Jump to content
Logo of Makelaarskantoor Paul Schreinemachers BV

Monseigneur Zwijsenstraat 2 C

5914AJ Venlo • Limburg

Sold

€ 775.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 17.350

2% transfer tax (€ 15.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 792.350

Purchase price /m²: € 2.738

Photo Gallery

Description

Wilt u ruim en uniek wonen aan de rand van het centrum, maar toch in een oase van rust dan is dit uw kans! Deze hoekwoning (appartementsrecht) met 2 eigen parkeerplaatsen en privé tuin welke onder architectuur (Design Studio Nu) is verbouwd is gelegen in Stadsklooster Venlo. Het Stadsklooster is in 2017 herontwikkeld tot woningen en appartementen en is een beschermd stadsgezicht. Indeling: Aan de voorzijde van het complex bevindt zicht de centrale entree met de liftinstallatie, brievenbussen en toegang tot de gemeenschappelijk kelderruimte waar men de elektrische fiets kan opladen. Middels een elektrisch afsluitbare schuifpoort bereikt men het binnenterrein waar de parkeerplaatsen zijn gelegen. Deze woning beschikt over 2 eigen parkeerplaatsen welke direct grenzen aan de woning. In de centrale gang waar 2 woningen aan zijn gelegen bevinden zich ook de meterkasten van deze beide woningen. Indeling Woning: Garderobekast. Zwevend toilet met fonteintje. Voorraadkast met waterontharder. Zeer ruime woonkamer met eikenhouten vloer met vloerverwarming, gashaard en 3 keer openslaande tuindeuren welke toegang bieden tot de eigen rustige stadstuin van 80m2 met veel privacy en grote zonwering. De woonkamer is voorzien van zeer ruime vensterbanken waar schuifladen en een Tv-meubel in zijn verwerkt. De woonkamer beschikt over een intercom met display waarmee men de elektrische schuifpoort welke toegang biedt tot het binnenterrein kan bedienen. De woonkamer is afgewerkt met stukwerkwanden en plafonds met inbouwspotjes. De luxe open keuken met kookeiland is afgewerkt met een composiet aanrechtblad en beschikt over inbouwapparatuur zoals: koelkast, diepvries, inductiekookplaat met downdraft, vaatwasser, oven met steamer functie en Quooker. De wandafwerking in de keuken betreft origineel schoonmetselwerk. Middels een zwarte stalen trap is de eerste verdieping te bereiken. Grote overloop met vide en vast bureau waar stroom en internet connectie is aangebracht. 2de zwevend toilet. Op de overloop is een airco gemonteerd welke zowel de 1ste verdieping en begane grond kan koelen. Op de 1ste verdieping zijn 2 slaapkamers gelegen welke beide zijn voorzien van eikenhouten vloer. 1 slaapkamer beschikt over een ruime inloopkast en badkamer ensuite. Deze luxe badkamer is voorzien van ligbad, aparte inloopstortdouche, designradiator, elektrische vloerverwarming, dubbele wastafel met meubel en infraroodsauna (voor 3 personen). Ook de 2de verdieping is te bereiken middels een zwarte stalen trap. Hier bevinden zich nog 3 slaapkamers welke eveneens zijn voorzien van eiken vloeren en muurkasten. 1 van de slaapkamers is thans in gebruik als yoga ruimte. Betegelde bijkeuken/wasruimte met keukenblok, spoelbak en witgoedaansluiting. Technische ruimte met CV-ketel, boiler en mechanische afzuiging. 2de badkamer met inloopdouche, wastafel met meubel en 3de zwevend toilet. Bijzonderheden: bouwjaar 1951. Inhoud ca. 870m3. Woonoppervlakte 280m2. Eigen privétuin van 80m2 en een aandeel in de gemeenschappelijke binnentuin. Woning is voorzien van dak, vloer en spouwmuurisolatie. De gehele woning is voorzien van aluminium kozijnen met HR++ glas (begane grond en een deel van de 1ste verdieping triple glas). De HR Nefit Cv-ketel en boiler dateren uit 2017. De huidige servicekosten bedragen €477,69 per maand (voorheen €222,99). De huidige servicekosten kunnen naar verwachting op korte termijn weer verlaagd worden. De servicekosten zijn eerder door de VvE tijdelijke verhoogd om snel te kunnen voldoen aan de wettelijke plicht voor het reservefonds. De VvE verhuurd delen van het complex aan derden welke jaarlijks een huurstroom van ca. €32.000,- oplevert, met deze inkomsten kunnen vrijwel alle exploitatiekosten van de VvE betaald worden. Aanvaarding in overleg. Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 775.000

