Jump to content
Logo of Hofrijck Rentmeesters

Rosinkweg 35

7547PS Enschede • Overijssel

Available

€ 1.250.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 26.850

2% transfer tax (€ 25.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 1.276.850

Purchase price /m²: € 4.340

Photo Gallery

Description

Monumentale pracht op de Usseler Es. Wonen op een plek waar historie, rust en luxe samenkomen? Op de idyllische Usseler Es, te midden van eeuwenoude eiken en glooiende weilanden, staat deze adembenemende woonboerderij uit 1788. Volledig verbouwd in 2014 en in 2023 opnieuw tot in perfectie gerenoveerd met gebruik van de beste materialen. Elk detail ademt kwaliteit en karakter. De originele houten gebinten uit 1788 zijn nog volledig aanwezig en vormen het hart van de woning – een prachtig staaltje ambacht dat de ziel van het huis bewaart en tegelijkertijd harmonieus samengaat met hedendaags wooncomfort. De stijlvolle woonboerderij (288 m²) ligt op een royaal perceel van 3.575 m² en wordt omringd door drie charmante bijgebouwen, een fraai aangelegde tuin, een originele Bentheimer waterput én een boomhut voor de kleintjes. Binnen ervaar je direct de warme sfeer, het vakmanschap en de perfecte afwerking. De luxe woonkeuken met Belgisch hardsteen, moderne badkamers, een infraroodsauna én een sfeervolle woonkamer met houtkachel die is gekoppeld aan het cv-systeem, zorgen voor comfort in elk seizoen. Voor autoliefhebbers is dit een droomlocatie: de schuren en garages bieden volop ruimte voor het stallen en onderhouden van oldtimers of een privécollectie. Ook geschikt als werkplaats, kantoor, atelier, gastenverblijf of mantelzorgwoning. Bezichtigen is verliefd worden. Bijzonderheden: • Gemeentelijk monument • Originele gebinten uit 1788 nog volledig aanwezig • Hoogwaardige renovatie (2014 & 2023) • Houtkachel aangesloten op cv-installatie • Volledig geïsoleerd, vloerverwarming, airco • Alarmsysteem, glasvezel, krachtstroom • Drie multifunctionele bijgebouwen • Schuren en garages perfect voor oldtimers • Landelijk wonen met stadscomfort Indeling woonboerderij: Begane grond: zijentree met trapopgang naar verdieping en toegang tot toiletruimte met wandcloset en wastafel werk-/slaapkamer sfeervolle en royale woonkamer met openslaande terrasdeuren en schouw voorzien van houtkachel prachtige woon-/eetkeuken met kastenwanden, eiland, aanrechtbladen van Belgisch hardsteen en voorzien van inbouwapparatuur: 5-pits inductiekookplaat, combi-oven, vaatwasser, koffiezetapparaat, twee koelkasten, vrieskast en afzuigschouw hal grote hobbyruimte met houten deuren, barretje, infrarood sauna en doucheruimte met stortdouche Verdieping: overloop met vlizotrap naar zoldervliering twee slaapkamers waarvan één slaapkamer met bedstede wasruimte met aansluitingen wasmachine/droger op hoogte inloopkast cq garderoberuimte luxe badkamer met ligbad, doucheruimte met stortdouche, wandcloset en wastafelmeubel met twee wasbakken ouderslaapkamer met kastenwand en loggia Het bijgebouw dat het dichtst bij de weg staat bestaat uit een grote ruimte, een berging met trapopgang naar de zoldervliering, een toiletruimte met toilet en wastafel en een ontspanningskamer. Technische gegevens: De boerderij is traditioneel gebouwd in 1788, opgetrokken uit steensmetselwerk (een trasraam van Bentheimer platen) met houten topgevels en gebinten als dragers van de constructie. Het zadeldak is gedekt met keramische dakpannen. Met de zeer grote verbouwing in 2014 zijn spouwmuren aangebracht en is de woonboerderij optimaal geïsoleerd: muur-, dak- en vloerisolatie en de hardhouten kozijnen, deuren en ramen zijn geheel voorzien van isolerende beglazing. Het metselwerk aan de buitenkant heeft een prachtige knipvoeg en de dakgoten en hemelwaterafvoeren zijn van koper. De begane grond van de woonboerderij is nagenoeg geheel voorzien van vloerverwarming (de badkamer op de verdieping is ook voorzien van vloerverwarming) en verder zijn er radiatoren voor de (bij)verwarming van de woonboerderij, aangestuurd via een Remeha combi-ketel welke tevens zorgt voor de warmwatervoorziening van de woonboerderij. De woonboerderij heeft gas-, elektra-, water- en glasvezelaansluitingen en voor de riolering is er een IBA systeem geïnstalleerd. Het bijgebouw dat het dichtst bij de weg staat is opgetrokken uit steen en hout en het geïsoleerde dak is gedekt met keramische dakpannen. Het tweede bijgebouw is opgetrokken uit steen en hout en het geïsoleerde dak is gedekt met keramische dakpannen. Ook de wanden van deze vakwerkschuur zijn geïsoleerd en de ramen zijn voorzien van isolerende beglazing. Het derde bijgebouw is een nieuw bijgebouw, opgetrokken uit hout met gebinten als dragers van de constructie en het dak is gedekt met keramische dakpannen. De vloer van dit bijgebouw is bestraat met oude waaltjes. Bestemming: Het perceel heeft volgens het vigerende bestemmingsplan Usseler Es West de enkelbestemming wonen met bouwvlak. De bestemmingsplankaart met voorschriften is toegevoegd aan de verkoopbrochure.

