Jump to content
Logo of PEEK&POMPE MAKELAARS

Julianaweg 283

3523XB Utrecht • Utrecht

€ 550.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 12.850

2% transfer tax (€ 11.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 562.850

Purchase price /m²: € 6.043

Photo Gallery

Description

CHARMANTE TUSSENWONING (CA. 91 M2) MET 4 KAMERS EN VEEL UITBREIDINGSMOGELIJKHEDEN GELEGEN OP EEN TOPLOCATIE AAN DE GELIEFDE JULIANAWEG OP FIETSAFSTAND VAN HET CENTRUM Deze fantastisch gelegen tussenwoning met potentie bevindt zich op het mooiste stukje van de, toch al zo geliefde, Julianaweg. Aan deze zijde heb je naast de bijzonder ruime achtertuin (bijna 14 meter diep) ook de ideale zonligging. Daarnaast biedt deze riante tuin de optimale mogelijkheden om uit te bouwen en alsnog voldoende tuin over te houden waar je bij een eengezinswoning naar zoekt. De woning is in de afgelopen jaren netjes bewoond geweest, maar het is duidelijk dat de woning modernisatie verdient. Aan de potentie hoeft het in ieder geval niet te liggen. Naast de mogelijkheid om de woning op de begane grond uit te bouwen is er ook nog een optie om, al dan niet op termijn, de tweede etage te optimaliseren. Vergelijkbare woningen in de straat hebben hiermee een woonoppervlakte behaald tussen de 115 en 125 m2. De woning heeft een charmant en sfeervol aangezicht. De Julianaweg kenmerkt zich door de typische jaren '30 elementen zoals de erkers en fraaie overstekken. Momenteel omvat de woning een ruime woonkamer met open keuken met toegang tot de riante achtertuin. De achtertuin is voorzien van een stenen berging die over de gehele breedte strekt en toegang geeft tot het achtergelegen voetpad dat alleen voor omwonende toegankelijk is. Op de eerste verdieping zijn twee slaapkamers aanwezig, dit waren voorheen drie kamers. De badkamer is eenvoudig maar verzorgd. Met een vaste trap is de zolderverdieping bereikbaar die is voorzien van een dakraam. DUURZAAMHEID & ENERGIELABEL De woning heeft energielabel F, dat geldig is tot december 2035. Voor de verduurzaming zijn er een groot aantal mogelijkheden waar ook mogelijke subsidies voor beschikbaar zijn. DE OMGEVING De Julianaweg in Utrecht Hoograven is geliefd vanwege de ruime groenstrook met speelplekken en de gunstige ligging in het zuidwesten van Utrecht. De omgeving biedt gemakkelijke toegang tot station Vaartsche Rijn, diverse winkels, supermarkten en eetgelegenheden. De recente ontwikkelingen hebben geleid tot een toename van voorzieningen, waaronder restaurant Op Zuid, prachtig gelegen aan het water. Het levendige Rotsoord, het Ledig Erf, het centrum van Utrecht en het centraal station zijn gemakkelijk met de fiets te bereiken. Bovendien is de locatie gunstig gelegen ten opzichte van belangrijke uitvalswegen. Parkeren kan betaald of met een vergunning op de openbare weg. INDELING & VOORZIENINGEN Begane grond: Je betreedt de woning via de entree met authentieke details, waarna je in de hal komt. Deze hal biedt toegang tot de woonkamer, het toilet en de trapopgang. De woonkamer is ingedeeld in een zithoek met gashaard, een eethoek en open keuken. De zithoek bevindt zich aan de voorzijde en profiteert van een prettige lichtinval dankzij de grote ramen. Doorlopend kom je langs de gezellige haard in de eetkamer. De aansluitende half open keuken creëert een betrokken gevoel en, ideaal voor gezelligheid, verbindt de kook- en eetruimtes op een natuurlijke manier. De keuken is uitgerust met opbergkasten, een licht werkblad en een 4-pits kookfornuis. Er is een grote hoeveelheid kastruimte. Via de deur in de keuken is de tuin bereikbaar. De tuin ligt voor het overgrote deel op het westen, waardoor er gedurende bijna de hele dag zon te vinden is. De tuin is grotendeels betegeld en beschikt over een praktische berging. Eerste verdieping: De overloop biedt toegang tot de twee slaapkamers (voorheen drie) en de badkamer. De grootste slaapkamer heeft een inloopkast en is gelegen aan de achterzijde van de woning. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich de andere slaapkamer. Naast deze kamer bevindt zich de badkamer, welke is uitgerust met een ligbad, douche en wastafelmeubel met spiegel. Tweede verdieping: Voor de tweede verdieping zijn er meerdere indelingsvarianten denkbaar, waaronder het creëren van een extra (slaap)kamer of voorzolder. KENMERKEN & BIJZONDERHEDEN • Woonoppervlak ca.: 91 m²; • Perceeloppervlak ca.: 140 m² (eigen grond); • Aantal kamers: 4 (waarvan 3 slaapkamers); • Bouwjaar: 1919; • Warm water en verwarming middels gashaard; • Energielabel F; • Goed gesitueerd ten opzichte van het openbaar vervoer (station Vaartsche Rijn & Utrecht Centraal); • Achtertuin op het (overgrote deel) westen waardoor er altijd een plek in de zon te vinden is (achtertuin voorzien van achterom en berging); • Betaald parkeren of met vergunning op de openbare weg; • Niet zelfbewoningsclausule, ouderdomsclausule ("as is, where is") en asbestclausule maken onderdeel uit van de koopovereenkomst; • Geen vragenlijst en lijst van zaken aanwezig; • Oplevering in overleg. Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 550.000

