Jump to content
Logo of Otten & Flim Makelaardij

Burgemeester Van Veenlaan 635

7543AT Enschede • Overijssel

Available

€ 297.500 k.k.

Cost of copper (estimated): € 7.800

2% transfer tax (€ 5.950) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 305.300

Purchase price /m²: € 3.067

Photo Gallery

Description

- Instapklare tussenwoning met Energielabel A; - In 2026 (!) volledig gemoderniseerd; - Nieuwe keuken en nieuw sanitair; - V.v. airco en HR++ glas; - Vaste trap naar 2e verdieping; - Uitbouw op de bgg en een dakkapel aan de achterzijde; - Zonnige ligging met achtertuin op het Oosten; - Op korte termijn te aanvaarden. Op zoek naar eigentijds huis, waar je als starter op de woningmarkt zó in kunt? Kom dan kijken aan de Burgemeester Van Veenlaan 635 in Enschede. Deze tussenwoning is in 2026 volledig gerenoveerd en nu klaar voor bewoning. Het resultaat is echt prachtig. De lijst met vernieuwingen, aanpassingen en investeringen is zelfs te lang voor deze tekst. Om een goede indruk te krijgen, kun je het beste gewoon samen komen kijken. Want, de makelaars van Otten & Flim Makelaardij Hengelo laten jullie dit huis tijdens een individuele bezichtiging graag zien. Aan wie mogen wij de sleutels binnenkort geven? De Burgemeester Van Veenlaan 635 is gelegen in woonwijk ‘Wesselerbrink’, op een goed te bereiken locatie, aan de Zuidzijde van Enschede. De doorgaande weg is voorzien van groenstroken en ruim van opzet. In de nabije omgeving is heel veel openbaar groen te vinden; kenmerkend de woonwijk. De achtertuin is gericht op het Oosten. Daarom behoort het plaatsen van zonnepanelen op de kap aan de voor- en achterzijde van de woning tot de mogelijkheden. ’s Zomers geniet je hier heerlijk in je eigen achtertuin. Ook het plaatsen van een zonnige overkapping, in het verlengde van de uitbouw aan de achterzijde (gericht op het Zuiden) behoort -mits passend binnen gemeentelijke regels- tot de mogelijkheden. Deze instapklare woning is rondom voorzien van kozijnen met HR++ beglazing. Dat levert een mooie besparing van jullie woonlasten op. De woning biedt een keurig Energielabel A. De aanwezige Intergas HR cv-ketel is in 2026 geplaatst. Toen werden ook de badkamer en het toilet gerenoveerd, net als de mooie inbouwkeuken. Het is binnen altijd aangenaam, vanwege de aanwezigheid van een Haier multi 2 systeem met een Haier 5 KW buitenunit en Haier Premium Pearl binnenunits (resp. 2,5 KW en 3,5 KW). In voorbereiding op de verkoop is de woning nauwkeurig ingemeten. Uit de plattegronden en het uitgebreide meetrapport (NEN 2580) blijkt een woonoppervlakte van 97 m². De totale woninginhoud bedraagt 344 m³. Worden jullie binnenkort misschien de trotse eigenaars van dit instapklare huis? Dan gaan we graag samen op pad om binnenshuis sfeer te proeven. Alle wanden zijn strak gestuct. De woning kan op korte termijn worden aanvaard. Ter visualisatie is een aantal AI beelden toegevoegd. Die geven een mooie indruk van de mogelijkheden. Klussen is niet nodig. De woning is instapklaar! Het perfecte plaatje, toch!? Plan daarom een bezichtiging en kom kijken! Wees er snel bij, want de beschikbare momenten zijn naar verwachting snel gevuld. We kijken er naar uit om jullie rond te leiden en je de indeling en de pluspunten te laten zien. De indeling binnenshuis is als volgt: Begane grond: de entree bevindt zich aan de voorzijde van de woning. In de ontvangsthal zien we een recent uitgebreide meterkast en de trapopgang. We lopen door naar de ruime, airco-gekoelde (of verwarmde) woonkamer met een lichte, voor de jaren ’30 typische erker. Onder de trap bevindt zich een verdiepte provisiekast. Er is sprake van een uitgebouwde, open keuken (bj. 2026). De inbouwkeuken voorziet in inbouwapparatuur. Achter de keuken zien we een praktische ruimte met wasmachineaansluiting. Hier treffen we ook de fraaie toiletgelegenheid met wandcloset (bj. 2026). 