Jump to content
Logo of Tijs & Cyril Makelaardij

President Rooseveltlaan 142

6224CV Maastricht • Limburg

Under consideration

€ 795.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 17.750

2% transfer tax (€ 15.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 812.750

Purchase price /m²: € 4.297

Photo Gallery

Description

DEZE WONING WORDT U AANGEBODEN DOOR TIJS & CYRIL MAKELAARDIJ: Luxe, ruim herenhuis aan de Groene Loper met 4 slaapkamers en 2 badkamers. Aan de statige President Rooseveltlaan staat dit prachtige herenhuis van maar liefst 4 etages, met een zonnige tuin op het westen en een vaste parkeerplek. De eetkamer en luxe keuken zijn op tuinniveau, waardoor u zo met een hapje en een drankje naar de veranda loopt. Op de bovengelegen verdiepingen zijn de royale woonkamer en de ruime slaapkamers met luxe badkamers. Zonnepanelen, een warmtepomp, wtw-ventilatie, vloerverwarming en een laadpaal maken van dit herenhuis een duurzaam droomhuis. Typering: Door een selectie van verschillende architecten is er aan de Groene Loper een indrukwekkend en gevarieerd straatbeeld ontstaan. Het stadsdeel is een fantastische plek om te wonen waar u kunt wandelen, hardlopen en een van de horecazaken kunt bezoeken. Het treinstation, het historische centrum en Wyck zijn op korte fietsafstand van de Groene Loper. Bij het Oranjeplein is een bushalte en er is een goede verbinding met de uitvalswegen naar Eindhoven, Luik en Heerlen/Kerkrade. Souterrain: Nadat u via de buitentrap naar de voordeur bent gelopen, vervolgt u de weg naar de hal. Eerst gaan we naar het souterrain, waar de eetkamer en keuken gesitueerd zijn. Er is lichtinval vanaf twee kanten, de plafondhoogte van circa 2,60 meter is fraai en openslaande deuren geven toegang tot de tuin. Aan de voorzijde is de luxe keuken (circa 4,93 x 3,37) met een vide, die zorgt voor een subtiele verbinding met de woonkamer. De grote kastenwand en het eiland, met zitgelegenheid, maken al uw keukendromen waar. Een nis fungeert als koffiecorner en alle benodigde apparatuur van gerenommeerde merken is ingebouwd: een Bora inductie kookplaat met afzuiging, een koelkast, vriezer, Quooker, stoomoven en een vaatwasser. Tussen de keuken en de eetkamer is een inpandige berging (circa 2,38 x 1,35) met de opstelling van de WTW-installatie (Mitsubishi, 2020, eigendom) en het ventilatiesysteem (Zhender). De tuingerichte eetkamer (circa 5,90/3,40 x 5,11) is de perfecte plek om familie en vrienden in stijl te ontvangen. In de eetkamer bevindt zich bovendien een maatwerk dressoir dat naadloos aansluit bij het luxe interieur. Op deze verdieping ligt een visgraat pvc-vloer en de wanden zijn, net als de plafonds, gestuct. De voor- en achtertuin zijn met oog voor detail aangelegd, waar sfeer de boventoon voert. In de voortuin staan plantenbakken van cortenstaal en in de achtertuin is dit materiaal gebruikt als borderrand. Het terras in de achtertuin is gesitueerd op het westen en de houten veranda biedt een aangename schaduwplek. De tuindeuren zijn bovendien voorzien van geïntegreerde hordeuren. In de berging kunnen de fietsen staan en via de poort bereikt u het rustige achterterrein, met een vaste plek voor uw auto. Inclusief laadpaal, want elektrisch rijden is populair en duurzaam. Eerste verdieping: Een verdieping hoger zijn een overloop, twee