreatie en overige diensten 2.100

Gesamtanzahl der Firmensitze: 17.985

Kürzliche Kriminalitätszahlen

Kürzliche Kriminalitätszahlen in Enschede
Periode Verbrechen
jan 2026 744
jul 2025 875
jun 2025 1.010
mei 2025 1.077
mrt 2025 844
mrt 2026 831
nov 2024 839
nov 2025 826
okt 2024 885
okt 2025 900
sep 2024 872
sep 2025 921

Diese Zahlen geben ein indikatives Bild der Sicherheitstrends in der Wohnumgebung von Enschede.

Häufig gestellte Fragen zum Wohnen in Enschede

Kurze Antworten basierend auf aktuellen Standortzahlen, praktisch für eine schnelle Vergleich der Wohnumgebung.

Hoeveel inwoners heeft Enschede?

Enschede telt in 2026 ongeveer 162.683 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Enschede?

De gemiddelde WOZ-waarde in Enschede is in 2025 circa € 301.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Enschede?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Enschede ligt rond € 29.800 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Enschede?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 10.530 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Enschede?

In Enschede komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 29.859 woningen.

Meer Häuser in Enschede

Mehr Immobilien in dieser Stadt ansehen.

Kostenlose unverbindliche Angebote erhalten

Vergleichen Sie mehrere Makler und wählen Sie die beste Übereinstimmung.