1e verdieping: deze woonlaag is verdeeld in een overloop, 3 mooie, airco-gekoelde en verwarmde slaapkamers en een aan de achterzijde van de woning gesitueerde, moderne douchegelegenheid (bj. 2026). Deze sanitaire ruimte biedt een inloopdouche met regendouche en handdouche en een badmeubel. Op de overloop leidt een vaste trap naar de zolder. 2e verdieping: ruime zolderverdieping met een mooie 4e slaapkamer. De slaapkamer biedt een dakkapel en op de voorzolder treedt daglicht binnen via een dakraam. Meer informatie en bezichtigen De makelaars van Otten & Flim Hengelo plannen graag een persoonlijke bezichtiging. Tijdens de bezichtiging ontvang je ook de verkoopinformatie, zoals een brochure. In die brochure lees je wat er bij de koop is inbegrepen, of wat ter overname aangeboden wordt. In aanvulling op de verkoopdocumentatie die je tijdens de bezichtiging ontvangt is er vaak aanvullende documentatie, zoals een vragenlijst van de verkoper beschikbaar in je eigen Move-omgeving, onder ‘documentatie’ van deze woning. Opkoopbescherming Bij deze woning is een opkoopbescherming van de gemeente Enschede van toepassing. Dat betekent dat de woning gekocht mag worden met het doel om er zèlf te gaan wonen. Verhuur is alleen na toestemming van de gemeente Enschede toegestaan. Clausules koopakte Optimale informatievoorziening vinden wij als Otten & Flim Makelaardij Hengelo belangrijk. Daarom zal de koopakte op ons kantoor aan de Drienerstraat 1 in Hengelo volledig met jullie worden doorgenomen en door ons worden toegelicht. Aangezien de verkoper deze woning niet zelf heeft bewoond, zal een niet-zelfbewoningsclausule worden opgenomen in de koopakte. Verder geldt dat je er als koper mee akkoord gaat dat je de woning koopt ‘as is, where is’. Dat betekent dat risico’s met betrekking tot de eigenschappen die nodig zijn voor een normaal gebruik als woonhuis voor rekening van jou als koper zijn. Ten aanzien van zichtbare en onzichtbare/verborgen gebreken en recent uitgevoerde renovatiewerkzaamheden, zal de verkoper geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden. Bij het vaststellen van de vraagprijs is daar namelijk rekening mee gehouden. Hoewel het niet is aangetroffen, sluit de verkoper de aanwezigheid van asbest niet uit. Ook daarvoor zal een bepaling worden opgenomen, net als de algemene ouderdomsclausule. Die schrijft voor dat de woning gebouwd is in 1930, waardoor je hieraan niet de eisen kunt stellen die wel gelden voor nieuwere woningen. De inhoud van deze bepalingen zal tijdens het tekenen van de koopakte door de makelaar worden toegelicht. Het bouwkundig laten onderzoeken door een vakkundige derde is uiteraard toegestaan. Daarnaast geldt dat de makelaar je tijdens de bezichtiging zo goed mogelijk zal informeren over zaken die van belang kunnen zijn. Betaalbare maandlasten Weten of de financiering van dit huis in jouw plaatje past? Benieuwd naar betaalbare maandlasten? Wees verstandig en kom beslagen ten ijs: plan een financieel adviesgesprek met een adviseur van Veldsink - Otten & Flim in Hengelo. Gedegen advies stelt je in staat om de juiste keuzes te maken. Veldsink - Otten & Flim helpt daar graag bij. Je vindt ons aan de Drienerstraat 1 in Hengelo. Meetrapport NEN 2580 Otten & Flim Makelaardij Hengelo staat voor kwaliteit. Daarom is de verkoopdocumentatie van dit huis met zorg opgesteld. Vermelde maatvoeringen en gepubliceerde plattegronden zijn opgesteld op grond van een NEN 2580 meetrapportage, met een onderverdeling in verschillende oppervlakten. Omdat de publicatie van ingevoerde gegevens via diverse, externe kanalen verloopt, kan Otten & Flim geen aansprakelijkheid aanvaarden voor onjuiste weergave van informatie.

