Jump to content
Logo of Tijs & Cyril Makelaardij

Secretaris Wijnandsstraat 38

6226GB Maastricht • Limburg

Available

€ 579.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 13.430

2% transfer tax (€ 11.580) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 592.430

Purchase price /m²: € 4.196

Photo Gallery

Description

DEZE WONING WORDT U AANGEBODEN DOOR TIJS & CYRIL MAKELAARDIJ: Fantastisch en smaakvol verbouwde jaren ’30 woning met maar liefst vijf slaapkamers en een diepe, zonnige tuin, gelegen op een prachtige locatie in Scharn. Deze instapklare woning verrast direct door de perfecte combinatie van sfeer, ruimte en wooncomfort. Wat aan de voorzijde niet zichtbaar is, is de fraaie aangebouwde serre met dubbele deuren naar de diepe achtertuin. De zonnige tuin biedt volop groen, beschikt over twee terrassen en heeft bovendien een praktische achterom. Een bijzonder detail van de woning zijn de twee stijlvolle zinken dakkapellen aan zowel de voor- als achterzijde, die zorgen voor extra ruimte en lichtinval en perfect passen bij het karakter van de woning. Het souterrain, dat tevens toegankelijk is vanuit de tuin, biedt volop ruimte voor opslag en hobby’s en bevindt zich onder de volledige woning, met uitzondering van de aanbouw. Een karaktervolle woning met royale leefruimte, een warme sfeer en volop mogelijkheden. Typering: De woning is gelegen op een centrale en geliefde locatie in Scharn, op korte afstand van De Groene Loper, het Céramique en Wyck. Diverse voorzieningen bevinden zich op loopafstand, waaronder supermarkten, basisscholen en busverbindingen. Het treinstation is binnen enkele minuten per fiets bereikbaar en ook de uitvalswegen en snelwegen zijn snel en eenvoudig te bereiken. Indeling: Souterrain: Het souterrain is zowel vanuit de hal als vanuit de tuin bereikbaar en bestaat uit maar liefst drie praktische ruimtes met een hoogte van circa 1,92 meter. Kelder I (circa 3,78 x 1,84 m) biedt toegang tot de trap naar de begane grond. Vanuit kelder II (circa 3,77 x 2,36/1,84 m) bereikt u direct de tuin. Kelder III (circa 7,59 x 3,59/3,11 m), gelegen onder de woonkamer, is de grootste ruimte en uitstekend geschikt als berging, hobbyruimte of atelier. Begane grond: De entree en ontvangsthal (circa 4,90 x 1,97 m) maken direct een stijlvolle en sfeervolle indruk. De originele authentieke trap naar de eerste verdieping springt hierbij direct in het oog.. Vanuit de hal is tevens de toiletruimte bereikbaar. De hardstenen vloer geeft de hal een luxe en stijlvolle uitstraling. In de woonkamer (circa 7,72 x 3,66) ligt een mooie pvc-vloer die naadloos doorloopt in de naastgelegen keuken. Lichte kleuren bepalen de sfeer in de woonkamer, waar de glas-in lood bovenramen bij de erker zijn behouden. Aan de voorzijde is het zitgedeelte en aan de achterzijde, naast de keuken, is ruimte voor een grote eettafel. De halfopen keuken (circa 3,86 x 2,39) heeft een subtiele uitbouw aan de achterzijde, met mooi uitzicht op de tuin en een fraaie lichtinval. De dubbele wandopstelling, uitgevoerd in blauw en houttinten, geeft de keuken een stijlvolle uitstraling. De aanrechtbladen en achterwand zijn van graniet en het merendeel van de apparatuur is ingebouwd: een gaskookplaat, afzuigkap, combimagnetron en een vaatwasser. Vanuit de keuken en woonkamer is de serre (circa 3,72 x 3,13) te bereiken, met een lichtstraat en dubbele deuren naar de tuin. Dankzij de gietvloer met vloerverwarming is dit een comfortabele multifunctionele ruimte, ideaal als zithoek, speelruimte of werkplek. De diepe achtertuin op het noorden biedt een fijne combinatie van zon en schaduw. Veel groen en hoge bomen aan de achterzijde zorgen voor rust en privacy. Het loungeterras is een heerlijke plek om van de zon te genieten, terwijl het eerste terras uitnodigt tot gezellig buiten eten. Zoals eerder benoemd beschikt de tuin over een praktische achterom. Eerste verdieping: Via de prachtige trap bereikt u de eerste verdieping en de overloop. Hier ligt, net als op vrijwel de gehele verdieping, een smaakvolle laminaatvloer. Aan de voorzijde bevindt zich slaapkamer I (circa 3,63 x 3,58 m), momenteel ingericht als kinderkamer. Aan de achterzijde ligt slaapkamer II (circa 3,63/3,10 x 3,95 m), een master bedroom met een rustige uitstraling. Aangrenzend bevindt zich slaapkamer III (circa 2,64 x 2,48 m), momenteel ingericht als stijlvolle walk-in-closet. De dubbele kastenwand voor kleding en schoenen blijft hierbij achter. De badkamer (circa 2,16 x 1,97 m) is uitgevoerd in een combinatie van patroonbehang, houten panelen en tegelwerk. De ruimte beschikt over een ligbad-/douchecombinatie, een toilet en een badmeubel met wastafel. Daarnaast zorgt de hoge kast boven het toilet voor extra praktische bergruimte. Tweede verdieping: De trap leidt verder naar de tweede verdieping, waar dezelfde laminaatvloer is doorgelegd als op de eerste verdieping. Hier bevinden zich nog twee slaapkamers, beide voorzien van een dakkapel. Slaapkamer IV (circa 3,42/2,50 x 3,69 m) aan de voorzijde is momenteel ingericht als thuiskantoor, terwijl slaapkamer V (circa 4,15/3,23 x 3,19 m) aan de achterzijde dienstdoet als logeerkamer. Beide kamers zijn bereikbaar via een volledig afgewerkte royale overloop met handige vliering. Hier is tevens ruimte voor de wasmachine en droger. Aan de achterzijde bevindt zich een meubel met wastafel en in de naastgelegen berging is de HR-ketel geplaatst (AWB, 2008, eigendom). Algemeen: Bouwjaar: 1938 Gebruiksoppervlakte wonen: circa 138 m2, inhoud circa 582 m3 Houten kozijnen met dubbel glas (HR++ en HR+) Verwarming en warm water via een HR-ketel (AWB, 2008, eigendom) Vloerverwarming in de serre Diepe, zonnige tuin met de mogelijkheid voor een berging en achterom Vijf slaapkamers, waarvan twee met een dakkapel Asbest: Nee Olietank: Nee Energielabel: D Aanvaarding: in onderling overleg In de Gemeente Maastricht geldt vanaf 1 oktober 2022 een Huisvestingsverordening - opkoopbescherming voor woningen (dit kan bij deze woning van toepassing zijn). Ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper, wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat koper en verkoper de koopovereenkomst hebben getekend (“schriftelijkheidsvereiste”). Indien er in de woning huurtoestellen aanwezig zijn zoals CV-ketel, boiler, zonnepanelen, mechanische ventilatie etc. dan dienen deze door de koper te worden overgenomen. De termijn die wordt opgenomen voor eventuele (overeengekomen) ontbindende voorwaarden (bv. Financiering) is in de regel 4 tot 6 weken na het sluiten van de mondelinge wilsovereenkomst. De waarborgsom/bankgarantie is 10% van de koopsom. De koper dient deze 3 dagen ná het vervallen van de ontbindende voorwaarden bij de desbetreffende notaris te deponeren. Koper is te allen tijde gerechtigd voor eigen rekening een bouwkundige keuring te (laten) verrichten dan wel andere adviseurs te raadplegen teneinde een goed inzicht te verkrijgen over de staat van onderhoud. Deze informatie is door ons, Tijs & Cyril Makelaardij met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuist of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief. Van toepassing zijn de NVM voorwaarden.

