Jump to content
Logo of Floor Real Estate

Westbroekse Binnenweg 78

3612AK Tienhoven • Utrecht

Sold

€ 550.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 12.850

2% transfer tax (€ 11.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 562.850

Purchase price /m²: € 5.612

Photo Gallery

Description

Wonen aan de Westbroekse Binnenweg 78 in Tienhoven betekent wonen op een plek waar sfeer, rust en karakter perfect samenkomen. Een verrassend ruime woning met drie slaapkamers, een luxe badkamer op de begane grond en een diepe, groenrijke tuin die voelt als een privé-oase. Wat deze plek écht bijzonder maakt, is het unieke vrije uitzicht: regelmatig lopen de reeën door het weiland direct voor het huis. Hier woon je letterlijk midden in de natuur. Ligging: De Westbroekse Binnenweg is een geliefde, landelijke straat midden in het prachtige buitengebied van Tienhoven. Hier woon je met vrij uitzicht over groen en water, terwijl alle dagelijkse voorzieningen binnen handbereik liggen. De Loosdrechtse Plassen, de Maarsseveense Plassen en diverse natuurgebieden liggen letterlijk om de hoek. Perfect voor liefhebbers van wandelen, fietsen, varen of simpelweg genieten van de natuur. Tegelijkertijd ben je binnen zo’n 15 minuten in Utrecht: de ideale balans tussen rust en bereikbaarheid. In de buurt vind je gezellige horeca, kleine boerderijwinkels en sfeervolle terrassen aan het water. Begane grond: Via de voortuin stap je binnen in de hal waar meteen de authentieke uitstraling van de woning voelbaar is. Vanuit hier loop je de ruime woonkamer in: een lichte, warme leefruimte met een mooie houten vloer, sierlijsten, grote ramen en een klassieke schouw die de kamer extra charme geeft. De zithoek aan de voorzijde kijkt uit over de groene omgeving; aan de achterzijde creëer je eenvoudig een fijne eethoek met uitzicht op de tuin. De halfopen keuken vormt het hart van de woning. Deze landelijke keuken is voorzien van diverse inbouwapparatuur, een groot fornuis, veel kastruimte en een speelse tegelvloer die perfect aansluit bij de sfeer van het huis. Een heerlijke plek om te koken en tegelijk in contact te blijven met de woonkamer. Opvallend element op de begane grond zijn de drie grote elektrische Velux-lichtkoepels met zonwering, die zorgen voor uitzonderlijk veel lichtinval en comfort. Op de begane grond bevindt zich ook de moderne en luxe afgewerkte badkamer. Deze ruime badkamer is uitgevoerd met een vrijstaand ligbad, een royale inloopdouche met regendouche, dubbele wastafel en stijlvol tegelwerk. Daarnaast is er een apart toilet en een kast voor wasmachine en droger. 1e verdieping: De eerste verdieping beschikt over twee ruime slaapkamers, beide met dakkapellen waardoor er veel licht binnenkomt. De kamers hebben een prettige, rustige uitstraling en zijn goed in te delen als kinder-, werk- of logeerkamer. Bergruimte is er volop dankzij de knieschotten. Ook is er op deze verdieping een separaat toilet gesitueerd met inbouwkasten. Zolder: De zolder biedt een derde slaapkamer. Deze kamer heeft een speels karakter dankzij de dakvorm en is ideaal te gebruiken als slaapkamer, studio, werkplek of hobbyruimte. Deze verdieping is gerekend als inpandige ruimte. Tuin: De achtertuin is een absoluut hoogtepunt: ruim, diep, prachtig aangelegd en volledig gericht op ontspanning. Je vindt er meerdere zitplekken, veel groen en achterin een grote overkapping met loungehoek. Daarnaast beschikt de tuin over maar liefst twee veranda’s, waardoor je op elk moment van de dag een fijne plek in de schaduw of zon vindt. De berging is ruim van formaat en tot een meter hoog opgemetseld, wat zorgt voor extra stevigheid en een duurzame uitstraling. Dit is zo’n plek waar je het hele jaar door geniet, van zomeravonden met vrienden tot een kop koffie in de ochtendzon. Er is daarnaast een praktische berging en volop ruimte voor tuinliefhebbers. Ook is er een achterom beschikbaar. Kenmerken/details: • Badkamer op de begane grond met luxe afwerking; • Energielabel C; • Grote, diepe achtertuin met twee veranda’s en ruime, deels opgemetselde berging; • Woonkamer met houten vloer en karaktervolle details; • Drie elektrische Velux-lichtkoepels met zonnewering op de begane grond; • Gelegen in het prachtige buitengebied van Tienhoven, met reeën die regelmatig in het weiland voor het huis lopen; • Dicht bij natuur, plassen en recreatiemogelijkheden; • Op circa 15 minuten rijden van Utrecht; • De zolderverdieping is niet meegerekend in het woonoppervlakte (maar als inpandige ruimte); Kortom: zoek je een sfeervolle, karaktervolle woning op een unieke plek midden in het groen, maar toch vlak bij Utrecht? Plan dan snel een bezichtiging en ervaar zelf hoe bijzonder het wonen is aan de Westbroekse Binnenweg 78. Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 550.000