Cost of copper (estimated): € 12.850

2% transfer tax (€ 11.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 562.850

3,04%

Yearly

%

€ 27.500

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 550.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, tussenwoning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
91 m²
Land area
140 m²
Content
316 m³
External storage space
13 m²
Backyard area
70 m²

Construction and Energy

Year of construction
1919
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Heating
Gashaard
Energy label
F

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Garden
Achtertuin
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Betaald parkeren en parkeervergunningen

Planning

Available since
08-01-2026
Sale date
08-03-2026

Bathroom facilities

Douche, ligbad, en wastafelmeubel

Additional features

  • Natuurlijke ventilatie en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 3523

Google Maps

View Utrecht on the map

Explore Utrecht and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Utrecht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Utrecht. In 2025 were there 325.510 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 474.416.

Residents

325.510

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 474.416

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 38.255

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

25.985

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Utrecht
Year Residents
2021 308.685
2022 310.610
2023 316.460
2024 323.020
2025 325.510

Annual WOZ value

WOZ value per year in Utrecht
Year Average WOZ
2021 EUR 349.277
2022 EUR 381.193
2023 EUR 442.579
2024 EUR 435.454
2025 EUR 474.416

Composition of residents

Age build-up

65+: 34.935 0-15: 47.675 15-25: 50.910 25-45: 126.675 45-65: 65.345

Education level

Hoger

148.860

Praktisch

45.840

Middelbaar

67.680

Origin of residents (2025)

Europa

37.515

Nederland

186.915

Buiten Europa

101.045

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 9.446
Appartementen 108.137
Tussenwoningen 42.981
Vrijstaande woningen 1.447
Twee-onder-één-kap woningen 1.459

Construction period of buildings

Voor 1700 1.395
1700 tot 1900 4.901
1900 tot 1925 14.863
1925 tot 1950 14.280
1950 tot 1970 10.893
1970 tot 1980 3.310
1980 tot 1990 4.560
1990 tot 2000 4.670
2000 tot 2010 7.747
2010 tot 2020 5.731
2020 en later 2.458

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

47.799

Label C

25.699

Label B

17.523

Label D

13.066

Label F

12.655

Label G

11.728

Label E

11.306

Label A+

9.677

Label A++

5.013

Label A+++

4.232

Label A++++

725

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Utrecht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 664 2.253
2021 740 2.328
2022 572 2.170
2023 484 2.028
2024 468 2.042

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 791 • Electricity: 2.601

Huurwoning

Gas: 421 • Electricity: 1.821

Koopwoning

Gas: 587 • Electricity: 2.316

Appartement

Gas: 368 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 700 • Electricity: 2.361

Vrijstaande woning

Gas: 1.325 • Electricity: 3.953

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 898 • Electricity: 3.142

Business activity in Utrecht (2025)

Handel en HORECA 7.105
Nijverheid en energie 3.650
Zakelijke dienstverlening 17.065
Overheid, onderwijs en zorg 11.615
Landbouw, bosbouw en visserij 45
Vervoer, informatie en communicatie 6.690
Financiele diensten en onroerendgoed 1.850
Cultuur, recreatie en overige diensten 7.705

Total number of company establishments: 55.750

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Utrecht
Period Crimes
jan 2025 1.938
jan 2026 2.042
jul 2025 2.284
jun 2025 2.296
mei 2025 2.085
mrt 2025 2.095
nov 2024 2.183
nov 2025 2.313
okt 2024 2.124
okt 2025 2.340
sep 2024 1.881
sep 2025 2.221

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Utrecht.

Frequently asked questions about living in Utrecht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Utrecht?

Utrecht telt in 2025 ongeveer 325.510 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht is in 2025 circa € 474.416.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht ligt rond € 38.255 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Utrecht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 25.985 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Utrecht?

In Utrecht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 108.137 woningen.

Meer houses in Utrecht

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.