Jump to content
Logo of Janssen & Van Dijk Garantiemakelaars

Brouwersgracht 179

3901TK Veenendaal • Utrecht

Sold

€ 374.500 k.k.

Cost of copper (estimated): € 9.340

2% transfer tax (€ 7.490) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 383.840

Purchase price /m²: € 7.201

Photo Gallery

Description

SUPERMODERN EN INSTAPKLAAR 3-KAMER APPARTEMENT AAN DE BROUWERSGRACHT Wonen in stijl, midden in het centrum! Aan de levendige Brouwersgracht, met uitzicht op het water én de stad, vind je dit hoogwaardig afgewerkte 3-KAMER APPARTEMENT, gelegen op de vierde verdieping van het gloednieuwe appartementencomplex Denim (eind 2024 opgeleverd). Hier woon je letterlijk bovenop het bruisende hart van Veenendaal, met winkels, terrasjes, restaurants, het theater, de bibliotheek en zelfs het stadsstrand binnen een paar minuten lopen. Met een luxe afwerking, vloerverwarming én -koeling, energielabel A, Woningborg-garantie, een eigen (fietsen)berging in het souterrain en de mogelijkheid tot het huren van een parkeerplek in de naastgelegen Q-park garage (€ 53,- per maand), biedt dit appartement alle comfort van nu op een toplocatie! Nieuwsgierig? Kom snel kijken en laat je verrassen! Indeling Via de beveiligde, gezamenlijke hoofdentree kom je het appartementencomplex binnen. Hier vind je een modern brievenbussentableau, videofooninstallatie, het trappenhuis én een lift. Op de vierde verdieping ligt dit fantastische appartement met huisnummer 179; klaar om jou te verrassen! Je stapt binnen in een ruime en nette entreehal, die direct toegang geeft tot alle vertrekken: de meterkast, twee slaapkamers, het toilet, de badkamer, een praktische inpandige berging en de lichte woonkamer met open keuken. De twee slaapkamers, van circa 11m² en 6m², zijn compact maar functioneel en lekker licht dankzij de draai-/kiepramen. Ideaal als slaapkamer, thuiskantoor of hobbyruimte! De toiletruimte is stijlvol ingericht met een wandcloset en een fonteintje. De zandkleurige wandtegels in combinatie met de taupekleurige vloertegels geven deze ruimte een rustige, luxe uitstraling. De badkamer sluit qua stijl perfect aan en is net zo smaakvol afgewerkt. Je vindt hier een zwart wastafelmeubel met bijpassende spiegelkast, een wandkast, een handdoekenradiator en een royale inloopdouche met glazen schuifwand; een fijne plek om je dag fris te beginnen of ontspannen af te sluiten. In de inpandige berging tref je de aansluitingen voor de wasmachine en droger, plus de mechanische ventilatie-unit. Superhandig om alles netjes uit het zicht te houden! De woonkamer ligt aan de straatzijde en is heerlijk licht dankzij de plafondhoge ramen. Je kijkt hier leuk uit op de levendige Brouwersgracht, wat deze ruimte extra sfeer geeft. Samen met de open keuken heb je hier ca. 17m² aan comfortabel woonplezier; een fijne plek om te ontspannen, te koken en te genieten van het stadsleven. De L-vormige keuken is stijlvol en modern, met taupekleurige fronten en een grijs gemêleerd kunststof werkblad. Aan alles is gedacht: een vaatwasser, spoelbak met Quooker, inductiekookplaat, afzuigkap, koelkast en combi-oven maken koken hier moeiteloos én plezierig. Of je nu snel iets klaarmaakt of uitgebreid wilt koken voor vrienden: deze keuken is er helemaal klaar voor! Tot slot stap je via de schuifpui zo het ruime balkon op. Dit is deels overdekt, waardoor je hier bijna het hele jaar door comfortabel buiten kunt zitten. Dankzij de ligging op het oosten geniet je in de ochtend en vroege middag van de zon, maar het fijne uitzicht op de levendige Brouwersgracht is er natuurlijk het hele jaar door. Afwerking Het gehele appartement is voorzien van een fraaie visgraat PVC-vloer met vloerverwarming en -koeling. De gladde, gesausde wanden zijn afgewerkt met renovlies en hoge witte plinten. Kenmerken Gebruiksoppervlakte: ca. 52m2 Gebouwgebonden buitenruimte: ca. 7m2 Externe bergruimte: ca. 5m2 Inhoud woning: ca. 171m3 Bouwjaar: ca. 2024 Servicekosten: € 160,05 per maand Oppervlakten Woonkamer/keuken: ca. 17m2 Slaapkamer I: ca. 11m2 Slaapkamer II: ca. 6m2 Badkamer: ca. 5m2 Inpandige berging: ca. 3m2 Balkon: ca. 7m2 Appartementencomplex Het appartement is onderdeel van appartementencomplex Denim, dat in het 4e kwartaal van 2024 is opgeleverd. De naam verwijst naar het textielverleden van Veenendaal; een stukje historie dat op subtiele wijze is verwerkt in het ontwerp. Het complex bestaat uit 38 appartementen en 2 penthouses, en combineert duurzaamheid, comfort en karakter op een unieke locatie. Het appartement is voorzien van een collectieve duurzame luchtwarmtepompinstallatie. Omgeving Dit leuke appartement ligt aan de Brouwersgracht, waar altijd wel iets te zien en/of te beleven is. Je stapt vanuit jouw appartement zo het centrum in voor een dagelijkse boodschap, om te winkelen of voor een bezoek aan het theater of aan een van de vele horecagelegenheden die Veenendaal rijk is. Ontspannen kun je ook in de bibliotheek, in de sportschool of op het stadsstrand, die zich allen letterlijk om de hoek bevinden. Door de centrale ligging zijn er ook goede reismogelijkheden met het openbaar vervoer of met de auto. Treinstation Veenendaal-Centrum en Veenendaal-De Klomp zijn snel bereikbaar, evenals de autosnelwegen A12/A30 en A15.

Mortgage berekenen

€ 374.500

Cost of copper (estimated): € 9.340

2% transfer tax (€ 7.490) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 383.840

2,78%

Yearly

%

€ 18.725

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (15-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 374.500 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
appartement, portiekflat (appartement)

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
5 woonlagen
Located on
4e woonlaag

Areas and volumes

Living area
52 m²
Content
171 m³
Building bound outdoor space
7 m²
External storage space
5 m²

Construction and Energy

Year of construction
2024
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Plat dak
Insulation
Volledig geïsoleerd
Heating
Gehele vloerverwarming
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Salvage
Box
Parking
Betaald parkeren en parkeergarage

Planning

Available since
05-08-2025
Sale date
23-02-2026

Additional features

  • Buitenzonwering
  • mechanische ventilatie
  • en schuifpui

Maps

Postal code map

Postcode map for 3901

Google Maps

Veenendaal on the map

Geographic orientation and real estate agent density in Veenendaal

Residential and neighborhood statistics in Veenendaal

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Veenendaal. In 2026 were there 70.799 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 394.000.

Residents

70.799

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 394.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.400

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

2.223

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Veenendaal
Year Residents
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

Annual WOZ value

WOZ value per year in Veenendaal
Year Average WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Education level

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Origin of residents (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Veenendaal
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 860 • Electricity: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Electricity: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Electricity: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Electricity: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Electricity: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Electricity: 3.160

Business activity in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Total number of company establishments: 9.020

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Veenendaal
Period Crimes
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Veenendaal.

Frequently asked questions about living in Veenendaal

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer houses in Veenendaal

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.