Cost of copper (estimated): € 12.850

2% transfer tax (€ 11.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 562.850

3,04%

Yearly

%

€ 27.500

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (16-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 550.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, tussenwoning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 2 aparte toiletten
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
98 m²
Land area
272 m²
Content
332 m³
Other enclosed space
6 m²
Building bound outdoor space
1 m²
External storage space
19 m²
Backyard area
143 m²

Construction and Energy

Year of construction
1957
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel, gashaard en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Tzerra M 28c Plus (gas gestookt combiketel uit 2018, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan bosrand, aan water, beschutte ligging en vrij uitzicht
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
gelegen op het zuidwesten bereikbaar via achterom
Salvage
Vrijstaande houten berging
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren

Planning

Available since
02-12-2025
Sale date
28-02-2026

Bathroom facilities

Inloopdouche, ligbad, en wastafelmeubel

Additional features

  • Buitenzonwering
  • dakraam
  • mechanische ventilatie
  • en natuurlijke ventilatie

Maps

Postal code map

Postcode map for 3612

Google Maps

Tienhoven on the map

Discover where agents are active in Tienhoven

Residential and neighborhood statistics in Tienhoven

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Tienhoven. In 2025 were there 1.810 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 565.000.

Residents

1.810

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 565.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 40.400

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

41

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Tienhoven
Year Residents
2021 1.775
2022 1.800
2023 1.780
2024 1.785
2025 1.810

Annual WOZ value

WOZ value per year in Tienhoven
Year Average WOZ
2021 EUR 401.000
2022 EUR 426.000
2023 EUR 472.000
2024 EUR 519.000
2025 EUR 565.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 405 0-15: 200 15-25: 180 25-45: 370 45-65: 660

Education level

Hoger

650

Praktisch

320

Middelbaar

480

Origin of residents (2025)

Europa

105

Nederland

1.585

Buiten Europa

120

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 45
Appartementen 11
Tussenwoningen 74
Vrijstaande woningen 610
Twee-onder-één-kap woningen 136

Construction period of buildings

Voor 1700 2
1700 tot 1900 42
1900 tot 1925 54
1925 tot 1950 79
1950 tot 1970 96
1970 tot 1980 388
1980 tot 1990 95
1990 tot 2000 24
2000 tot 2010 37
2010 tot 2020 43
2020 en later 71

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

213

Label G

101

Label A

76

Label F

63

Label D

58

Label B

55

Label E

23

Label A+++

11

Label A+

5

Label A++

4

Label A++++

3

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Tienhoven
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.580 3.360
2021 1.750 3.600
2022 1.320 3.250
2023 1.070 3.230
2024 1.010 3.260

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.010 • Electricity: 2.830

Huurwoning

Gas: 860 • Electricity: 2.640

Koopwoning

Gas: 1.120 • Electricity: 3.350

Appartement

Gas: 1.420 • Electricity: 3.370

Tussenwoning

Gas: 990 • Electricity: 2.910

Vrijstaande woning

Gas: 1.070 • Electricity: 3.230

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.110 • Electricity: 3.520

Business activity in Tienhoven (2025)

Handel en HORECA 40
Nijverheid en energie 80
Zakelijke dienstverlening 140
Overheid, onderwijs en zorg 75
Landbouw, bosbouw en visserij 15
Vervoer, informatie en communicatie 25
Financiele diensten en onroerendgoed 25
Cultuur, recreatie en overige diensten 55

Total number of company establishments: 460

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Tienhoven
Period Crimes
jan 2026 6
jul 2025 2
jun 2025 2
mei 2025 7
mrt 2025 6
mrt 2026 3
nov 2024 6
nov 2025 0
okt 2024 2
okt 2025 4
sep 2024 2
sep 2025 2

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Tienhoven.

Frequently asked questions about living in Tienhoven

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Tienhoven?

Tienhoven telt in 2025 ongeveer 1.810 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Tienhoven?

De gemiddelde WOZ-waarde in Tienhoven is in 2025 circa € 565.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Tienhoven?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Tienhoven ligt rond € 40.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Tienhoven?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 41 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Tienhoven?

In Tienhoven komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 610 woningen.

Meer houses in Tienhoven

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.