Jump to content
Logo of Border Estate+

Statensingel 191 B

6211PR Maastricht • Limburg

Available

€ 275.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 7.350

2% transfer tax (€ 5.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 282.350

Purchase price /m²: € 4.044

Photo Gallery

Description

Charmant appartement met karakter en uitzicht op de skyline van Maastricht Aan de statige Statensingel, een van de mooiste lanen van Maastricht, ligt dit sfeervolle appartement verdeeld over twee woonlagen. De woning maakt deel uit van een karakteristiek herenhuis uit circa 1900 en combineert authentieke charme met hedendaags wooncomfort. Met een woonoppervlakte van 68,4 m² (NEN2580), twee slaapkamers en een praktische indeling biedt dit appartement een verrassend ruim en licht woongevoel. Vanuit de woning geniet je bovendien van een prachtig uitzicht over de skyline van Maastricht, met de Lambertuskerk als herkenbare blikvanger. Het appartement wordt gemeubileerd verkocht, waardoor je er direct kunt betrekken. Indeling Derde verdieping Via de gezamenlijke entree bereik je het appartement op de derde verdieping. De hal geeft toegang tot alle vertrekken. De woonkamer is opvallend licht dankzij de grote raampartijen aan de voorzijde en beschikt over een fraaie plafondhoogte van circa 2,64 meter. Authentieke elementen, waaronder de karakteristieke schouw, geven de ruimte extra sfeer en karakter. Hier woon je comfortabel met uitzicht op het groen van de Statensingel. De separate keuken is compact maar praktisch ingericht en voorzien van veel daglicht en uitzicht aan de achterzijde. De ruime slaapkamer beschikt over een vaste kast en biedt voldoende ruimte voor een groot bed en extra kastruimte. De badkamer is modern uitgevoerd met een douche, wastafelmeubel en toilet en heeft een neutrale, tijdloze afwerking. Vierde verdieping Via de interne trap bereik je de sfeervolle zolderverdieping. Deze verrassend ruime kamer kenmerkt zich door de fraaie zichtbare houten balken en het warme karakter van de kapconstructie. De ruimte is uitstekend geschikt als tweede slaapkamer, thuiswerkplek, hobbyruimte of logeerkamer. Daarnaast bevinden zich hier de aansluitingen voor wasmachine en droger. Vanuit het dakraam geniet je van een fenomenaal uitzicht over de skyline van Maastricht. Kelder In de kelder beschikt het appartement over een praktische externe berging van circa 4,5 m², ideaal voor fietsen en extra opslagruimte. Pluspunten - Woonoppervlakte van 68,4 m² (NEN2580) - Verdeling over twee woonlagen - Twee slaapkamers - Veel lichtinval door grote raampartijen - Authentieke details, waaronder een karakteristieke schouw - Sfeervolle zolderkamer met zichtbare houten balken - Externe berging van circa 4,5 m² - Gemeubileerd verkocht - Prachtig uitzicht over Maastricht en de Lambertuskerk - Gelegen aan een brede, groene laan - Op loopafstand van het centrum Kenmerken - Bouwjaar ca. 1900 - Woonoppervlakte 68,4 m² - Externe bergruimte 4,5 m² - Inhoud ca. 260 m³ - Woonlagen 2 (3e en 4e verdieping) - Energielabel G Omgeving De Statensingel is een geliefde, brede en groene laan op korte afstand van het bruisende stadscentrum van Maastricht. Winkels, restaurants, supermarkten, openbaar vervoer en culturele voorzieningen bevinden zich allemaal op loopafstand. Ook uitvalswegen richting Eindhoven, Heerlen en België zijn eenvoudig bereikbaar, waardoor deze locatie ideaal is voor zowel stadsleven als woon-werkverkeer.

Mortgage berekenen

€ 275.000

Cost of copper (estimated): € 7.350

2% transfer tax (€ 5.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 282.350

2,78%

Yearly

%

€ 13.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 275.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Bovenwoning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
68 m²
Content
260 m³
External storage space
5 m²

Construction and Energy

Year of construction
1900
Construction method
Bestaande bouw
Energy label
G

Land Registry and VvE

Registered VvE KvK
No
VvE annual meeting
No
VvE periodic contribution
No
VvE reserve fund present
No
VvE maintenance plan
No
VvE opstalverzekering
No

Planning

Available since
12-05-2026

Bathroom facilities

Douche, toilet, en wastafel

Maps

Postal code map

Postcode map for 6211

Google Maps

Geographical overview Maastricht

Geographic orientation and real estate agent density in Maastricht

Residential and neighborhood statistics in Maastricht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Maastricht. In 2026 were there 126.026 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 313.000.

Residents

126.026

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 313.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.900

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

7.537

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Maastricht
Year Residents
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Annual WOZ value

WOZ value per year in Maastricht
Year Average WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Education level

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Origin of residents (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Construction period of buildings

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

15.755

Label A

13.753

Label B

10.777

Label D

6.853

Label G

6.274

Label E

5.553

Label F

5.314

Label A+

1.868

Label A+++

1.155

Label A++

762

Label A++++

196

Label A+++++

5

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Maastricht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Electricity: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Electricity: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Electricity: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Electricity: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Electricity: 2.970

Business activity in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Total number of company establishments: 14.555

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Maastricht
Period Crimes
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Maastricht.

Frequently asked questions about living in Maastricht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer houses in Maastricht

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.