Mortgage berekenen

€ 579.000

Cost of copper (estimated): € 13.430

2% transfer tax (€ 11.580) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 592.430

3,04%

Yearly

%

€ 28.950

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 579.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, tussenwoning

Index

Rooms
6 rooms
Bedrooms
5 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
3 woonlagen en een kelder

Areas and volumes

Living area
138 m²
Land area
181 m²
Content
581 m³
Other enclosed space
43 m²
Building bound outdoor space
1 m²
Backyard area
67 m²

Construction and Energy

Year of construction
1938
Construction method
Bestaande bouw
Heating
Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Boiler
AWB (gas gestookt combiketel uit 2008, eigendom)
Energy label
D

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
Gelegen op het noorden bereikbaar via achterom
Parking
Parkeervergunningen

Planning

Available since
12-05-2026

Bathroom facilities

Douche, ligbad, toilet, en wastafel

Maps

Postal code map

Postcode map for 6226

Google Maps

Geographical overview Maastricht

Geographic orientation and real estate agent density in Maastricht

Residential and neighborhood statistics in Maastricht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Maastricht. In 2026 were there 126.026 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 313.000.

Residents

126.026

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 313.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.900

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

7.537

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Maastricht
Year Residents
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Annual WOZ value

WOZ value per year in Maastricht
Year Average WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Education level

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Origin of residents (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Construction period of buildings

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

15.755

Label A

13.753

Label B

10.777

Label D

6.853

Label G

6.274

Label E

5.553

Label F

5.314

Label A+

1.868

Label A+++

1.155

Label A++

762

Label A++++

196

Label A+++++

5

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Maastricht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Electricity: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Electricity: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Electricity: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Electricity: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Electricity: 2.970

Business activity in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Total number of company establishments: 14.555

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Maastricht
Period Crimes
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Maastricht.

Frequently asked questions about living in Maastricht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer houses in Maastricht

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.