Mortgage berekenen

€ 297.500

Cost of copper (estimated): € 7.800

2% transfer tax (€ 5.950) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 305.300

2,78%

Yearly

%

€ 14.875

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 297.500 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, tussenwoning

Index

Rooms
6 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
3 woonlagen

Areas and volumes

Living area
97 m²
Land area
119 m²
Content
345 m³
Backyard area
69 m²

Construction and Energy

Year of construction
1930
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie en dubbel glas
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Intergas (gas gestookt combiketel uit 2025, eigendom)
Energy label
A

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan drukke weg en in woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
Gelegen op het oosten bereikbaar via achterom
Parking
Openbaar parkeren

Planning

Available since
02-05-2026

Bathroom facilities

Douche en wastafel

Additional features

  • Airconditioning

Maps

Postal code map

Postcode map for 7543

Google Maps

View Enschede on the map

Spatial overview of the work area in Enschede

Residential and neighborhood statistics in Enschede

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Enschede. In 2026 were there 162.683 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 301.000.

Residents

162.683

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 301.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 29.800

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

10.530

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Enschede
Year Residents
2022 160.640
2023 161.235
2024 161.738
2025 162.317
2026 162.683

Annual WOZ value

WOZ value per year in Enschede
Year Average WOZ
2021 EUR 210.000
2022 EUR 235.000
2023 EUR 283.000
2024 EUR 296.000
2025 EUR 301.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 30.850 0-15: 21.778 15-25: 25.987 25-45: 43.705 45-65: 40.363

Education level

Hoger

31

Praktisch

27

Middelbaar

42

Origin of residents (2025)

Europa

18.494

Nederland

106.224

Buiten Europa

37.599

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 11.737
Appartementen 29.859
Tussenwoningen 21.591
Vrijstaande woningen 6.863
Twee-onder-één-kap woningen 9.615

Construction period of buildings

Voor 1700 6
1700 tot 1900 703
1900 tot 1925 4.318
1925 tot 1950 10.777
1950 tot 1970 13.122
1970 tot 1980 7.857
1980 tot 1990 6.541
1990 tot 2000 6.749
2000 tot 2010 4.882
2010 tot 2020 2.911
2020 en later 1.906

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

20.140

Label A

19.703

Label B

12.937

Label G

7.092

Label D

6.813

Label E

5.566

Label F

4.262

Label A+

1.877

Label A+++

1.576

Label A++

1.052

Label A++++

451

Label A+++++

19

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Enschede
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.020 2.720
2021 1.150 2.780
2022 900 2.610
2023 750 2.480
2024 740 2.530

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 870 • Electricity: 2.700

Huurwoning

Gas: 620 • Electricity: 2.040

Koopwoning

Gas: 900 • Electricity: 2.950

Appartement

Gas: 510 • Electricity: 1.820

Tussenwoning

Gas: 730 • Electricity: 2.590

Vrijstaande woning

Gas: 1.270 • Electricity: 4.020

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.040 • Electricity: 2.870

Business activity in Enschede (2025)

Handel en HORECA 3.795
Nijverheid en energie 2.085
Zakelijke dienstverlening 4.220
Overheid, onderwijs en zorg 3.270
Landbouw, bosbouw en visserij 180
Vervoer, informatie en communicatie 1.445
Financiele diensten en onroerendgoed 890
Cultuur, recreatie en overige diensten 2.100

Total number of company establishments: 17.985

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Enschede
Period Crimes
jan 2026 744
jul 2025 875
jun 2025 1.010
mei 2025 1.077
mrt 2025 844
mrt 2026 831
nov 2024 839
nov 2025 826
okt 2024 885
okt 2025 900
sep 2024 872
sep 2025 921

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Enschede.

Frequently asked questions about living in Enschede

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Enschede?

Enschede telt in 2026 ongeveer 162.683 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Enschede?

De gemiddelde WOZ-waarde in Enschede is in 2025 circa € 301.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Enschede?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Enschede ligt rond € 29.800 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Enschede?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 10.530 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Enschede?

In Enschede komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 29.859 woningen.

Meer houses in Enschede

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.