Jump to content
Logo of Elst&co Makelaars

Boerhaavelaan 134

7555BG Hengelo • Overijssel

Sold

€ 400.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 9.850

2% transfer tax (€ 8.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 409.850

Purchase price /m²: € 3.478

Photo Gallery

Description

Aan de Boerhaavelaan 134 in Hengelo staat een charmante twee-onder-een-kapwoning uit 1952 met karakteristieke uitstraling en hedendaags wooncomfort. De woning heeft een woonoppervlakte van circa 115 m², ligt op een ruim perceel van 364 m² met een gevarieerde tuin, terras en ruimte voor twee auto’s op eigen terrein. Het energielabel C en 9 zonnepanelen (2023) geven al een duurzame aanpak, terwijl de binnenruimte zich uitstrekt over een ingedeeld woonhuis met potentie voor modernisering of verduurzaming. Aan de entree bevindt zich een hal met toiletruimte, provisiekelder en toegang tot de woonkamer (licht door grote ramen, houten vloer en gashaard) en de woonkeuken met L-vormige inrichting. Eerste verdieping bevat drie slaapkamers, met één frans balkon, en een badkamer met douche, ligbad, toilet en wastafel. De tweede verdieping biedt toegang tot een bergzolder. Buiten is er een verzorgde voortuin met oprit, terras en achtertuin met bestrating. Specifieke kenmerken zijn de bouwjaar 1952, inhoud van 449 m³ en renovaties aan keuken en badkamer ongeveer twaalf tot dertien jaar geleden. In de koopakte zijn bepalingen zoals schriftelijke overeenkomst, ouderdoms- en asbestclausules, en een bankgarantie (10% koopsom) opgenomen. De aankoop wordt aanbevolen via een NVM

Mortgage berekenen

€ 400.000

Cost of copper (estimated): € 9.850

2% transfer tax (€ 8.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 409.850

2,78%

Yearly

%

€ 20.000

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (17-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 400.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen, een zolder, en een kelder

Areas and volumes

Living area
115 m²
Land area
364 m²
Content
449 m³
Other enclosed space
12 m²
Building bound outdoor space
1 m²
External storage space
13 m²
Backyard area
140 m²

Construction and Energy

Year of construction
1952
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Gedeeltelijk dubbel glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit (gas gestookt combiketel uit 2022, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
Gelegen op het noorden bereikbaar via achterom
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Garage type
Parkeerplaats

Planning

Available since
27-03-2026
Sale date
10-05-2026

Bathroom facilities

Douche, ligbad, toilet, wastafel, en wastafelmeubel

Additional features

  • Natuurlijke ventilatie en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 7555

Google Maps

Map of Hengelo

Explore Hengelo and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Hengelo

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Hengelo.

Residents

-

No data

Average WOZ

-

No data

Average income per person.

EUR 27.100

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

3.895

Total registered

Composition of residents

Education level

Hoog opleidingsniveau

19.530

Laag opleidingsniveau

15.160

Middelbaar opleidingsniveau

27.460

Housing stock and construction periods

Construction period of buildings

2020+ 1.978
<1700 2
1700-1900 403
1900-1925 3.248
1925-1950 5.693
1950-1970 8.845
1970-1980 7.380
1980-1990 5.118
1990-2000 5.776
2000-2010 3.787
2010-2020 2.463

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

11.376

Label A

8.336

Label B

6.524

Label G

4.757

Label E

3.318

Label D

3.052

Label F

2.891

Label A+

424

Label A+++

239

Label A++

155

Label A++++

19

Label A+++++

3

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Hengelo
Period Crimes
jan 2023 284
jul 2022 304
jul 2023 334
jun 2022 299
jun 2023 360
mei 2022 372
mei 2023 292
mrt 2022 337
mrt 2023 291
nov 2022 333
okt 2022 347
sep 2022 377

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Hengelo.

Frequently asked questions about living in Hengelo

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Hengelo?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Hengelo ligt rond € 27.100 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Hengelo?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 3.895 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Meer houses in Hengelo

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.