slaapkamers en een badkamer. Slaapkamer I (circa 5,11 x 3,37) is de master bedroom met een en-suite kleedgedeelte, waar een vakman de maatwerk kastenwand heeft gemaakt. Ook in slaapkamer II (circa 5,11 x 3,44), aan de achterzijde, staat een kastenwand in deze stijl. Er ligt, net als op de andere verdiepingen, een visgraat pvc-vloer met vloerverwarming. De vloerverwarming is tevens geschikt voor vloerkoeling, wat zorgt voor extra comfort in de zomermaanden. Strak stucwerk, geschilderd in warme kleuren, zorgt voor het wow-effect. De badkamer (circa 2,50 x 2,11) op deze verdieping is ingedeeld met een xl-inloopdouche, een toilet, luxe kranen, een dubbel wastafelmeubel met ronde spiegel en een designradiator. Het toilet betreft een luxe Japans toilet met douchefunctie. Pure schoonheid en klasse, dat is wat deze badkamer kenmerkt. Tweede verdieping: Op de bovenste verdieping zijn nog twee slaapkamers en een badkamer, perfect voor een groot gezin en om familie of vrienden in Maastricht te laten overnachten. Slaapkamer III (circa 5,14 x 3,11), met dakkapel, is in gebruik als werkkamer en slaapkamer IV (circa 5,14 x 3,38) als tweepersoons logeerkamer. Qua vloeren en stucwerk is er gekozen voor eenheid in dit droomhuis. De badkamer (circa 2,50 x 2,20) op deze verdieping is ingedeeld met een inloopdouche, toilet, een designradiator en een wastafelmeubel met spiegel. Ook de wasmachine en droger staan in deze fraaie ruimte. Algemeen: Bouwjaar: 2021 Gebruiksoppervlakte wonen: circa 185 m2, inhoud circa 642 m3 Perceeloppervlakte: 132 m2 WTW-installatie (Mitsubishi, 2020, eigendom) Aluminium en hardhouten kozijnen met HR+++ glas 16 zonnepanelen, 365 Wp vermogen, geplaatst in 2020 Vaste parkeerplek met laadpaal aan de achterzijde op afgesloten terrein Fraaie tuin (west) met grote veranda en berging Vier slaapkamers en twee badkamers VvE-bijdrage parkeerplaats: €30,- per maand Energielabel: A+++ Aanvaarding: in onderling overleg In de Gemeente Maastricht geldt vanaf 1 oktober 2022 een Huisvestingsverordening - opkoopbescherming voor woningen (dit kan bij deze woning van toepassing zijn). Ter bescherming van de belangen van zowel koper als verkoper, wordt uitdrukkelijk gesteld dat een koopovereenkomst met betrekking tot deze onroerende zaak eerst dan tot stand komt nadat koper en verkoper de koopovereenkomst hebben getekend (“schriftelijkheidsvereiste”). Indien er in de woning huurtoestellen aanwezig zijn zoals CV-ketel, boiler, zonnepanelen, mechanische ventilatie etc. dan dienen deze door de koper te worden overgenomen. De termijn die wordt opgenomen voor eventuele (overeengekomen) ontbindende voorwaarden (bv. Financiering) is in de regel 4 tot 6 weken na het sluiten van de mondelinge wilsovereenkomst. De waarborgsom/bankgarantie is 10% van de koopsom. De koper dient deze 3 dagen ná het vervallen van de ontbindende voorwaarden bij de desbetreffende notaris te deponeren. Koper is te allen tijde gerechtigd voor eigen rekening een bouwkundige keuring te (laten) verrichten dan wel andere adviseurs te raadplegen teneinde een goed inzicht te verkrijgen over de staat van onderhoud. Deze informatie is door ons, Tijs & Cyril Makelaardij met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuist of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief. Van toepassing zijn de NVM voorwaarden.

