Jump to content
Logo of Ditters - Veenendaal

Prins Willem-Alexanderpark 507

3905CR Veenendaal • Utrecht

Sold

€ 309.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 8.030

2% transfer tax (€ 6.180) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 317.030

Purchase price /m²: € 3.121

Photo Gallery

Description

Ben jij die starter die op zoek is naar z’n eerste woning? Of wil je juist kleiner en/of gelijkvloers wonen? Staan 3 slaapkamers, een zonnig balkon en het centrum van Veenendaal op fietsafstand hoog op het wensenlijstje? Geen zin om eerst nog te moeten investeren in dure verbouwing zoals de keuken, badkamer en het toilet? Stop dan met zoeken, want dan is Prins Willem-Alexanderpark 507 wellicht jouw appartement! Prins Willem-Alexanderpark 507 is gelegen op de 4e woonlaag een in 1969 gebouwd appartementencomplex. Het betreft een 4-kamerappartement met eigen berging, fietsenstalling en ruim voldoende parkeergelegenheid. Het appartement is zeer goed afgewerkt en zeer populair door zijn formaat en centrale ligging. Zo ben je binnen enkele minuten fietsen in Veenendaal Centrum, bevindt zich om de hoek de Zandstraat met allemaal horeca, winkeltjes, sportvoorzieningen en plaatselijk ambacht en ben je via de Rondweg West binnen enkele minuten op de A12 richting Utrecht of Arnhem. Voor alle dagelijkse boodschappen bevindt zich op loopafstand een JUMBO supermarkt en zijn met Healthclub, La Vita en het Zwembad ook verschillende sportfaciliteiten in de buurt! Vooruitlopend op de bezichtiging geven we je hieronder vast een eerste indruk! Begane grond: Via de beveiligde hoofdentree, intercominstallatie, brievenbussen en 2 liftinstallaties kom je bij het appartement gelegen op de 4de woonlaag. 4e woonlaag: Een ruime entree met garderoberuimte en vernieuwde meterkast brengt je via een toegangsdeur naar de leefruimte. Wat gelijk opvalt is de speelse indeling van het appartement. Twee slaapkamers aan de achterzijde, een kleinere slaap-/werkkamer aan de voorkant (galerij), een ruime woon-/eetkamer als centraal punt (door de huidige eigenaren in gebruik als extra werkplek) en een open keuken aan de voorzijde. De badkamer ligt centraal tussen de drie slaapkamers. Eenmaal in de woon-/eetkamer vallen gelijk aan aantal dingen op: het is speels ingedeeld, grote raampartijen met veel daglichttoetreding (HR++), een breed en zonnig balkon, een ruime en verzorgde open keuken (2020) met witte fronten, betonlook aanrechtblad en het benodigde inbouwapparatuur en uiteraard het formaat van de woon-/eetkamer. De grootste slaapkamer is gelegen aan de achterzijde van het appartement en is ruim 12 m² groot. Daarnaast kun je via een toegangsdeur naar het balkon en beschik je over veel daglicht door de grote raampartijen. De tweede slaapkamer aan de achterzijde is ruim 6,5 m² groot en beschikt ook over veel daglicht door een groot raam. Deze kamer wordt op dit moment gebruikt als kledingkamer, maar kan ook worden gebruikt als baby-/kinderkamer. De kleinere slaapkamer, welke is gelegen aan de voorzijde, is circa 6,8 m² groot en wordt op dit moment gebruikt als logeerkamer. De 'eetkamer' wordt op dit moment gebruikt als kantoor/werkkamer. De badkamer (2020) is centraal gelegen tussen de drie slaapkamers, is voorzien van lichte vloer- en wandtegels en uitgevoerd met een wastafelmeubel met enkele wastafel en inloopdouche. Het toilet is separaat en qua uitstraling een match met de badkamer. De aansluitingen voor de wasmachine en droger bevinden zich in de wasruimte. Hier bevindt zich tevens de boiler. Balkon Het balkon is gelegen op het zuidwesten en biedt je fantastisch en vrij uitzicht over de gemeenschappelijk tuin en Veenendaal West met o.a. de sportvelden van voetbalverenigingen DOVO en GVVV. Door de (eind)middag- en avondzon is dit een heerlijk plek om na een drukke dag werken te genieten van een hapje en/of drankje! Berging / Parterre: In de onderbouw is een handige berging gelegen, maar ook de gemeenschappelijke fietsenstalling. Bijzonderheden: Verwarming: Blokverwarming Warmwater: Elektrische boiler (huur) Bouwjaar: 1969 Balkonligging: Zuidwest Aanvaarding: In overleg Extra’s: - Energielabel B; - Ruim en instapklaar appartement gelegen op de 4e woonlaag; - 3 slaapkamers; - Riante woon-/eetkamer; - Ruim en zonnig balkon op het zuidwesten; - Parkeren op de openbare parkeerplaatsen; - Woning beschikt over eigen inpandige bering; - Actieve Vereniging van Eigenaren; - Maandelijkse bijdrage V.v.E. bedraagt € 240,- exclusief voorschot stookkosten á € 75,- per maand. Koopovereenkomst: Bij de verkoop zal er een standaard NVM koopovereenkomst worden gehanteerd. Bij woningen welke ouder zijn dan 20 jaar, worden de volgende clausules opgenomen in de koopovereenkomst: - Asbestclausule; - Ouderdomsclausule. Koopt u de woning zonder voorbehoud van financiering? Dan zullen wij een termijn hanteren van 14 dagen na het opstellen van de koopovereenkomst voor het storten van de bankgarantie/waarborgsom. Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief.

Mortgage berekenen

€ 309.000

Cost of copper (estimated): € 8.030

2% transfer tax (€ 6.180) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 317.030

2,78%

Yearly

%

€ 15.450

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (16-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 309.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
appartement, galerijflat (appartement)

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
12 woonlagen
Located on
4e woonlaag

Areas and volumes

Living area
99 m²
Content
311 m³
External storage space
8 m²

Construction and Energy

Year of construction
1969
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Insulation
Dubbel glas, HR-glas en vloerisolatie
Heating
Blokverwarming
Warm water
Elektrische boiler (huur)
Energy label
B

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
No
VvE annual meeting
No
VvE reserve fund present
No
VvE maintenance plan
No
VvE opstalverzekering
No

Outdoor space and parking

Outdoor space
In woonwijk en vrij uitzicht
Salvage
Inpandig
Parking
Openbaar parkeren

Planning

Available since
20-05-2025
Sale date
16-06-2025

Additional features

  • Buitenzonwering
  • lift
  • mechanische ventilatie
  • natuurlijke ventilatie
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 3905

Google Maps

Veenendaal on the map

Geographic orientation and real estate agent density in Veenendaal

Residential and neighborhood statistics in Veenendaal

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Veenendaal. In 2026 were there 70.799 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 394.000.

Residents

70.799

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 394.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.400

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

2.223

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Veenendaal
Year Residents
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

Annual WOZ value

WOZ value per year in Veenendaal
Year Average WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Education level

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Origin of residents (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Veenendaal
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 860 • Electricity: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Electricity: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Electricity: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Electricity: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Electricity: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Electricity: 3.160

Business activity in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Total number of company establishments: 9.020

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Veenendaal
Period Crimes
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Veenendaal.

Frequently asked questions about living in Veenendaal

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer houses in Veenendaal

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.