Mortgage berekenen

€ 1.250.000

Cost of copper (estimated): € 26.850

2% transfer tax (€ 25.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 1.276.850

3,04%

Yearly

%

€ 62.500

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 1.250.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Woonboerderij, vrijstaande woning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
288 m²
Land area
3575 m²
Content
1247 m³
Other enclosed space
14 m²
Building bound outdoor space
7 m²
External storage space
273 m²

Construction and Energy

Year of construction
1788
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel, houtkachel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Energy label
NIET BESCHIKBAAR

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg, beschutte ligging, buiten bebouwde kom, in bosrijke omgeving, landelijk gelegen en vrij uitzicht
Garden
Tuin rondom en zonneterras
Salvage
Vrijstaande houten berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Vrijstaande houten garage en vrijstaande stenen garage
Garage capacity
6 car(s)

Planning

Available since
12-05-2026

Bathroom facilities

Dubbele wastafel, inloopdouche, ligbad, toilet, vloerverwarming, en wastafelmeubel

Garage facilities

Elektra

Additional features

  • Airconditioning
  • alarminstallatie
  • en glasvezelkabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 7547

Google Maps

View Enschede on the map

Spatial overview of the work area in Enschede

Residential and neighborhood statistics in Enschede

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Enschede. In 2026 were there 162.683 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 301.000.

Residents

162.683

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 301.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 29.800

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

10.530

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Enschede
Year Residents
2022 160.640
2023 161.235
2024 161.738
2025 162.317
2026 162.683

Annual WOZ value

WOZ value per year in Enschede
Year Average WOZ
2021 EUR 210.000
2022 EUR 235.000
2023 EUR 283.000
2024 EUR 296.000
2025 EUR 301.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 30.850 0-15: 21.778 15-25: 25.987 25-45: 43.705 45-65: 40.363

Education level

Hoger

31

Praktisch

27

Middelbaar

42

Origin of residents (2025)

Europa

18.494

Nederland

106.224

Buiten Europa

37.599

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 11.737
Appartementen 29.859
Tussenwoningen 21.591
Vrijstaande woningen 6.863
Twee-onder-één-kap woningen 9.615

Construction period of buildings

Voor 1700 6
1700 tot 1900 703
1900 tot 1925 4.318
1925 tot 1950 10.777
1950 tot 1970 13.122
1970 tot 1980 7.857
1980 tot 1990 6.541
1990 tot 2000 6.749
2000 tot 2010 4.882
2010 tot 2020 2.911
2020 en later 1.906

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

20.140

Label A

19.703

Label B

12.937

Label G

7.092

Label D

6.813

Label E

5.566

Label F

4.262

Label A+

1.877

Label A+++

1.576

Label A++

1.052

Label A++++

451

Label A+++++

19

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Enschede
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.020 2.720
2021 1.150 2.780
2022 900 2.610
2023 750 2.480
2024 740 2.530

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 870 • Electricity: 2.700

Huurwoning

Gas: 620 • Electricity: 2.040

Koopwoning

Gas: 900 • Electricity: 2.950

Appartement

Gas: 510 • Electricity: 1.820

Tussenwoning

Gas: 730 • Electricity: 2.590

Vrijstaande woning

Gas: 1.270 • Electricity: 4.020

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.040 • Electricity: 2.870

Business activity in Enschede (2025)

Handel en HORECA 3.795
Nijverheid en energie 2.085
Zakelijke dienstverlening 4.220
Overheid, onderwijs en zorg 3.270
Landbouw, bosbouw en visserij 180
Vervoer, informatie en communicatie 1.445
Financiele diensten en onroerendgoed 890
Cultuur, recreatie en overige diensten 2.100

Total number of company establishments: 17.985

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Enschede
Period Crimes
jan 2026 744
jul 2025 875
jun 2025 1.010
mei 2025 1.077
mrt 2025 844
mrt 2026 831
nov 2024 839
nov 2025 826
okt 2024 885
okt 2025 900
sep 2024 872
sep 2025 921

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Enschede.

Frequently asked questions about living in Enschede

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Enschede?

Enschede telt in 2026 ongeveer 162.683 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Enschede?

De gemiddelde WOZ-waarde in Enschede is in 2025 circa € 301.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Enschede?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Enschede ligt rond € 29.800 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Enschede?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 10.530 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Enschede?

In Enschede komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 29.859 woningen.

Meer houses in Enschede

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.