Jump to content
Logo of De Koning makelaars (ERA en NVM)

Herenweg 276 Z10A

3645DX Vinkeveen • Utrecht

Sold

€ 400.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 9.850

2% transfer tax (€ 8.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 409.850

Purchase price /m²: € 9.090

Photo Gallery

Description

Uniek duurzaam chalet aan de Vinkeveense Plassen Droomt u van een tweede woning aan het water, midden in de natuur, maar toch dicht bij de Randstad? Dan is dit moderne en onderhoudsvriendelijke chalet uit 2019 precies wat u zoekt! Gelegen op eigen grond op Watersportcentrum Proosdij aan de schitterende kraakheldere Vinkeveense Plassen, biedt dit chalet alles voor rust, recreatie én comfort. Het duurzame chalet is volledig geïsoleerd en voorzien van 12 zonnepanelen (370 wp van 2021), waardoor energiekosten minimaal zijn. Verwarming gebeurd via een eigen HR-combiketel met comfortabele vloerverwarming in het hele chalet. Het perceel is 240m2 groot en biedt volop ruimte om te genieten van het buitenleven. Met het kraakheldere water zijn er mogelijkheden tot varen, zwemmen of suppen. Dit is de ideale uitvalsbasis voor de echte liefhebber van watersport en natuur. Hoewel het chalet midden in de rust is gelegen, is het per fiets bereikbaar en ligt het op slechts ca 700 meter van de openbare weg. Of u nu op zoek bent naar een recreatief toevluchtsoord of een fijne plek om langere tijd te verblijven: dit duurzame, instapklare chalet op eigen grond biedt een unieke kans op een toplocatie. Mocht u dit vakantieoord ook met andere willen delen? De huidige eigenaren verhuren momenteel het chalet voor € 250,- per nacht en elk weekend is het de afgelopen jaren verhuurd inclusief de vakantieperiodes. De platforms zijn al ingericht en de reviews liegen er niet om. Puur Geluk Beheer voert momenteel al het werk uit zodat de eigenaren zorgeloos kunnen verhuren. Kom kijken en ervaar zelf de rust, ruimte en het comfort van wonen aan de Vinkeveense Plassen. Bijzonderheden: - Het chalet is lopend of met de fiets bereikbaar en ligt op ca. 700 meter vanaf de openbare weg; - Het bruikbare perceel heeft een oppervlakte van ca. 240 m2 - Koper wordt automatisch lid van de vereniging van eigenaren, eenmalige toetredingskosten van ca. € 75,-. Dit wordt bij de notaris verrekend; - De jaarlijkse bijdrage voor de Vereniging Van Eigenaren is tussen de € 180,- en € 200,- per jaar (2025); - Parkeerplaats op loopafstand huur € 220,- per jaar (Betreft 2024, deze wordt jaarlijks geïndexeerd) - Jaarlijkse kosten aan Watersportcentrum Proosdij voor afval ca. € 300,- voor een eenpersoonshuishouden en ca € 440,- voor een meerpersoonshuishouden (Betreft 2024, deze worden jaarlijks geïndexeerd); - Nutsvoorzieningen voor gas, elektra (3x25A), drinkwater, telefonie/internet en riool zijn het gehele jaar aanwezig - Drinkwater wordt verkregen via Watersportcentrum Proosdij en wordt jaarlijks in rekening gebracht aan de hand van het werkelijke gebruik via een tussenmeter; - Het verkrijgen van een hypotheek voor recreatieve chalets is beperkt tot niet mogelijk bij de gebruikelijke geldverstrekkers.

Mortgage berekenen

€ 400.000

Cost of copper (estimated): € 9.850

2% transfer tax (€ 8.000) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 409.850

2,78%

Yearly

%

€ 20.000

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (15-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 400.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, stacaravan, vrijstaande woning

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer
Floors
1 woonlaag

Areas and volumes

Living area
44 m²
Land area
240 m²
Content
160 m³

Construction and Energy

Year of construction
2019
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak
Insulation
Volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remaha intergas HRE (gas gestookt combiketel uit 2019, eigendom)
Energy label
NIET VERPLICHT

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg, aan vaarwater, aan water en vrij uitzicht
Garden
Tuin rondom
Salvage
Vrijstaande houten berging
Parking
Betaald parkeren en openbaar parkeren

Planning

Available since
02-07-2025
Sale date
26-07-2025

Bathroom facilities

Douche, toilet, en wastafelmeubel

Additional features

  • Airconditioning
  • natuurlijke ventilatie
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 3645

Google Maps

Location of Vinkeveen

Discover where agents are active in Vinkeveen

Residential and neighborhood statistics in Vinkeveen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Vinkeveen. In 2025 were there 9.710 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 583.000.

Residents

9.710

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 583.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 42.100

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

224

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Vinkeveen
Year Residents
2021 9.490
2022 9.480
2023 9.545
2024 9.600
2025 9.710

Annual WOZ value

WOZ value per year in Vinkeveen
Year Average WOZ
2021 EUR 434.000
2022 EUR 474.000
2023 EUR 557.000
2024 EUR 555.000
2025 EUR 583.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 2.240 0-15: 1.395 15-25: 1.020 25-45: 2.120 45-65: 2.935

Education level

Hoger

2.660

Praktisch

1.560

Middelbaar

2.960

Origin of residents (2025)

Europa

630

Nederland

7.920

Buiten Europa

1.160

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 487
Appartementen 762
Tussenwoningen 1.429
Vrijstaande woningen 830
Twee-onder-één-kap woningen 364

Construction period of buildings

Voor 1700 1
1700 tot 1900 81
1900 tot 1925 56
1925 tot 1950 222
1950 tot 1970 1.133
1970 tot 1980 1.037
1980 tot 1990 616
1990 tot 2000 335
2000 tot 2010 487
2010 tot 2020 350
2020 en later 104

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

1.232

Label A

1.193

Label B

745

Label D

336

Label G

243

Label F

195

Label E

179

Label A+

39

Label A+++

30

Label A++

24

Label A++++

6

Label A+++++

1

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Vinkeveen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.320 3.070
2021 1.500 3.210
2022 1.170 3.000
2023 1.010 2.850
2024 970 2.900

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.010 • Electricity: 2.570

Huurwoning

Gas: 820 • Electricity: 1.950

Koopwoning

Gas: 1.100 • Electricity: 3.290

Appartement

Gas: 650 • Electricity: 1.850

Tussenwoning

Gas: 850 • Electricity: 2.540

Vrijstaande woning

Gas: 1.520 • Electricity: 4.250

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.200 • Electricity: 3.360

Business activity in Vinkeveen (2025)

Handel en HORECA 280
Nijverheid en energie 270
Zakelijke dienstverlening 545
Overheid, onderwijs en zorg 235
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 120
Financiele diensten en onroerendgoed 160
Cultuur, recreatie en overige diensten 185

Total number of company establishments: 1.825

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Vinkeveen
Period Crimes
jan 2025 25
jan 2026 9
jul 2025 26
jun 2025 21
mei 2025 19
mrt 2025 12
nov 2024 26
nov 2025 19
okt 2024 17
okt 2025 18
sep 2024 19
sep 2025 19

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Vinkeveen.

Frequently asked questions about living in Vinkeveen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Vinkeveen?

Vinkeveen telt in 2025 ongeveer 9.710 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Vinkeveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Vinkeveen is in 2025 circa € 583.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Vinkeveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Vinkeveen ligt rond € 42.100 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Vinkeveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 224 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Vinkeveen?

In Vinkeveen komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 1.429 woningen.

Meer houses in Vinkeveen

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.