Jump to content
Logo of PEEK&POMPE MAKELAARS

Burgemeester Smitsstraat 20

3523KL Utrecht • Utrecht

€ 475.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 11.350

2% transfer tax (€ 9.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 486.350

Purchase price /m²: € 6.012

Photo Gallery

Description

CHARMANTE 3-KAMER BENEDENWONING CA. 79M2 MET DAKTERRAS EN OPEN LEEFKEUKEN IN DE GEWILDE WIJK HOOGRAVEN. Ben je op zoek naar een instapklaar appartement dat direct voelt als thuiskomen? Dit fantastisch afgewerkte en volledig gemoderniseerde 3-kamerappartement van ca. 79 m² biedt alles wat je nodig hebt. Denk aan een lichte en ruime woonkamer met open leefkeuken, een verrassend souterrain met extra slaapkamer, een modern afgewerkte badkamer én een royaal dakterras waar je volop kunt genieten van de zon en het uitzicht. Met energielabel A, uitstekende isolatie en een hoog afwerkingsniveau combineert deze woning comfort met duurzaamheid. Dankzij de speelse indeling, de stijlvolle keuken en de doordachte details is dit echt een uniek object in de wijk. Daarbij woon je in een sfeervolle jaren ’30-straat, op steenworp afstand van alle voorzieningen: gezellige horeca, winkels, scholen, station Vaartsche Rijn én het bruisende stadscentrum van Utrecht. Hier heb je alles bij de hand en geniet je van zorgeloos wonen op een van de meest gewilde plekken van de stad. DUURZAAMHEID & ENERGIELABEL Voorzien van energielabel A geldig tot 2033. De woning is volledig geïsoleerd. DE OMGEVING De Burgemeester Smitstraat is een gezellige zijstraat van de geliefde en kenmerkende Julianaweg in Hoograven. Mede door de diverse speelweiden en dagelijkse voorzieningen is dit een van de meest gewilde buurten aan de zuidwestkant van Utrecht. De straat kenmerkt zich verder door de typische jaren ’30-gevels met erkers. In de buurt zijn station Vaartsche Rijn, diverse winkels, supermarkten, restaurants, scholen en kinderopvang gevestigd. Het bruisende Rotsoord, het Ledig Erf, het Utrechtse stadscentrum en het Centraal Station zijn op korte fietsafstand gelegen. Tevens goed gesitueerd ten opzichte van uitvalswegen. Check de voorzieningen in de buurt op onze website en bereken de reistijd! INDELING & VOORZIENINGEN Indeling Bij binnenkomst kom je in de entree met garderoberuimte, meterkast en toegang tot de woonkamer. De woonkamer is erg licht en ruim opgezet. Vanuit de woonkamer heb je zicht op de eetkamer en de open leefkeuken, die door een speels hoogteverschil net iets hoger ligt. De keuken is uitgerust met diverse inbouwapparatuur, waaronder een inductiekookplaat, afzuigkap, koelkast met vriesvak, combi-oven en vaatwasser. Het moderne ontwerp met hoogglans witte fronten, metalen grepen en een donker kunststof werkblad in steenlook zorgt voor een stijlvolle uitstraling. Een bijzonder detail is de glazen plaat in de keuken, die niet alleen een modern accent vormt, maar ook zorgt voor daglicht in de slaapkamer in het souterrain. De keuken zelf heeft een groot raam, waardoor er een fijne lichtinval is. In de keuken bevindt zich de trap naar de slaapkamer in het souterrain. Deze ruimte is voorzien van verse luchttoevoer en biedt voldoende plek voor een tweepersoonsbed en een garderobekast. Daarnaast is er een ruime, afgesloten trapkast/berging aanwezig voor al je spullen. Via de keuken bereik je het royale dakterras. Deze zonnige buitenruimte met kunststof vlonder-planken biedt veel privacy en een mooi uitzicht over de omgeving – een heerlijke plek om te ontspannen en te borrelen met vrienden en familie. Via de woonkamer kom je in de hal met toegang tot de overige ruimtes: een tweede slaapkamer, de badkamer en het toilet. Hier bevindt zich ook een vaste kast met de opstelling van de cv-installatie. De slaapkamer aan de voorzijde is praktisch ingedeeld en biedt voldoende ruimte voor een tweepersoonsbed en een garderobekast. De badkamer is modern uitgevoerd met een inloop-regendouche, dubbele wastafel, designradiator en aansluiting voor de wasmachine. Tevens is er een separaat toilet. KENMERKEN & BIJZONDERHEDEN • Woonoppervlak ca.: 79 m² • Aantal kamers: 3 (waarvan 2 slaapkamers); • Bouwjaar: 1936; • Warm water en verwarming middels Cv-ketel (2022; • Energielabel A geldig tot 2033; • Goed gesitueerd ten opzichte van uitvalswegen en op korte afstand van het centrum en centraal station; • Goed gesitueerd ten opzichte van het openbaar vervoer (station Vaartsche Rijn & Utrecht Centraal); • Fraai aangelegde dakterras gelegen op het zuiden, waardoor er altijd een plek in de zon én schaduw te vinden is; • Betaald parkeren of met vergunning op de openbare weg; • VvE is actief, de servicekosten bedragen thans €106,- per maand; • Oplevering in overleg.

