Jump to content
Logo of Bert Stadman Makelaardij | NVM

Boerhoorn 1

7861BV Oosterhesselen • Drenthe

Under consideration

€ 439.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 10.630

2% transfer tax (€ 8.780) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 449.630

Purchase price /m²: € 3.181

Photo Gallery

Description

Op een zeer mooie hoek locatie in de kom van het dorp staat dit fraaie vrijstaande woonhuis met een slaapkamer en badkamer op de begane grond en met aangebouwde garage op een kavel van 515 m². De woning is gebouwd in 1980, voorzien van spouwmuurisolatie, (grotendeels) isolerende beglazing en lichte dakisolatie. In ca. 2001 is de woning intern gedeeltelijk verbouwd waardoor er een slaapkamer en badkamer op de begane grond aanwezig is en tevens heeft er een uitbreiding plaatsgevonden met een extra berging en garage. Een unieke mogelijkheid om in een speels ingedeelde vrijstaande woning op een fraaie locatie in het de dorp te gaan wonen. De tuin is rondom gelegen, met het grootste deel op het zuidoosten, en voorzien van een praktische tuinberging. Oosterhesselen heeft vele voorzieningen, denk aan basis- en voortgezet onderwijs, supermarkt, medisch centrum en diverse sportaccommodaties, dit alles is op loopafstand bereikbaar. In de nabije omgeving bevinden zich prachtige natuurgebieden, waaronder het Klenckerveld met daarin de unieke Havezathe De Klencke en de uitgestrekte Boswachterij Gees. Een omgeving waar rust, natuur en ruimte samenkomen en waar u volop kunt genieten van wandel- en fietstochten in het groen. Met wat geluk kruist onderweg zelfs een ree uw pad. Daarnaast is het dorp uitstekend bereikbaar dankzij de gunstige ligging ten opzichte van de A37 en diverse uitvalswegen. Plaatsen als Emmen (ca. 20 minuten), Coevorden (ca. 15 minuten), Hoogeveen (ca. 20 minuten), Assen (ca. 35 minuten) en Groningen (ca. 50 minuten) zijn hierdoor vlot bereikbaar. Indeling: Begane grond: Entree/hal, toilet, woonkamer met openhaard voorzien van een voorzetgaskachel en een schuifpui naar de tuin, kookkeuken met zicht op de tuin, berging met achteringang, bijkeuken met doorgang naar de aangebouwde garage. Verdieping: overloop met vide, 2 slaapkamers ( resp. ca. 22 m² en 17 m²) met balkon, badkamer. Tweede verdieping: bereikbaar met een "vlizotrap", ruime beloopbare zolderruimte ingedeeld in twee ruimtes met dakraam. Bijzonderheden: *Slapen en baden op de begane grond; *Gebouwd in 1980, uitgebouwd in circa 2001; *De aanbouw is volledig geisoleerd; *Verwarming geschiedt middels een gasgestookte cv-installatie, Nefit 2014; *Slaapkamer(s) op de verdieping hebben een eigen balkon; *Tuin gelegen op het zuidoosten; *Speels ingedeelde woning.

Mortgage berekenen

€ 439.000

Cost of copper (estimated): € 10.630

2% transfer tax (€ 8.780) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 449.630

2,78%

Yearly

%

€ 21.950

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 439.000 k.k.
Status
Under consideration
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, vrijstaande woning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
2 badkamers en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
138 m²
Land area
515 m²
Content
643 m³
Other enclosed space
34 m²
Building bound outdoor space
15 m²
External storage space
6 m²

Construction and Energy

Year of construction
1980
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, gedeeltelijk dubbel glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Nefit (gas gestookt combiketel uit 2014, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Beschutte ligging en in woonwijk
Garden
Tuin rondom en zonneterras
Salvage
Vrijstaande houten berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Aangebouwde stenen garage
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
02-05-2026

Bathroom facilities

2 douches, toilet, 2 wastafels, en ligbad

Garage facilities

Elektrische deur, elektra, verwarming en stromend water

Additional features

  • Dakraam
  • rookkanaal
  • schuifpui
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 7861

Google Maps

View Oosterhesselen on the map

Geographic orientation and real estate agent density in Oosterhesselen

Residential and neighborhood statistics in Oosterhesselen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Oosterhesselen. In 2026 were there 1.849 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 345.144.

Residents

1.849

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 345.144

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 31.786

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

22

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Oosterhesselen
Year Residents
2021 1.850
2022 1.865
2023 1.865
2024 1.895
2025 1.870
2026 1.849

Annual WOZ value

WOZ value per year in Oosterhesselen
Year Average WOZ
2021 EUR 239.754
2022 EUR 272.627
2023 EUR 319.272
2024 EUR 330.155
2025 EUR 345.144

Composition of residents

Age build-up

65+: 645 0-15: 215 15-25: 165 25-45: 335 45-65: 445

Education level

Hoger

450

Praktisch

210

Middelbaar

580

Origin of residents (2025)

Europa

50

Nederland

1.730

Buiten Europa

90

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 63
Appartementen 96
Tussenwoningen 62
Vrijstaande woningen 407
Twee-onder-één-kap woningen 249

Construction period of buildings

Voor 1700 2
1700 tot 1900 35
1900 tot 1925 37
1925 tot 1950 47
1950 tot 1970 113
1970 tot 1980 303
1980 tot 1990 118
1990 tot 2000 121
2000 tot 2010 31
2010 tot 2020 10
2020 en later 22

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

237

Label A

187

Label B

147

Label D

119

Label G

71

Label F

37

Label E

25

Label A+++

16

Label A++

15

Label A+

6

Label A++++

2

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Oosterhesselen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.652 3.010
2021 1.858 3.056
2022 1.452 2.923
2023 1.189 2.901
2024 1.098 3.025

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 926 • Electricity: 2.305

Huurwoning

Gas: 850 • Electricity: 1.870

Koopwoning

Gas: 1.263 • Electricity: 3.130

Appartement

Gas: 671 • Electricity: 1.398

Tussenwoning

Gas: 888 • Electricity: 1.993

Vrijstaande woning

Gas: 1.378 • Electricity: 3.543

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.058 • Electricity: 2.361

Business activity in Oosterhesselen (2025)

Handel en HORECA 20
Nijverheid en energie 20
Zakelijke dienstverlening 45
Overheid, onderwijs en zorg 40
Landbouw, bosbouw en visserij 15
Vervoer, informatie en communicatie 10
Financiele diensten en onroerendgoed 5
Cultuur, recreatie en overige diensten 25

Total number of company establishments: 200

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Oosterhesselen
Period Crimes
jan 2026 2
jul 2025 4
jun 2025 1
mei 2025 3
mrt 2025 5
mrt 2026 1
nov 2024 1
nov 2025 0
okt 2024 2
okt 2025 2
sep 2024 2
sep 2025 3

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Oosterhesselen.

Frequently asked questions about living in Oosterhesselen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Oosterhesselen?

Oosterhesselen telt in 2026 ongeveer 1.849 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Oosterhesselen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Oosterhesselen is in 2025 circa € 345.144.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Oosterhesselen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Oosterhesselen ligt rond € 31.786 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Oosterhesselen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 22 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Oosterhesselen?

In Oosterhesselen komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 407 woningen.

Meer houses in Oosterhesselen

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.