Jump to content
Logo of MOIB makelaars & taxateurs

Nieuwe Koekoekstraat 64

3514EH Utrecht • Utrecht

Under consideration

€ 395.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 9.750

2% transfer tax (€ 7.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 404.750

Purchase price /m²: € 7.596

Photo Gallery

Description

In de geliefde Vogelenbuurt, op een idyllische plek vlakbij de Koekoeksvaart, ligt deze lichte en sfeervolle benedenwoning (± 52 m2, ± 1904, energielabel C) met een ruime en zonnige achtertuin (± 29 m2) op het west/noordwesten. Een benedenwoning met karakter, comfort en een goede indeling. Een heerlijke plek om te wonen: rust, maar met leuke horeca, de binnenstad en het Griftpark op loopafstand. Dicht bij uitvalswegen en openbaar vervoer. De Nieuwe Koekoekstraat 64: sfeervol, licht en ruim! Midden in de rustige Vogelenbuurt gelegen, een mooie 2-kamer benedenwoning met ruime woonkamer, hoog plafond en grote achtertuin. Een straat in de Vogelenbuurt die zich kenmerkt door rust, groen en een mooie diversiteit aan bouwstijlen, met karakteristieke zijstraten. Prachtige panden! Een benedenwoning uit ± 1904 waar sfeer, een modern afwerkingsniveau én duurzaamheid (energielabel C) op een mooie manier zijn gecombineerd. Door de gunstige ligging, net buiten het vaarwater van de singels, loop je binnen vijf minuten naar de Neude, de historische binnenstad en het Griftpark. We nemen je graag mee naar binnen… Voor de gevel valt het karakter en de bouwstijl op. Een pand met historie. Je komt binnen in een entree/gang met meterkastopstelling, toegang tot de ruime toiletruimte, de keuken en woonkamer. De woonkamer is ruim opgezet, beschikt over een mooie, houten vloer en hoog plafond. Dankzij de grootte van de woonkamer heb je voldoende ruimte om grote meubels gemakkelijk kwijt te kunnen. De houten vloer en nette afwerking geeft een warme, huiselijke sfeer. De open keuken is netjes uitgevoerd in een neutrale kleurstelling met een L-vormig aanrechtblad. Dankzij de open opstelling ontstaat er een fijne leefkeuken, waar je heerlijk kunt kokkerellen en borrelen. De keuken is voorzien van inbouwapparatuur, waaronder een gaskookplaat, afzuigkap, vaatwasser, koel-/vriescombinatie en combi-oven. Door naar de ruime tuin. Via de openslaande deuren in de woonkamer is de achtertuin bereikbaar. De tuin voelt als een verlenging van de woonkamer, waardoor binnen en buiten mooi in elkaar overlopen. De zonnige achtertuin ligt op het west/noordwesten. Zie je het al voor je: heerlijk (na)tafelen in je eigen tuin op mooie zomerdagen en -avonden… Achterin de tuin bevindt zich een praktische berging met onder andere de cv-opstelling. Door naar de slaapkamer. De slaapkamer is ruim opgezet en biedt voldoende plek voor een tweepersoonsbed en een kastenwand. De badkamer, bereikbaar vanuit de slaapkamer, is modern uitgevoerd met onder andere een ruime inloopdouche, fraai tegelwerk en natuurlijke lichtinval. De benedenwoning is de afgelopen jaren zorgvuldig onderhouden. De woning maakt deel uit van een kleine VvE met in totaal twee leden, de beneden- en bovenwoning. In 2025 is het extern schilderwerk uitgevoerd, de bitumineuze dakbedekking van het hoofddak is in 2015 vernieuwd. De VvE is actief en beschikt over een MJOP. De servicekosten zijn afgestemd op het MJOP. De servicekosten bedragen € 105,- per maand. Het energieverbruik van het appartement is laag, 797 m3 gas (verwarming, koken en warm tapwater) en 1.402 kWh electra per jaar. Mooie cijfers voor een pand uit ± 1904. De woning is gelegen in dé wijk die grenst aan het centrum, nabij de mooie Weerdsingel, gezellige restaurantjes en cafeetjes. Op loopafstand liggen het Griftpark, de Neude, de Oudegracht en gezellige tentjes in de wijk. Genoeg leuke plekken voor een hapje en een drankje. Verder ligt de woning gunstig ten opzichte van diverse voorzieningen. Zo kun je voor de dagelijkse boodschappen terecht in de Merelstraat (Jumbo), Adelaarstraat (Rio de Bio) of aan de Voorstaat / Willem van Noortplein (AH). Openbaar vervoer is in de directe nabijheid te vinden en Utrecht Centraal is op fietsafstand gelegen. De rondweg van Utrecht en diverse snelwegen zijn binnen 10 minuten bereikbaar. Tenslotte bevindt het Science Park zich op fietsafstand. Interesse in deze sfeervolle benedenwoning? Neem jouw eigen NVM aankoopmakelaar mee. KENMERKEN ADRES NIEUWE KOEKOEKSTRAAT 64 WIJK VOGELENBUURT VRAAGPRIJS € 395.000,- K.K. BOUWJAAR ± 1904 GEBRUIKSOPPERVLAKTE ± 52 M2 ACHTERTUIN ± 29 M2 INHOUD ± 198 M3 AANTAL KAMERS 2 (1 SLAAPKAMER) ISOLATIE DUBBEL GLAS ENERGIELABEL C (GELDIG TOT 11/03/2036) VvE ACTIEF SERVICEKOSTEN € 105,- PER MAAND OPSTALVERZEKERING COLLECTIEF KVK JA, 30283452 VERWARMING & WARM WATER HR C.V.-KETEL KADASTER LAUWERECHT / C / 7409 A1 EIGENDOMSSITUATIE VOL EIGENDOM

