Jump to content
Logo of Bieden & Wonen Alkmaar

Oosterburgstraat 8

1811AJ Alkmaar • Noord-Holland

Available

€ 450.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 10.850

2% transfer tax (€ 9.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 460.850

Purchase price /m²: € 5.769

Photo Gallery

Description

Unieke stadswoning met tuin én dakterras in hartje Alkmaar. Deze sfeervolle, instapklare stadswoning uit 1890 combineert karakter, licht en comfort op een unieke locatie midden in het historische centrum. Midden in het historische centrum van Alkmaar, op een geliefde locatie op steenworp afstand van de gezellige binnenstad, staat deze sfeervolle en verrassend lichte stadswoning uit 1890. Een woning met karakter, charme en een warm thuisgevoel, gecombineerd met het comfort en de praktische indeling die u vandaag de dag zoekt. Extra bijzonder zijn de fijne stadstuin én het ruime dakterras; een zeldzame combinatie op deze centrale plek in de stad. Deze charmante woning ademt sfeer dankzij authentieke details zoals de hoge plafonds en de fraaie houten vloer in de woonkamer. Tegelijkertijd is het wooncomfort helemaal van nu, met een moderne keuken, een prettige indeling en drie volwaardige slaapkamers, waarvan één toegang biedt tot het dakterras. Hier woont u midden in de levendigheid van Alkmaar, terwijl u binnenshuis juist geniet van rust, privacy en een aangename woonomgeving. Met een woonoppervlakte van circa 80 m² is dit een ideale woning voor wie op zoek is naar een karakteristiek huis met buitenruimte in het hart van de stad. Of u nu wilt genieten van een kop koffie in de tuin, de zon wilt meepakken op het dakterras of lopend de binnenstad in wilt voor een terrasje of diner, aan de Oosterburgstraat 8 heeft u alles binnen handbereik. Ligging: De woning is gelegen aan de Oosterburgstraat, midden in het historische hart van Alkmaar. Deze charmante straat kenmerkt zich door haar karakteristieke bebouwing en rustige uitstraling, terwijl alle voorzieningen van de binnenstad letterlijk om de hoek liggen. U wandelt zo naar de grachten, winkels, speciaalzaken, restaurants en terrassen. Ook supermarkten, scholen en het NS-station bevinden zich op korte afstand. Met de fiets bent u bovendien binnen no-time buiten de stad richting natuur, duinen en strand. Wonen aan de Oosterburgstraat betekent wonen op een plek waar historie, sfeer en stads gemak perfect samenkomen. Een bijzonder fijn huis op een toplocatie, met als extra pluspunten de tuin en het dakterras — iets wat u in de binnenstad maar zelden tegenkomt. Indeling Via de hal met kapstok en meterkast betreedt u de woning. Vanuit hier komt u in de sfeervolle woonkamer, die direct opvalt door de prettige lichtinval, de warme uitstraling en de openslaande deuren naar de besloten tuin met veel privacy. De fraaie houten vloer en de charmante details geven deze ruimte volop karakter. Aan de achterzijde bevindt zich de moderne en ruime keuken, uitgevoerd met diverse inbouwapparatuur, waaronder een vaatwasser, combi-oven, afzuigkap en koel-vriescombinatie Vanuit de keuken bereikt u de badkamer met wastafel, douche en toilet. De wasmachine en droger zijn praktisch en netjes weggewerkt in een kast in de keuken. Er is ook een berging aanwezig met achterom, waarin u makkelijk een paar fietsen en tuinmeubels kwijt kunt. Eerste verdieping Ook hier is volop licht dankzij de twee lichtkoepels, één boven de trap en één bovenin de grote slaapkamer. Boven aan de trap komt u op de overloop, die is voorzien van veel handige kastruimte en toegang geeft tot de drie slaapkamers. Deze verdieping is afgewerkt met een nette PVC-vloer, wat zorgt voor een verzorgde en eigentijdse uitstraling. Vanuit één van de slaapkamers heeft u toegang tot het royale dakterras, voorzien van vlonderplanken. Het dak ter plaatse van het dakterras is recent vernieuwd en voorzien van isolatie. Het dakterras is op het westen gelegen, waar u in alle rust kunt genieten van het buitenleven midden in de stad. Bijzonderheden - Karaktervolle stadswoning uit 1890 - Gelegen in het historische centrum van Alkmaar - Woonoppervlakte circa 80 m² - Drie slaapkamers - Beschutte stadstuin met berging en achterom - Ruim dakterras op het westen - Buitenschilderwerk uitgevoerd in februari 2026 - 4 zonnepanelen, geplaatst in 2026 - Energielabel C - Niet-zelfbewoningsclausule wordt opgenomen in de koopovereenkomst - Aanvaarding kan op korte termijn en in overleg