Cost of copper (estimated): € 17.350

2% transfer tax (€ 15.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 792.350

3,04%

Yearly

%

€ 38.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (16-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 775.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
appartement, beneden + bovenwoning

Index

Rooms
6 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
2 badkamers en 1 apart toilet
Floors
4 woonlagen en een kelder
Located on
Begane grond

Areas and volumes

Living area
283 m²
Content
1143 m³
Backyard area
110 m²

Construction and Energy

Year of construction
1951
Construction method
Bestaande bouw
Insulation
Dakisolatie, driedubbel glas, gedeeltelijk dubbel glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel en elektrische boiler
Boiler
Nefit HR (2017, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
No
VvE annual meeting
No
VvE periodic contribution
No
VvE reserve fund present
No
VvE maintenance plan
No
VvE opstalverzekering
No

Outdoor space and parking

Garden
Achtertuin
Garden location
gelegen op het zuiden
Parking
Op eigen terrein

Planning

Available since
14-11-2025
Sale date
26-02-2026

Bathroom facilities

Sauna, 2 douches, dubbele wastafel, ligbad, toilet, en wastafel

Additional features

  • Lift en sauna

Maps

Postal code map

Postcode map for 5914

Google Maps

Map of Venlo

Discover where agents are active in Venlo

Residential and neighborhood statistics in Venlo

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Venlo. In 2025 were there 70.045 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 308.186.

Residents

70.045

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 308.186

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 28.855

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

4.868

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Venlo
Year Residents
2021 68.600
2022 68.680
2023 69.440
2024 69.795
2025 70.045

Annual WOZ value

WOZ value per year in Venlo
Year Average WOZ
2021 EUR 221.171
2022 EUR 237.703
2023 EUR 281.775
2024 EUR 283.295
2025 EUR 308.186

Composition of residents

Age build-up

65+: 15.670 0-15: 9.445 15-25: 8.245 25-45: 17.860 45-65: 18.815

Education level

Hoger

14.350

Praktisch

17.080

Middelbaar

21.990

Origin of residents (2025)

Europa

12.615

Nederland

44.545

Buiten Europa

12.885

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 5.002
Appartementen 13.528
Tussenwoningen 11.702
Vrijstaande woningen 2.724
Twee-onder-één-kap woningen 1.790

Construction period of buildings

Voor 1700 23
1700 tot 1900 316
1900 tot 1925 1.575
1925 tot 1950 3.218
1950 tot 1970 6.994
1970 tot 1980 4.507
1980 tot 1990 3.927
1990 tot 2000 2.517
2000 tot 2010 1.563
2010 tot 2020 869
2020 en later 616

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

9.166

Label A

7.392

Label B

6.085

Label D

3.311

Label E

2.910

Label F

2.302

Label G

2.015

Label A+

654

Label A++

427

Label A+++

418

Label A++++

239

Label A+++++

25

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Venlo
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.182 2.774
2021 1.327 2.800
2022 1.036 2.640
2023 868 2.522
2024 845 2.567

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.016 • Electricity: 2.803

Huurwoning

Gas: 741 • Electricity: 2.001

Koopwoning

Gas: 991 • Electricity: 2.962

Appartement

Gas: 618 • Electricity: 1.798

Tussenwoning

Gas: 915 • Electricity: 2.645

Vrijstaande woning

Gas: 1.523 • Electricity: 4.267

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Electricity: 3.229

Business activity in Venlo (2025)

Handel en HORECA 2.025
Nijverheid en energie 1.080
Zakelijke dienstverlening 1.925
Overheid, onderwijs en zorg 1.465
Landbouw, bosbouw en visserij 135
Vervoer, informatie en communicatie 665
Financiele diensten en onroerendgoed 430
Cultuur, recreatie en overige diensten 970

Total number of company establishments: 8.690

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Venlo
Period Crimes
jan 2025 436
jan 2026 396
jul 2025 379
jun 2025 396
mei 2025 404
mrt 2025 415
nov 2024 449
nov 2025 402
okt 2024 403
okt 2025 481
sep 2024 359
sep 2025 375

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Venlo.

Frequently asked questions about living in Venlo

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Venlo?

Venlo telt in 2025 ongeveer 70.045 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Venlo?

De gemiddelde WOZ-waarde in Venlo is in 2025 circa € 308.186.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Venlo?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Venlo ligt rond € 28.855 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Venlo?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 4.868 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Venlo?

In Venlo komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.528 woningen.

Meer houses in Venlo

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.