Jump to content
Logo of Lassoo Makelaars & Taxateurs

Schoolstraat 3

6223BD Maastricht • Limburg

Available

€ 315.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 8.150

2% transfer tax (€ 6.300) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 323.150

Purchase price /m²: € 1.721

Photo Gallery

Description

Welkom bij de Schoolstraat 3 en 3A te Borgharen/Maastricht In de gezellige en karakteristieke wijk Borgharen ligt deze verrassend ruime woning aan de Schoolstraat. Het object bestaat uit twee notarieel gesplitste appartementsrechten en wordt in zijn geheel aangeboden. Dankzij de praktische indeling en de royale woonoppervlakte is deze woning uitermate geschikt als kangoeroewoning, voor dubbele bewoning of voor wie wonen en werken wil combineren. De woning beschikt over een totaal woonoppervlak van circa 183 m² en is gelegen op een perceel van 218 m². Het pand dient verder gemoderniseerd en afgewerkt te worden naar hedendaagse maatstaven, maar biedt daarmee juist een uitstekende kans om het geheel volledig naar eigen smaak en wensen vorm te geven. De aanwezige ruimtes, de praktische indeling en de veelzijdige gebruiksmogelijkheden vormen hiervoor een uitstekende basis. Leuk om te weten: • Bouwjaar: 1920 (conform BAG); • Woonoppervlakte ca. 183 m² (NEN 2580 meetrapport aanwezig); • Perceel 218 m² (conform kadaster); • Twee notarieel gesplitste appartementsrechten; • Geschikt als kangoeroewoning of voor dubbele bewoning; • Volop mogelijkheden voor modernisering en verdere afwerking. INDELING APPARTEMENT I Begane grond: Via de entree/hal met meterkast bereikt u de trapopgang naar de eerste verdieping. Op de begane grond bevindt zich tevens de garage met praktische trapkast, ideaal voor extra bergruimte. Vanuit de garage is er toegang tot de gezamenlijke serre c.q. fietsenberging. Daarnaast is de onderhoudsvriendelijke achtertuin rechtstreeks bereikbaar. Eerste verdieping: De overloop biedt toegang tot alle vertrekken. Hier bevinden zich een moderne toiletruimte met hangcloset en een badkamer voorzien van douche en wastafel. De lichte woonkamer met open keuken vormt het hart van het appartement. De keuken is uitgerust met diverse inbouwapparatuur en biedt voldoende werk- en bergruimte. Aan de achterzijde is de slaapkamer gelegen, die geniet van een rustige ligging. Verder bereikt u via de overloop een multifunctionele ruimte met wasmachine-aansluiting, welke uitstekend geschikt is als hobbyruimte, berging of thuiswerkplek. INDELING APPARTEMENT II Begane grond: Via de entree/hal met meterkast bereikt u de trapopgang naar de eerste verdieping. De royale woonkamer biedt volop leefruimte en geniet van een prettige lichtinval. De separate keuken is voorzien van diverse inbouwapparatuur en beschikt over voldoende werk- en kastruimte. Tevens bevindt zich op de begane grond de badkamer, uitgerust met een douche en wastafel. Aansluitend ligt een praktische berging met opstelling van de c.v.-ketel en de wasmachine-aansluiting. Daarachter bevinden zich nog twee separate bergingen, welke eveneens bereikbaar zijn via de achtertuin en ideaal zijn voor extra opslag of hobbydoeleinden. Eerste verdieping: De overloop geeft toegang tot twee slaapkamers van goed formaat. Daarnaast is via een vlizotrap de zolderverdieping bereikbaar. Zolderverdieping: Praktische zolderberging, bereikbaar middels een vlizotrap en geschikt als extra opslagruimte. ACHTERTUIN De achtertuin is volledig beklinkerd en daardoor onderhoudsvriendelijk aangelegd. Dankzij de praktische indeling biedt de tuin voldoende ruimte om een gezellig zitgedeelte te creëren. Tevens zijn de aanwezige bergingen via de tuin bereikbaar. De waarborgsom/bankgarantie is 10% van de koopsom. De koper dient deze, indien de verkoper en koper dit overeenkomen, binnen 2 weken nadat het financieringsvoorbehoud is verlopen bij de desbetreffende notaris te deponeren. Ter bescherming van de belangen van zowel koper als ook verkoper wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat koper en verkoper de koopovereenkomst hebben getekend (schriftelijkheidsvereiste). Indien c.v. ketel en/of warmwatervoorziening een huurtoestel is, dient koper de huurovereenkomst over te nemen. Alle door ons kantoor verstrekte informatie omtrent onroerende zaken, moet beschouwd worden als een uitnodiging om in onderhandeling te treden, en is geheel vrijblijvend! Alle vermelde maten en afmetingen zijn slechts bij benadering. Aan deze beperkte info kunnen geen rechten worden ontleend. Indien in enige documentatie of op enige website informatie staat die niet overeen komt met de werkelijkheid, dan geldt de feitelijke situatie waarin de woning zich bevindt, zoals koper deze tijdens de bezichtiging heeft kunnen waarnemen, en wordt de woning in deze feitelijke situatie/staat verkocht. Een (eventueel) bijgevoegde plattegrond dient uitsluitend als globale indicatie/visualisatie. Hieraan kunnen uitdrukkelijk geen rechten worden ontleend. De makelaar Ray van der Venne nodigt u uit voor een bezichtiging.

Mortgage berekenen

€ 315.000

Cost of copper (estimated): € 8.150

2% transfer tax (€ 6.300) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 323.150

2,78%

Yearly

%

€ 15.750

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 315.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Herenhuis, tussenwoning

Index

Rooms
7 rooms
Bedrooms
5 bedrooms
Bathrooms
2 badkamers en 2 aparte toiletten
Floors
4 woonlagen

Areas and volumes

Living area
183 m²
Content
857 m³
Other enclosed space
57 m²
External storage space
9 m²

Construction and Energy

Year of construction
1920
Construction method
Bestaande bouw
Heating
Cv-ketel
Boiler
Huur
Energy label
G

Outdoor space and parking

Garden
Achtertuin
Salvage
Aangebouwde stenen berging
Garage type
Inpandig
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
12-05-2026

Bathroom facilities

2 douches, wastafel, en toilet

Maps

Postal code map

Postcode map for 6223

Google Maps

Geographical overview Maastricht

Geographic orientation and real estate agent density in Maastricht

Residential and neighborhood statistics in Maastricht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Maastricht. In 2026 were there 126.026 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 313.000.

Residents

126.026

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 313.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.900

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

7.537

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Maastricht
Year Residents
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Annual WOZ value

WOZ value per year in Maastricht
Year Average WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Education level

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Origin of residents (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Construction period of buildings

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

15.755

Label A

13.753

Label B

10.777

Label D

6.853

Label G

6.274

Label E

5.553

Label F

5.314

Label A+

1.868

Label A+++

1.155

Label A++

762

Label A++++

196

Label A+++++

5

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Maastricht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Electricity: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Electricity: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Electricity: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Electricity: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Electricity: 2.970

Business activity in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Total number of company establishments: 14.555

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Maastricht
Period Crimes
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Maastricht.

Frequently asked questions about living in Maastricht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer houses in Maastricht

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.