Jump to content
Logo of Koop Lenstra Makelaars o.z.

Binnenweg 10

3634AH Loenersloot • Utrecht

Sold

€ 439.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 10.630

2% transfer tax (€ 8.780) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 449.630

Purchase price /m²: € 5.628

Photo Gallery

Description

Twee-onder-één-kapwoning met karakter en potentie, centraal tussen Amsterdam en Utrecht! Welkom in het charmante Loenersloot! Deze sfeervolle twee-onder-één-kapwoning uit de jaren '50 combineert rustiek wonen met uitstekende bereikbaarheid. Gelegen op een royaal perceel met ruime tuin, garage en parkeergelegenheid op eigen terrein, vormt deze woning de ideale basis voor wie zijn eigen droomhuis wil realiseren. Waarom dit jouw nieuwe thuis kan zijn: - Gelegen tussen Amsterdam en Utrecht, beide steden binnen ca. 20 minuten bereikbaar! - Ruime tuin, eigen oprit én vrijstaande garage - Eenvoudige inrichting met volop mogelijkheden voor modernisering - Nabij natuurwateren als de Vecht, Vinkeveense en Loosdrechtse Plassen - Historische charme met o.a. Kasteel Loenersloot om de hoek Ligging en bereikbaarheid: Loenersloot biedt een ideale mix van rust en bereikbaarheid. De rivier de Angstel stroomt door het dorp, met directe toegang tot de Vecht, Vinkeveense Plassen en Loosdrechtse Plassen, perfect voor varen, zwemmen en wandelen. Kasteel Loenersloot met zijn openbare kasteeltuin en evenementen vormt een historisch hoogtepunt. Voor dagelijkse voorzieningen zijn Loenen aan de Vecht, Vinkeveen en Abcoude snel bereikbaar. Het dorp heeft een Montessori basisschool en in Baambrugge vindt u de bekende boerderijwinkel Lindenhoff. Dankzij de A2, N201 en nabijgelegen NS-stations zijn Amsterdam, Utrecht en Hilversum binnen ca.20 minuten per auto te bereiken. Indeling: Bij binnenkomst tref je een hal met toilet, praktische kelderkast en vernieuwde groepenkast. De woonkamer met aangrenzende dichte keuken biedt potentie voor een open leefruimte, ideaal voor een moderne indeling (zie ook de digitale animatie). Eerste verdieping: Overloop met vaste kast, drie slaapkamers, een functionele badkamer met douche en wastafel, én dakkapellen aan zowel de voor- als achterzijde. Bergviering: De ruime bergvliering, te bereiken via een vlizotrap, heeft een dakvenster en is perfect te gebruiken als opslagruimte dankzij de stahoogte van ca. 1,83 meter. Tuin: De diepe voortuin met oprit biedt ruimte voor meerdere auto's. De achtertuin beschikt over een stenen berging met elektra, overkapping en praktische stortgootsteen, ideaal voor tuinliefhebbers en klussers! Bijzonderheden: - Energielabel C; - 4 zonnepanelen (juli 2023, JA Solar 405Wp) - Betreft een voormalige huurwoning van Woningstichting Vecht en Omstreken; - Er zijn geen asbesthoudende stoffen in de woning aangetroffen (zie asbest inventarisatierapport); - Garage verkeert in slechte staat; - De verkoop wordt afgehandeld door notariskantoor Westvaer in Utrecht; - Voormalige huurwoning van Woningstichting Vecht en Omstreken; - Er geldt een zelfbewoningsplicht van 3 jaar, deze verplichting zal in het eigendomsbewijs worden opgenomen.

Mortgage berekenen

€ 439.000

Cost of copper (estimated): € 10.630

2% transfer tax (€ 8.780) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 449.630

2,78%

Yearly

%

€ 21.950

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 439.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een vliering

Areas and volumes

Living area
78 m²
Land area
250 m²
Content
299 m³
Other enclosed space
5 m²
External storage space
22 m²
Backyard area
11 m²

Construction and Energy

Year of construction
1952
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie en dubbel glas
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Intergas HRECO 24 (CW3) (gas gestookt combiketel uit 2017, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en buiten bebouwde kom
Garden
Achtertuin, voortuin en zijtuin
Garden location
gelegen op het noordoosten bereikbaar via achterom
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Vrijstaande houten garage
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
25-07-2025
Sale date
24-02-2026

Bathroom facilities

Douche en wastafel

Additional features

  • Buitenzonwering
  • dakraam
  • glasvezelkabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 3634

Google Maps

View Loenersloot on the map

Geographic orientation and real estate agent density in Loenersloot

Residential and neighborhood statistics in Loenersloot

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Loenersloot. In 2025 were there 490 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 541.000.

Residents

490

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 541.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 43.700

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

39

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Loenersloot
Year Residents
2021 485
2022 480
2023 515
2024 505
2025 490

Annual WOZ value

WOZ value per year in Loenersloot
Year Average WOZ
2021 EUR 440.000
2022 EUR 463.000
2023 EUR 524.000
2024 EUR 508.000
2025 EUR 541.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 125 0-15: 65 15-25: 35 25-45: 105 45-65: 155

Education level

Hoger

160

Praktisch

60

Middelbaar

150

Origin of residents (2025)

Europa

35

Nederland

395

Buiten Europa

55

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 38
Appartementen 2
Tussenwoningen 51
Vrijstaande woningen 59
Twee-onder-één-kap woningen 66

Construction period of buildings

Voor 1700 8
1700 tot 1900 22
1900 tot 1925 8
1925 tot 1950 29
1950 tot 1970 144
1970 tot 1980 14
1980 tot 1990 10
1990 tot 2000 3
2000 tot 2010 3
2010 tot 2020 0
2020 en later 0

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label D

54

Label C

49

Label G

39

Label F

24

Label E

18

Label B

15

Label A

10

Label A+

2

Label A++

0

Label A+++

0

Label A++++

0

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Loenersloot
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.840 3.310
2021 2.060 3.310
2022 1.570 3.130
2023 1.360 2.920
2024 1.300 3.100

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.230 • Electricity: 2.500

Huurwoning

Gas: 1.400 • Electricity: 2.800

Koopwoning

Gas: 1.350 • Electricity: 2.940

Appartement

Gas: 750 • Electricity: 1.800

Tussenwoning

Gas: 1.030 • Electricity: 2.250

Vrijstaande woning

Gas: 1.700 • Electricity: 3.960

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.360 • Electricity: 2.730

Business activity in Loenersloot (2025)

Handel en HORECA 10
Nijverheid en energie 15
Zakelijke dienstverlening 40
Overheid, onderwijs en zorg 15
Landbouw, bosbouw en visserij 5
Vervoer, informatie en communicatie 10
Financiele diensten en onroerendgoed 5
Cultuur, recreatie en overige diensten 10

Total number of company establishments: 110

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Loenersloot
Period Crimes
jan 2025 2
jan 2026 3
jul 2025 4
jun 2025 4
mei 2025 2
mrt 2025 5
nov 2024 4
nov 2025 3
okt 2024 1
okt 2025 4
sep 2024 2
sep 2025 3

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Loenersloot.

Frequently asked questions about living in Loenersloot

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Loenersloot?

Loenersloot telt in 2025 ongeveer 490 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Loenersloot?

De gemiddelde WOZ-waarde in Loenersloot is in 2025 circa € 541.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Loenersloot?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Loenersloot ligt rond € 43.700 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Loenersloot?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 39 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Loenersloot?

In Loenersloot komt vooral "Twee-onder-één-kap woningen" veel voor, met ongeveer 66 woningen.

Meer houses in Loenersloot

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.