Jump to content
Logo of Greeven NVM Makelaardij o.g.

Swaluëstraat 45

2042KA Zandvoort • Noord-Holland

Sold

€ 495.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 11.750

2% transfer tax (€ 9.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 506.750

Purchase price /m²: € 6.689

Photo Gallery

Description

Zeer sfeervolle woning in hartje centrum maar toch in alle rust! Deze woning is instapklaar en biedt een perfecte balans tussen centrale ligging en rust. Oorspronkelijk een schelpenschuur, is de woning in 2020/2021 volledig gerenoveerd en tot in de kleinste details afgewerkt. Dankzij de vloerverwarming en de aanwezigheid van zonnepanelen zijn de energiekosten bijzonder laag. Via de gezamenlijke entree kom je in de ruime hal, waar zich zowel de voordeur als de meterkast bevinden. Op de begane grond zijn drie comfortabele slaapkamers en een ruime badkamer te vinden. De lichte woonkamer en moderne keuken (uit 2021) bevinden zich op de eerste verdieping. Deze etage profiteert van veel natuurlijk licht door de grote harmonicadeuren, die toegang geven tot het zonnige terras. De Swaluestraat bevindt zich in het hart van Zandvoort. Vanaf hier wandel je direct de Haltestraat in, waar je een keur aan gezellige winkels, terrasjes en restaurants vindt. Ook het NS-station, het strand en de boulevard liggen op slechts 5 minuten lopen. Kortom een moderne eengezinswoning in hartje centrum die je bezichtiging zeker waard is! BEZICHTIGINGSDAGEN: MAANDAG 14 JULI WOENSDAG 16 JULI BEZICHTIGINGEN KUNNEN WORDEN INGEPLAND VIA GREEVEN MAKELAARDIJ, 023-573 9234. Indeling Begane grond: Gezamenlijke entree, meterkast, eigen voordeur naar ruime hal. Slaapkamer 1 (2.36m x 3.25m) gelegen aan de voorzijde , slaapkamer 2 gelegen aan de achterzijde (4.00m x 2.72m) en slaapkamer 3 (2.82m x 2.80m) heeft een vaste kast opstelling onder de trap met bergruimte en CV-ketelopstelling. Beiden kamers geven via de schuifpui toegang naar de buitenruimte. De moderne badkamer heeft een ruime inloopdouche, wastafelmeubel en de wasmachine- en drogeraansluiting is hier aanwezig. Er is een separaat toilet met fonteintje. Eerste verdieping: Lichte woonkamer met speelse indeling. Aan de voorzijde zijn 2 dakramen geplaatst en via de harmonicadeuren kom je op het ruime terras gelegen op het westen. De moderne open keuken is in 2021 geplaatst en is voorzien van inductiekookplaat, afzuigkap, vaatwasser, combi oven, koelkast en vriezer. Bijzonderheden: - Nieuwbouwwoning uit 2020/2021; - Geheel voorzien van vloerverwarming; - Energielabel A; - Goed geïsoleerd, lage verbruikskosten; - 4 zonnepanelen aanwezig; - Voorzien van 3 slaapkamers; - Moderne keuken met inbouwapparatuur; - Ruim terras op het westen; - Parkeren middels vergunning; - Zeer centrale ligging, gelegen in het centrum maar heerlijk rustig en op loopafstand van NS-station, strand en duinen; - Woonoppervlakte: ca. 74 m²; - Zie de digitale plattegronden voor de indeling. Vraagprijs: € 495.000,= k.k.

Mortgage berekenen

€ 495.000

Cost of copper (estimated): € 11.750

2% transfer tax (€ 9.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 506.750

3,04%

Yearly

%

€ 24.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 495.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
74 m²
Land area
63 m²
Content
292 m³
Building bound outdoor space
11 m²

Construction and Energy

Year of construction
2021
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Dwarskap bedekt met pannen
Insulation
Volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Intergas (gas gestookt combiketel uit 2021, eigendom)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg, in centrum en in woonwijk
Parking
Parkeervergunningen

Planning

Available since
08-07-2025
Sale date
26-02-2026

Additional features

  • Glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 2042

Google Maps

Zandvoort on the map

Geographic orientation and real estate agent density in Zandvoort

Residential and neighborhood statistics in Zandvoort

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Zandvoort. In 2025 were there 16.365 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 447.203.

Residents

16.365

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 447.203

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 36.191

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

1.062

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Zandvoort
Year Residents
2021 16.135
2022 16.065
2023 16.505
2024 16.450
2025 16.365

Annual WOZ value

WOZ value per year in Zandvoort
Year Average WOZ
2021 EUR 361.785
2022 EUR 393.086
2023 EUR 437.155
2024 EUR 430.941
2025 EUR 447.203

Composition of residents

Age build-up

65+: 4.345 0-15: 1.995 15-25: 1.540 25-45: 3.525 45-65: 4.970

Education level

Hoger

3.870

Praktisch

3.710

Middelbaar

4.690

Origin of residents (2025)

Europa

2.095

Nederland

11.850

Buiten Europa

2.435

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 1.165
Appartementen 5.069
Tussenwoningen 2.280
Vrijstaande woningen 514
Twee-onder-één-kap woningen 521

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 91
1900 tot 1925 1.083
1925 tot 1950 887
1950 tot 1970 1.956
1970 tot 1980 397
1980 tot 1990 770
1990 tot 2000 486
2000 tot 2010 166
2010 tot 2020 284
2020 en later 64

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

1.922

Label A

1.579

Label E

1.379

Label D

1.249

Label B

907

Label F

859

Label G

758

Label A+

169

Label A+++

137

Label A++

68

Label A++++

8

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Zandvoort
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.135 2.657
2021 1.296 2.726
2022 1.019 2.536
2023 871 2.379
2024 850 2.394

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.165 • Electricity: 2.975

Huurwoning

Gas: 786 • Electricity: 1.903

Koopwoning

Gas: 905 • Electricity: 2.745

Appartement

Gas: 673 • Electricity: 1.913

Tussenwoning

Gas: 913 • Electricity: 2.591

Vrijstaande woning

Gas: 1.674 • Electricity: 4.242

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.282 • Electricity: 3.209

Business activity in Zandvoort (2025)

Handel en HORECA 600
Nijverheid en energie 410
Zakelijke dienstverlening 760
Overheid, onderwijs en zorg 385
Landbouw, bosbouw en visserij 0
Vervoer, informatie en communicatie 185
Financiele diensten en onroerendgoed 165
Cultuur, recreatie en overige diensten 335

Total number of company establishments: 2.850

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Zandvoort
Period Crimes
jan 2025 51
jan 2026 56
jul 2025 97
jun 2025 110
mei 2025 112
mrt 2025 82
nov 2024 58
nov 2025 64
okt 2024 86
okt 2025 66
sep 2024 104
sep 2025 85

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Zandvoort.

Frequently asked questions about living in Zandvoort

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Zandvoort?

Zandvoort telt in 2025 ongeveer 16.365 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Zandvoort?

De gemiddelde WOZ-waarde in Zandvoort is in 2025 circa € 447.203.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Zandvoort?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Zandvoort ligt rond € 36.191 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Zandvoort?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.062 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Zandvoort?

In Zandvoort komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 5.069 woningen.

Meer houses in Zandvoort

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.