Mortgage berekenen

€ 395.000

Cost of copper (estimated): € 9.750

2% transfer tax (€ 7.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 404.750

2,78%

Yearly

%

€ 19.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 395.000 k.k.
Status
Under consideration
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Benedenwoning

Index

Rooms
2 rooms
Bedrooms
1 bedroom
Bathrooms
1 apart toilet
Floors
1 woonlaag
Located on
Begane grond

Areas and volumes

Living area
52 m²
Content
198 m³
Other enclosed space
3 m²
Backyard area
29 m²

Construction and Energy

Year of construction
1904
Construction method
Bestaande bouw
Insulation
Dubbel glas
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
HR C.V.-ketel (gas gestookt combiketel, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
No
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg, beschutte ligging en in woonwijk
Garden
Achtertuin
Garden location
Gelegen op het noordwesten
Salvage
Aangebouwde stenen berging
Parking
Parkeervergunningen

Planning

Available since
28-04-2026

Additional features

  • Glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • en natuurlijke ventilatie

Maps

Postal code map

Postcode map for 3514

Google Maps

View Utrecht on the map

Explore Utrecht and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Utrecht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Utrecht. In 2025 were there 325.510 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 474.416.

Residents

325.510

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 474.416

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 38.255

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

25.985

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Utrecht
Year Residents
2021 308.685
2022 310.610
2023 316.460
2024 323.020
2025 325.510

Annual WOZ value

WOZ value per year in Utrecht
Year Average WOZ
2021 EUR 349.277
2022 EUR 381.193
2023 EUR 442.579
2024 EUR 435.454
2025 EUR 474.416

Composition of residents

Age build-up

65+: 34.935 0-15: 47.675 15-25: 50.910 25-45: 126.675 45-65: 65.345

Education level

Hoger

148.860

Praktisch

45.840

Middelbaar

67.680

Origin of residents (2025)

Europa

37.515

Nederland

186.915

Buiten Europa

101.045

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 9.446
Appartementen 108.137
Tussenwoningen 42.981
Vrijstaande woningen 1.447
Twee-onder-één-kap woningen 1.459

Construction period of buildings

Voor 1700 1.395
1700 tot 1900 4.901
1900 tot 1925 14.863
1925 tot 1950 14.280
1950 tot 1970 10.893
1970 tot 1980 3.310
1980 tot 1990 4.560
1990 tot 2000 4.670
2000 tot 2010 7.747
2010 tot 2020 5.731
2020 en later 2.458

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

47.799

Label C

25.699

Label B

17.523

Label D

13.066

Label F

12.655

Label G

11.728

Label E

11.306

Label A+

9.677

Label A++

5.013

Label A+++

4.232

Label A++++

725

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Utrecht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 664 2.253
2021 740 2.328
2022 572 2.170
2023 484 2.028
2024 468 2.042

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 791 • Electricity: 2.601

Huurwoning

Gas: 421 • Electricity: 1.821

Koopwoning

Gas: 587 • Electricity: 2.316

Appartement

Gas: 368 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 700 • Electricity: 2.361

Vrijstaande woning

Gas: 1.325 • Electricity: 3.953

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 898 • Electricity: 3.142

Business activity in Utrecht (2025)

Handel en HORECA 7.105
Nijverheid en energie 3.650
Zakelijke dienstverlening 17.065
Overheid, onderwijs en zorg 11.615
Landbouw, bosbouw en visserij 45
Vervoer, informatie en communicatie 6.690
Financiele diensten en onroerendgoed 1.850
Cultuur, recreatie en overige diensten 7.705

Total number of company establishments: 55.750

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Utrecht
Period Crimes
jan 2025 1.938
jan 2026 2.042
jul 2025 2.284
jun 2025 2.296
mei 2025 2.085
mrt 2025 2.095
nov 2024 2.183
nov 2025 2.313
okt 2024 2.124
okt 2025 2.340
sep 2024 1.881
sep 2025 2.221

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Utrecht.

Frequently asked questions about living in Utrecht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Utrecht?

Utrecht telt in 2025 ongeveer 325.510 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht is in 2025 circa € 474.416.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht ligt rond € 38.255 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Utrecht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 25.985 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Utrecht?

In Utrecht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 108.137 woningen.

Meer houses in Utrecht

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.