Mortgage berekenen

€ 475.000

Cost of copper (estimated): € 11.350

2% transfer tax (€ 9.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 486.350

3,04%

Yearly

%

€ 23.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 475.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
appartement, benedenwoning

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen
Located on
Begane grond

Areas and volumes

Living area
79 m²
Content
276 m³
Building bound outdoor space
21 m²

Construction and Energy

Year of construction
1936
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Plat dak
Insulation
Muurisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remeha (gas gestookt uit 2022, eigendom)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Garden
Zonneterras
Garden location
gelegen op het zuiden
Parking
Betaald parkeren, openbaar parkeren en parkeervergunningen

Planning

Available since
06-10-2025
Sale date
23-02-2026

Bathroom facilities

Inloopdouche, wastafel, en wastafelmeubel

Additional features

  • Mechanische ventilatie
  • natuurlijke ventilatie
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 3523

Google Maps

View Utrecht on the map

Explore Utrecht and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Utrecht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Utrecht. In 2025 were there 325.510 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 474.416.

Residents

325.510

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 474.416

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 38.255

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

25.985

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Utrecht
Year Residents
2021 308.685
2022 310.610
2023 316.460
2024 323.020
2025 325.510

Annual WOZ value

WOZ value per year in Utrecht
Year Average WOZ
2021 EUR 349.277
2022 EUR 381.193
2023 EUR 442.579
2024 EUR 435.454
2025 EUR 474.416

Composition of residents

Age build-up

65+: 34.935 0-15: 47.675 15-25: 50.910 25-45: 126.675 45-65: 65.345

Education level

Hoger

148.860

Praktisch

45.840

Middelbaar

67.680

Origin of residents (2025)

Europa

37.515

Nederland

186.915

Buiten Europa

101.045

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 9.446
Appartementen 108.137
Tussenwoningen 42.981
Vrijstaande woningen 1.447
Twee-onder-één-kap woningen 1.459

Construction period of buildings

Voor 1700 1.395
1700 tot 1900 4.901
1900 tot 1925 14.863
1925 tot 1950 14.280
1950 tot 1970 10.893
1970 tot 1980 3.310
1980 tot 1990 4.560
1990 tot 2000 4.670
2000 tot 2010 7.747
2010 tot 2020 5.731
2020 en later 2.458

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

47.799

Label C

25.699

Label B

17.523

Label D

13.066

Label F

12.655

Label G

11.728

Label E

11.306

Label A+

9.677

Label A++

5.013

Label A+++

4.232

Label A++++

725

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Utrecht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 664 2.253
2021 740 2.328
2022 572 2.170
2023 484 2.028
2024 468 2.042

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 791 • Electricity: 2.601

Huurwoning

Gas: 421 • Electricity: 1.821

Koopwoning

Gas: 587 • Electricity: 2.316

Appartement

Gas: 368 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 700 • Electricity: 2.361

Vrijstaande woning

Gas: 1.325 • Electricity: 3.953

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 898 • Electricity: 3.142

Business activity in Utrecht (2025)

Handel en HORECA 7.105
Nijverheid en energie 3.650
Zakelijke dienstverlening 17.065
Overheid, onderwijs en zorg 11.615
Landbouw, bosbouw en visserij 45
Vervoer, informatie en communicatie 6.690
Financiele diensten en onroerendgoed 1.850
Cultuur, recreatie en overige diensten 7.705

Total number of company establishments: 55.750

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Utrecht
Period Crimes
jan 2025 1.938
jan 2026 2.042
jul 2025 2.284
jun 2025 2.296
mei 2025 2.085
mrt 2025 2.095
nov 2024 2.183
nov 2025 2.313
okt 2024 2.124
okt 2025 2.340
sep 2024 1.881
sep 2025 2.221

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Utrecht.

Frequently asked questions about living in Utrecht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Utrecht?

Utrecht telt in 2025 ongeveer 325.510 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht is in 2025 circa € 474.416.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht ligt rond € 38.255 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Utrecht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 25.985 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Utrecht?

In Utrecht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 108.137 woningen.

Meer houses in Utrecht

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.