Jump to content
Logo of Pooters Makelaardij - Pro Housing

Lage Kanaaldijk 14 F

6212AE Maastricht • Limburg

Sold

€ 560.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 13.050

2% transfer tax (€ 11.200) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 573.050

Purchase price /m²: € 4.955

Photo Gallery

Description

DEZE WONING WORDT AANGEBODEN DOOR POOTERS MAKELAARDIJ Unieke kans om in een royaal en levensloopbestendig appartement (complex heeft lift) te kunnen wonen in de geliefde woonwijk Sint-Pieter, op steenworp afstand van het Bourgondische stadscentrum van Maastricht. Dit prachtige en energiezuinige (energielabel A) appartement is gelegen op de tweede verdieping van het complex St. Pieters Veste, gesitueerd aan de Lage Kanaaldijk 14-F te Maastricht. De woning beschikt over een riante living met een open designkeuken, 2 slaapkamers, luxe badkamer, separaat gastentoilet, ruim balkon aan de voorzijde, balkon achterzijde, berging in het souterrain en een eigen, overdekte parkeerplaats op het binnenterrein. Zowel de berging en de parkeerplaats als ook het appartement zelf zijn bereikbaar met de lift, hetgeen dit object uitermate geschikt maakt voor levensloopbestendig wonen. Voeg bij dit alles de gunstige ligging t.o.v. winkelvoorzieningen, horeca, uitgestrekte wandel- en fietsgebieden, sportvelden, openbaar vervoer, uitvalswegen richting historische stadscentrum Maastricht en autosnelwegen en deze locatie biedt u voor nu en voor de toekomst en prettig woon- en leefklimaat. INDELING: Souterrain: In het souterrain bevindt zich een eigen privé berging (ca. 4,75m x 1,45m), te bereiken met de lift. Tevens behoort een overdekte parkeerplaats op het afgesloten parkeerterrein tot het verkochte. Begane Grond: Centrale entree met brievenbussen, bellentableau, video-intercom en toegang tot de lift en het trappenhuis. Tweede Verdieping: Naast de voordeur van het appartement bevindt zich de meterkast (8 automatische groepen, aardlekschakelaar en slimme meters). Appartement: Ruime entree/hal met video-intercom en toegang tot alle vertrekken. Technische ruimte (ca. 3m²) met de aansluitpunten voor het witgoed, de unit voor de mechanische ventilatie en de opstelling van de Cv-ketel (merk: Nefit HR+ Combi, huur & bouwjaar 2023). Volledig betegelde toiletruimte (ca. 1,5m²) voorzien van wandtoilet en fonteintje. Royale living met open designkeuken (totaal ca. 56m²). De living (ca. 43m²) geniet veel lichtinval vanwege de grote ramenpartijen en geeft rechtstreeks toegang tot het deels overdekte balkon I (ca. 8,5m²) aan de voorzijde, alwaar men kan genieten van al het moois dat deze prachtige woonomgeving te bieden heeft. De designkeuken (ca. 13m²) beschikt over een moderne keukeninstallatie in hoeksopstelling met wandkast, boven- en onderkasten en lades en de navolgende inbouwapparatuur: 1,5 spoelbak, combimagnetron, koelkast, vriezer, vaatwasser, inductiekookplaat, RVS-afzuiginstallatie. Het geheel is hoogwaardig afgewerkt met een stenen werkblad en een verlaagd plafond voorzien van inbouwspots. Luxe badkamer (ca. 6m²), geheel betegeld en voorzien van een XL-inloopdouche met regenshower, wandcloset, urinoir, wastafelmeubel met wastafel en spiegel. Twee slaapkamers (ca. 18 en 15m²) zijn aan de achterzijde van het appartement gelegen en geven beide toegang tot balkon II (ca. 2m²). De woning beschikt verder over een hoogwaardige, eiken parketvloer, glad gestuukte wanden en hardhouten kozijnen met isolerende beglazing. Extra Bijzonderheden: - Ruim en sfeervol appartement op een toplocatie in het geliefde Maastrichtse "Sint-Pieter"; - Energiezuinig appartement met een Energielabel A, geldig tot 5-6-2035; - Appartement verkeert in een goede, algehele staat van onderhoud; - Complex beschikt over een lift vanaf het souterrain tot aan de woningen; - Bouwjaar 1990; - Twee ruime slaapkamers; - Object beschikt over een eigen overdekte parkeerplaats op het afgesloten parkeerterrein; - Luxe badkamer en open designkeuken aanwezig; - Gebruiksoppervlakte wonen: circa 113m²; - Cv-ketel (merk: Nefit HR+ Combi, huur & bouwjaar 2023). Kosten: € 42,53 per maand; - Unit voor mechanische ventilatie aanwezig; - Het appartement is voorzien van dakisolatie, spouwmuurisolatie, dubbele beglazing; - Overdekte parkeerplaats op afgesloten eigen terrein; - VvE bijdrage per maand: € 248,82 (o.a. opstalverzekering, opbouw reservefonds, groot onderhoud, waterverbruik, kosten algemene ruimtes); - De VvE beschikt over zonnepanelen, de deelnemende eigenaren (waaronder ook 14-F) betalen daardoor minder aan VvE bijdrage m.b.t. kosten algemene ruimtes; - Gelegen op steenworpafstand van het centrum van Maastricht; - Volledig voorzien van screens; - Volledig voorzien van houten kozijnen en isolerende beglazing; - Alle vermelde afmetingen zijn indicatief en kunnen afwijken van de werkelijkheid. Omgeving: De woning is gelegen te Sint-Pieter, een zeer geliefde woonwijk in Maastricht. De wijk ligt nabij het centrum van de stad maar ook grenzend aan de natuurgebieden Sint Pietersberg en Jekerdal. De loopafstand tot het centrum bedraagt ca. 10 minuten. De winkels voor de dagelijkse boodschappen bevinden zich te Sint Pieter aan de Glacisweg. De lagere school (Bergweg) alsook de medische voorzieningen zoals fysiotherapeut, apotheek en een medisch centrum liggen allemaal op loopafstand. De woning ligt op fietsafstand van het MECC, MUMC, het Provinciehuis en is prima gelegen ten opzichte van de uitvalswegen. Er is voldoende parkeergelegenheid op de openbare weg zowel betaald als met vergunning voor de bewoners. Ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper, wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat koper en verkoper de koopovereenkomst hebben getekend ("schriftelijkheidsvereiste"). De termijn die wordt opgenomen voor eventuele (overeengekomen) ontbindende voorwaarden (bv. Financiering) is in de regel 4 tot 6 weken na het sluiten van de mondelinge wilsovereenkomst. De waarborgsom/bankgarantie is 10% van de koopsom. De koper dient deze 2 weken ná het vervallen van de ontbindende voorwaarden bij de desbetreffende notaris te deponeren. Koper is te allen tijde gerechtigd voor eigen rekening een bouwkundige keuring te (laten) verrichten dan wel andere adviseurs te raadplegen teneinde een goed inzicht te verkrijgen over de staat van onderhoud. Bovenstaande vrijblijvende informatie is door Pooters Makelaardij met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Echter aanvaard Pooters Makelaardij geen enkele aansprakelijkheid voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Oppervlakten en maten zijn indicatief.