Mortgage berekenen

€ 795.000

Cost of copper (estimated): € 17.750

2% transfer tax (€ 15.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 812.750

3,04%

Yearly

%

€ 39.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 795.000 k.k.
Status
Under consideration
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Herenhuis, tussenwoning

Index

Rooms
6 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
2 badkamers en 1 apart toilet
Floors
4 woonlagen

Areas and volumes

Living area
185 m²
Land area
132 m²
Content
642 m³
Building bound outdoor space
1 m²
External storage space
6 m²

Construction and Energy

Year of construction
2021
Construction method
Bestaande bouw
Heating
Gehele vloerverwarming en warmte terugwininstallatie
Energy label
A+++

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
In woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Salvage
Vrijstaande houten berging
Parking
Op afgesloten terrein
Garage type
Parkeerplaats

Planning

Available since
15-04-2026

Bathroom facilities

Dubbele wastafel, 2 inloopdouches, 2 toiletten, en wastafelmeubel

Additional features

  • Balansventilatie en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 6224

Google Maps

Geographical overview Maastricht

Geographic orientation and real estate agent density in Maastricht

Residential and neighborhood statistics in Maastricht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Maastricht. In 2026 were there 126.026 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 313.000.

Residents

126.026

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 313.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.900

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

7.537

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Maastricht
Year Residents
2022 121.151
2023 122.734
2024 125.285
2025 125.563
2026 126.026

Annual WOZ value

WOZ value per year in Maastricht
Year Average WOZ
2021 EUR 238.000
2022 EUR 258.000
2023 EUR 301.000
2024 EUR 294.000
2025 EUR 313.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 28.459 0-15: 12.719 15-25: 26.390 25-45: 31.074 45-65: 27.384

Education level

Hoger

36

Praktisch

24

Middelbaar

40

Origin of residents (2025)

Europa

26.270

Nederland

76.672

Buiten Europa

22.621

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 7.698
Appartementen 35.708
Tussenwoningen 19.849
Vrijstaande woningen 1.813
Twee-onder-één-kap woningen 3.133

Construction period of buildings

Voor 1700 613
1700 tot 1900 2.090
1900 tot 1925 3.309
1925 tot 1950 5.632
1950 tot 1970 11.766
1970 tot 1980 6.730
1980 tot 1990 4.538
1990 tot 2000 3.582
2000 tot 2010 1.602
2010 tot 2020 1.183
2020 en later 778

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

15.755

Label A

13.753

Label B

10.777

Label D

6.853

Label G

6.274

Label E

5.553

Label F

5.314

Label A+

1.868

Label A+++

1.155

Label A++

762

Label A++++

196

Label A+++++

5

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Maastricht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.080 2.490
2021 1.210 2.510
2022 950 2.370
2023 810 2.250
2024 770 2.260

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.020 • Electricity: 2.720

Huurwoning

Gas: 690 • Electricity: 1.900

Koopwoning

Gas: 980 • Electricity: 2.780

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 910 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.580 • Electricity: 4.080

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Electricity: 2.970

Business activity in Maastricht (2025)

Handel en HORECA 2.990
Nijverheid en energie 1.255
Zakelijke dienstverlening 3.810
Overheid, onderwijs en zorg 2.800
Landbouw, bosbouw en visserij 55
Vervoer, informatie en communicatie 975
Financiele diensten en onroerendgoed 680
Cultuur, recreatie en overige diensten 1.985

Total number of company establishments: 14.555

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Maastricht
Period Crimes
jan 2026 559
jul 2025 587
jun 2025 645
mei 2025 717
mrt 2025 695
mrt 2026 651
nov 2024 762
nov 2025 546
okt 2024 759
okt 2025 658
sep 2024 645
sep 2025 649

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Maastricht.

Frequently asked questions about living in Maastricht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt in 2026 ongeveer 126.026 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Maastricht is in 2025 circa € 313.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Maastricht ligt rond € 32.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Maastricht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 7.537 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Maastricht?

In Maastricht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 35.708 woningen.

Meer houses in Maastricht

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.