Mortgage berekenen

€ 560.000

Cost of copper (estimated): € 13.050

2% transfer tax (€ 11.200) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 573.050

3,04%

Yearly

%

€ 28.000

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (15-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 560.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, vrijstaande woning

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
1 woonlaag en een kelder

Areas and volumes

Living area
113 m²
Content
373 m³
Building bound outdoor space
10 m²
External storage space
7 m²

Construction and Energy

Year of construction
1990
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit HR+ Combi (gas gestookt uit 2023, huur)
Energy label
A

Outdoor space and parking

Salvage
Inpandig
Parking
Betaald parkeren, op eigen terrein en parkeervergunningen
Garage type
Parkeerplaats

Planning

Available since
19-06-2025
Sale date
23-10-2025

Bathroom facilities

Inloopdouche, toilet, urinoir, wastafel, en wastafelmeubel

Additional features

  • Lift
  • mechanische ventilatie
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 6212

Google Maps

Geographical overview Maastricht

Geographic orientation and real estate agent density in Maastricht

Residential and neighborhood statistics in Maastricht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Maastricht. In 2026 were there 126.026 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 313.000.

Residents

126.026

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 313.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.900

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

7.537

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Maastricht
Year Residents
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Annual WOZ value

WOZ value per year in Maastricht
Year Average WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Education level

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Origin of residents (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Construction period of buildings

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

15.755

Label A

13.753

Label B

10.777

Label D

6.853

Label G

6.274

Label E

5.553

Label F

5.314

Label A+

1.868

Label A+++

1.155

Label A++

762

Label A++++

196

Label A+++++

5

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Maastricht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Electricity: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Electricity: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Electricity: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Electricity: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Electricity: 2.970

Business activity in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Total number of company establishments: 14.555

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Maastricht
Period Crimes
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Maastricht.

Frequently asked questions about living in Maastricht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer houses in Maastricht

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.